יום חמישי, 22.02.2024 שעה 08:46

ארון הקבורה של פלה הגיע לאצטדיון של סנטוס

מסע הלוויה של האגדה הברזילאית התחיל ליד בית אמו בת ה-100 והארון הגיע לאצטדיון. יוצב במרכז הדשא במשך כיממה בכדי לאפשר לציבור לחלוק כבוד אחרון

|
בנו של פלה עם ארון הקבורה באצטדיון (רויטרס)
בנו של פלה עם ארון הקבורה באצטדיון (רויטרס)

אבל גדול נפל על ברזיל ביום חמישי האחרון עם הידיעה על מותו של פלה, גדול כדורגלני המדינה בכל הזמנים. ארון הקבורה שלו הגיע היום (שני) לאצטדיון וילה בלרימו, אצטדיונה של סנטוס שבו היו אינספור רגעים גדולים של כדורגלן העבר. 

הארון יצא מבית החולים על שם אלברט איינשטיין, עבר מתחת לבית אמו בת ה-100 של הכוכב, והגיע לאצטדיון. הוא צפוי להישאר על מרכז הדשא למשך 24 שעות, כשהמונים יגיעו להיפרד ולחלוק כבוד אחרון לאגדת העבר.

נשיא התאחדות הכדורגל הברזילאית אדנאלדו רודריגס נפרד במכתב מרגש מהכדורגלן הברזילאי: “אני יכול לומר מעומק הלב שהרגע הזה כואב מאוד. אני מתגעגע לפלה, הוא היה אליל ומלך. כל חיי אוקיר את הרגעים המשמחים שהענקת לי ולכל חובבי הכדורגל בעולם, בפעם הראשונה שראיתי אותך משחק הייתי בן 13, וכבר שם התרגשתי בשבילך. נוח על משכבך בשלום אגדה”.

נשיא התאחדות הליברטדורס והסודאמריקנה הודיע כי עד לשלב שמינית הגמר, בכל משחק במפעל תתקיים דקת דומייה של שתי הקבוצות לזכרו של אגדת הכדורגל הברזילאי.

הקבורה עצמה של פלה, שהלך לעולמו ביום חמישי האחרון בגיל 82 אחרי מאבק עם מחלת הסרטן, תתקיים בבית הקברות ‘נקרופול אקונמיקה’ בסנטוס בנוכחות משפחה בלבד.

האצטדיון בסנטוס (רויטרס)האצטדיון בסנטוס (רויטרס)
השלט לפלה באצטדיון (רויטרס)השלט לפלה באצטדיון (רויטרס)
אסור לפספס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
נגןכוכב הטיקטוק מגשים חלום וחותם בקבוצה
"הגשמת חלום": כוכב הרשת שהופך לכדורגלן
נגןשחקני ניואל'ס עומדים בתור להצטלם עם מסי
שחקני ניואל'ס עומדים בתור להצטלם עם מסי
נגןאתגר קשוח: שוער אחד מול 200 כדורים
אתגר קשוח: שוער אחד מול 200 כדורים
/* LAST / NEXT ROUNDs */