יום שבת, 24.02.2024 שעה 18:49

הספיישל אולימפיקס: לא נסכים להיות שקופים

הארגון הגיב למכתב של גופי הרוחב: “נילחם על זכותנו”, הוועד האולימפי הבהיר: “תומך בהסדרת התמיכות בעמותה. מכתבינו נוגע לטכניקת חלוקת הכספים”

|
כדורעף (רויטרס)
כדורעף (רויטרס)

אחרי המכתב שנשלח מטעם גופי הרוחב של הספורט בישראל לשר התרבות והספורט מיקי זוהר, באשר להחלטתו לצרף את עמותת ספיישל אולימפיקס לגופי הרוחב - בעמותת ספיישל אולימפיקס הגיבו היום (שני) במכתב משלהם וטענו: “לא נסכים עוד להיות שקופים, לא נוריד את הראש ונילחם על זכותנו”.

בעקבות עמדת הוועד האולימפי, הוועד הפראלימפי והתאחדות אילת, הגופים שטענו בפני השר כי הספיישל אולימפיקס לא יכול להיכלל בין גופי הרוחב של הספורט הישראלי - שרון לוי בלנגה, מנכ”לית ספיישל אולימפיקס, שלחה מכתב תגובה וטענה: “לצערנו הטענות שהועלו במכתב אינן נכונות. מעל 30 שנה שספורטאים בעלי מוגבלות קוגניטיבית על כל רצף התפקודים והאבחונים אינם מוכרים במדינת ישראל כספורטאים”.

לאחר שליחת המכתב, יו”ר הוועד האולימפי יעל ארד יזמה שיחה טלפונית עם שרון לוי בלנגה בנושא. הוועד האולימפי בישראל הבהיר: “הוועד האולימפי תומך בהסדרת התמיכות בעמותת הספיישל אולימפיקס וכך גם נכתב במכתב המשותף לגופי הרוחב. מאז המכתב גם קיימנו שיחה נעימה וחברית עם מנכ”לית העמותה ובה הבענו שוב את חשיבות פעילות העמותה. כפי שציינו במכתב, אנו מבינים, מעריכים ומברכים על כוונת השר להגדלת היקף התמיכה בפעילות המבורכת של עמותת ספיישל אולימפיקס. מכתבינו נוגע לטכניקת חלוקת הכספים ולקטגוריית החלוקה וחובתנו להביע בפני השר את דאגתנו לטובת הבטחת הפעילות של המשלחת האולימפית בהכנות לקראת פאריס 2024 על כל המשמעויות, על מנת שמעמדם ותקצובם של הספורטאים האולימפיים לא ייפגע”.

יעל ארד (ראובן שוורץ)יעל ארד (ראובן שוורץ)

מספיישל אולימפיקס ישראל נמסר בתגובה: “שר התרבות והספורט מיקי זוהר הכפיל את תקציב ההכנות האולימפיות מ-20 מיליון ל-40 מיליון שקל. תקציב ספיישל אולימפיקס ישראל הוא 500 אלף ש”ח עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. צר לנו שגוף מכובד כוועד האולימפי, שתפקידו לאחד ולהוביל את עולם הספורט הישראלי ואת הגופים השונים, יוצא נגד מדיניות השר ופוגע בספורטאים המיוחדים. השר מיקי זוהר מגלה רגישות ונחישות גדולה ומבין לעומק את החשיבות של המהלך המהפכני אותו הוא מוביל. בהחלטתו, השר מחזק ומאפשר לספורטאים עם מוגבלות קוגניטיבית להיות שווים לספורטאים ללא מוגבלות או עם מוגבלות פיזית”.

יש לציין כי ככל הידוע, תקציב ההכנות האולימפיות לא הוכפל מ-20 מיליון שקל ל-40 מיליון שקל, אלא ישנה אמירה כי הוא יעלה מ-24 ל-34 מיליון שקל, אך תקציב זה לא יילך לקופת הוועד האולימפי אלא למימון בפעילות של ספורטאי הסגלים דרך האיגודים בהתאם לתוכניות האימון והתחרויות ועל פי קריטריונים ספציפיים לחלוקת הכסף. כמו כן, גופי הרוחב לא הלינו על כך שהספיישל אולימפיקס יקבלו תוספת תקציבית, אלא הם שמחו על כך ורק הבהירו כי הליך צירופם לגופי הרוחב לא מתיישר לכאורה עם מבחן התמיכה שנקבע לך.

מהוועד הפראלימפי נמסר: “לאחר שהוצגה התמונה הכוללת של נושא התקציבים ומדיניות השר, אנו מברכים על ההחלטה לתמוך בספיישל אולימפיקס בפרט וכלל הספורט הישראלי בכלל”.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */