יום שני, 17.06.2024 שעה 03:50

אלופי הכדוריד: ג.קציר חולון והעמית ראשל"צ

צפו: תלמידות קציר חולון עם גביע עשירי בתולדות ביה"ס ובתלמידים, תיכון העמית מראשל"צ עם גביע שני ברציפות וה-20 בסה"כ. המשחקים שודרו בערוץ ONE

|
יש אלופה בתיכונים בנות (ארז עוזיר)
יש אלופה בתיכונים בנות (ארז עוזיר)

ראשל"צ אירחה היום (חמישי) את משחקי הגמר של אליפות התיכוניים בכדוריד לשנת הלימודים תשפ"ג. במגרש הנהדר "בית מכבי", נקבצו מהבוקר מאות תלמידים, אוהדים ואוהבי הענף להצגה כפולה שמראש הבטיחה להיות מסקרנת ומותחת וגם קיימה. עם הקהל הנפלא בהופעת עידוד מרשימה, יציעים מלאים ותפאורה מושלמת כיאה לאירוע גמר ההצגה הכפולה, סיפקה לנו רמה גבוהה של כדוריד, מתח ומהפכים, טקסים ודמעות של שמחה ועצב.

כך, עם ההנפה האחרונה, נסתיימה עונת תשפ"ג בכדוריד ויש לנו גם אלופות לפחות עד לשנה הבאה: תלמידות הגימנסיה קציר מחולון עם גביע עשירי בתולדות בית הספר ואלופי התלמידים, תיכון העמית מראשל"צ עם גביע שני ברציפות והעשרים מאז ומעולם - הישג חסר תקדים! משחקי הגמר שודרו בשידורים ישירים בערוץ ONE.

בהצגה הראשונה, נפגשו שתי נבחרות התלמידות שללא ספק היו הטובות בשלבים המוקדמים והגיעו לגמר בצדק: גימנסיה קציר מחולון, עם הניסיון הרב במפגשי גמר, מול רוטברג מרמת השרון, בגמר כדוריד ראשון בתולדות בית הספר, בשאיפה להיות אלופה. גמר התלמידים, העתק הגמר משנה שעברה, הפגיש את הנציגות הבכירות של כדוריד בתי הספר ושתי קבוצות עם מסורת נהדרת, גימנסיה קציר מחולון והעמית מראשל"צ.

גמר התלמידות

הצגת הבוקר הראשונה נפתחה במשחק התלמידות אליו העפילו הגימנסיה קציר מחולון עם מסורת ארוכה באליפות, עם גמרים וגביעים רבים. מולן התייצבה בפעם הראשונה בגמר התיכוניים בכדוריד נבחרת רוטברג מרמת השרון, בידיעה שגביע אליפות יהיה אירוע היסטורי ומיוחד עבורן. הבנות מרמת השרון ידעו שגביע תיכוניים שני בשנת לימודים אחת (אלופות התלמידות בכדורסל), יהיה הישג מדהים לבית הספר. הקבוצה מרמת השרון פתחה את המשחק בסערה והובילה כמעט לכל אורך המחצית הראשונה בהפרשי שערים שנעו בין 3, 7 שערים, יתרון משמעותי אך בכדוריד כמו בכדוריד, קצב האירועים והשערים גדול והמחצית הסתיימה בתוצאה 19:13 לטובת בנות רוטברג.

קציר חולון אלופת התיכונים בכדוריד בנות

רומי טל, קפטנית רמת השרון הציגה יכולת נהדרת לכל אורך המחצית הראשונה. המחצית השנייה הייתה ביתרון בולט על המגרש של קציר חולון.  הפרש השערים צומצם בהדרגה, תוך ניצול פציעות אצל הרמת שרוניות, מתיחות שרירים, בעיקר אצל השחקנית המשמעותית שלהן רומי טל שבקושי הצליחה לסיים את המשחק. השוויון לא אחר לבוא ולאחריו  גם היתרון. תוצאת הסיום 34:26 ושריקת סיום המשחק נתנה את האות לחגיגה חולונית על הפרקט, להנפת גביע עשירי (!) לאורך שנות האליפות מתחילתה, הישג נפלא לבית הספר. לשחקנית המצטיינת נבחרה מישל בוחטיארוב מקציר חולון, שקיבלה גביע מידי המפמ"ר והממונה על החינוך הגופני גיא דגן ומטל אנקונה, סמנכ"לית ומנהלת המחלקה לאירועי ספורט שלהתאחדות הספורט לבתי הספר.

