יום שבת, 02.03.2024 שעה 11:58

בברזיל הכריזו על 3 ימי אבל, פורסם תאריך הלוויה

הלווית פלה תחל ביום שני הקרוב מהאצטדיון המיתולוגי של סנטוס - וילה בלמירו. למחרת, גופתו תועבר לקבורה בקומה ה-9 של אנדרטת הנקרופוליס האקומנית

|
הפסל בריו דה ז'ניירו מואר בצבעי הדגל (טוויטר)
הפסל בריו דה ז'ניירו מואר בצבעי הדגל (טוויטר)

עולם הכדורגל נפרד. פלה, מי שנחשב לאחד מגדולי השחקנים בכל הזמנים ויש שיגידו אף הגדול מכולם, הלך אמש (חמישי) לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בברזיל הכריזו על שלושה ימי אבל ואנדרטת “הגואל” בריו דה ז’ניירו הוארה בצבעי המדינה לזכרו.

ההלוויה צפויה להתחיל ביום שני הקרוב – 2 לינואר מהווילה בלמירו, אצטדיונה המיתולוגי של סנטוס, שהוקם ב-1916 ושם שיחק פלה רוב חייו. התאריך נבחר מסיבות ביטחוניות וכדי להמתין לטקס ההשבעה של לולה דה סילבה לנשיא ברזיל, שיתקיים ב-1 לינואר.

המעריצים יוכלו להגיע כדי להיפרד החל מהשעה 10:00 ביום שני ועד אותה שעה למחרת. באצטדיון כבר החלו להכין את הבמות ולהתכונן להגעתם של מאות אלפי אנשים שצפויים לחלוק לפלה כבוד אחרון.

לאחר הטקס בווילה בלמירו, תתקיים תהלוכה ברחובות סנטוס שתעבור ליד הבית של אימו בת ה-100. אחרי התהלוכה, גופתו תועבר אל מקום הקבורה שהוא קנה לעצמו כבר לפני 19 שנים, אנדרטת הנקרופוליס האקומנית, שם הוא צפוי להיקבר באירוע משפחתי ומצומצם. “המלך” ייקבר בקומה התשיעית של האנדרטה, את מספר הקומה הוא בחר כמחווה לאביו ששיחק עם הספרה 9 כל חייו.

אגב, אנדרטת הנקרופוליס האקומנית רחוקה 850 מטר בלבד מהאצטדיון של סנטוס, שם שיחק רוב חייו ובקומה בה פלה צפוי להיקבר ניתן לראות את המגרש.

הציוצים והדמעות: עולם הכדורגל נפרד מפלה
אסור לפספס
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
/* LAST / NEXT ROUNDs */