דור רוסו מאמן רוטברג רמת השרון לאחר המשחק: "להפסיד בגמר, אף פעם לא נחמד, הבנות התחילו היטב במחצית הראשונה, נצמדו לתכנית המשחק בהתקפה ובהגנה בעיקר.  למחצית השניה כמעט לא הופענו. פספוס בפוזישנים הגנתיים, העבירה לחולון את המומנטום. רומי טל המוציאה לפועל העיקרית שלנו הגיעה פצועה למשחק ובמחצית השנייה כבר לא עמדה על הרגלים, לצד הרחקות רבות ל2 דק' והרחקה באדום לעדי נגל, חולון השתלטו על המשחק והסיום כבר ידוע לכל".

ממשיך רוסו: "אישית, לקחתי ללב כי רציתי לנצח עבור הבנות המדהימות שלנו, על כל הדרך והמסע שעברנו יחד, זה לא צלח. אני יוצא זקוף עם ראש מורם וגאה בהן על ההופעה שלהן והמאמץ האדיר ועל מי שהן. זו הנבחרת הראשונה ברמת השרון בכדוריד בנות שמגיעה לגמר אליפות התיכונים, הן עשו היסטוריה בשנה שעברה שהעפילו לראשונה לאליפות התיכונים והשנה היסטוריה נוספת עם ההגעה לגמר. בית ספר והמנהלת המדהימה הדי גור, תומך רבות בנבחרת ובספורט, לצד שיתוף הפעולה המצוין עם אגודת הספורט העירונית. בלוגו בית הספר רשום ''במה אתה רוצה להצליח ?'' אז נותר לנו רק לבחור. בטוח שעוד נביא הישגים בהמשך!" סיים רוסו הנרגש.

גמר התלמידים

גמר התלמידים, השנה היה שידור חוזר של גמר שנה שעברה, אז העמית מראשל"צ הניפה גביע אליפות, ורצתה מאוד לשחזר את הזכייה גם השנה. מולה עלתה על המגרש היריבה הוותיקה קציר חולון, בידיעה  שזכייה באליפות תהייה דאבל נהדר לבית הספר. לעומתה, העמית ראשון לציון כבר עם 19 גביעי אליפות(!) מאז החלה אליפות  התיכוניים בכדוריד שזה הישג נפלא לכל הדעות.

העמית ראשל"צ אלופת ליגת התיכונים בכדוריד

עם מסורת ארוכת שנים, זכיות וגמרים רבים, ברור היה שזה הולך להיות גמר משובח ומותח. לעיניי קהל חם ואוהד משני בתי הספר, מול אולם מלא התייצבו להצגה השנייה שתי הקבוצות למשחק עם מוטיבציה רבה. המחצית הראשונה הייתה שקולה עם יתרון קל לכל קבוצה והסתיימה בתוצאה 20:16 לטובת העמית ראשל"צ. במחצית השנייה נדמה היה שקציר חוזרת למשחק והייתה קרובה מרחק של שני שערים ומומנטום מצוין. היכולת הנהדרת ובעיקר הניסון של הקבוצה מראשון לציון הוכיחו שוב עד כמה לניסיון ולשקט ובעיקר לריכוז יש משמעות גדולה במעמדים כאלה. קפטן "העמית" הוביל את משחק הקבוצה שלו תוך קבלת החלטות נכונות ושמירה על קצב גם בהגנה וגם בהתקפה.
בסופו של דבר, העמית מנצחת את המשחק 40:32 ומניפה גביע שני ברציפות שהוא הגביע העשרים שלה (!) לאורך שנות האליפות מתחילתה. נפלא! לשחקן המצטיין נבחר קפטן העמית מראשל"צ יואב פלח, שקיבל גביע מידי המפמ"ר והממונה על החינוך הגופני גיא דגן ומטל אנקונה, סמנכ"לית ומנהלת המחלקה לאירועי ספורט של התאחדות הספורט לבתי הספר.

אסור לפספס
נגןבצילו של מסי: החיים ה"קשים" של סאורס
בצילו של מסי: החיים ה"קשים" של סוארס
נגןמחזירים לו: זידאן אוכל את תרגיל הסיבוב
סוף סוף: מישהו עשה לזידאן תרגיל "זידאן"
נגןנשבר שיא חדש! לאופניים הגבוהים בעולם
נשבר שיא מטורף! האופניים הגבוהים בעולם
נגןאנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
אנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */