יום ראשון, 25.02.2024 שעה 14:23

פלצ'יק והרשקו זכו בארד במאסטרס ירושלים

הג'ודאי ניצח בשלושה עונשים יריב בלגי, הרשקו ניצחה בצורה דומה יריבה מצרפת והכפילו את מאזן המדליות של המשלחת הישראלית ל-4, אחרי שמאילוב ושריר

|
פיטר פלצ'יק ורז הרשקו עם המדליות (אורן בן חקון)
פיטר פלצ'יק ורז הרשקו עם המדליות (אורן בן חקון)

ההישגים של נבחרת הג’ודו במאסטרס ירושלים מגיעים גם ביום השלישי. אחרי ברוך שמאילוב, שזכה במדליית הזהב (עד 66 ק”ג) וגילי שריר, שזכתה במדליית הארד (עד 63 ק”ג), גם פיטר פלצ’יק ורז הרשקו הביאו כבוד עם זכיה במדליית הארד. פלצ’יק, במשקל עד 100 ק”ג, אחרי ניצחון בשלושה עונשים על ניקיפורוב הבלגי והרשקו, במשקל של מעל 78 ק”ג, ניצחה באותה צורה את פונטיין הצרפתייה. 

הג’ודאי הצליח לעלות ליתרון של ווזארי אחרי שהפיל את יריבו 2:07 דקות לסיום הקרב, אבל הספיק לספוג בזמן הזה שני עונשים. ניקיפורוב, שמדורג במקום השמיני בעולם, נענש גם הוא פעמיים ורגע לפני סיום הקרב ברח מפלצ’יק, מה שהעניק לו את העונש השלישי ולפלצ’יק את המדליה. 

קודם לכן, פלצ’יק העפיל לשלב רבע הגמר לאחר שניצח תוך פחות מדקה את מתיאס מדסן הדני בשמינית עם חניקה, אך בהמשך נשר לבית הניחומים לאחר הפסד בוואזרי לאילייה סולימנדזה הגאורגי. עם זאת, פיטר נכנס לניקוד זהב מול  מיכאל קוראל ההולנדי ויתחרה על מדליית הארד דרך בית הניחומים. בתחילת היום, ניצח הג’ודאי באיפון ועלה לשמינית עם ניצחון בניקוד הזהב.

פיטר פלצ'יק מפיל את ניקיפורוב (אורן בן חקון)פיטר פלצ'יק מפיל את ניקיפורוב (אורן בן חקון)
פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)
פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)
פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)
פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)פיטר פלצ'יק (חגי מיכאלי)

הרשקו עלתה לקרב על הארד מול לאה פונטיין הצרפתייה. הקרב לא הצליח להתעלות לרמה גבוהה, כאשר פערי המשקל הוו פקטור משמעותי. הישראלית ניסתה לתקוף, אבל קיבלה עונש ראשון מוקדם. אחרי שתי דקות שתי הג’ודאיות היו עם שתי עונשים ורק לקראת סיום הקרב, אחרי שהרשקו ניסתה עוד מספר פעמים לתקוף, השופט החליט על עונש לצרפתייה על פאסיביות והביא לישראל מדליה רביעית בטורניר. 

קודם לכן, הרשקו העפילה לחצי הגמר אחרי שניצחה בעונשים את שו שיאן הסינית. בחצי הגמר, הקרב של הרשקו נעצר למספר דקות בעקבות טיפול ביריבה שלה. רז הובילה עם וואזרי לאורך רוב הקרב אך היימה עשתה וואזרי משלה והקרב הלך לניקוד זהב. בניקוד הזהב, הרשקו הפסידה בחניקה ותלך לקרב על הארד. לפני כן, גברה הרשקו על מואירה מורילו מהרפובליקה הדומיניקנית בזכות עונשים.

רז הרשקו חוגגת (אורן בן חקון)רז הרשקו חוגגת (אורן בן חקון)
רז הרשקו (חגי מיכאלי)רז הרשקו (חגי מיכאלי)
רז הרשקו (חגי מיכאלי)רז הרשקו (חגי מיכאלי)

טורניר המאסטרס בג’ודו שנערך בירושלים נמשך היום (חמישי) עם ישראלים נוספים. בנשים, ענבר לניר (עד 78 ק”ג) סיימה את דרכה בנשים כבר בסיבוב הראשון. מי שעלה ראשון אל המזרן בארנה בירושלים היה גיא גורביץ’, שהפסיד בבית הניחומים של רבע הגמר לבקה ויניאשווילי הגאורגי וסיים במקום השביעי. לפני כן, גורביץ’ ניצח את יריבו בעזרת עונשים והעפיל לשלב הבא.

ענבר לניר (חגי מיכאלי)ענבר לניר (חגי מיכאלי)

קוכמן עשה את אותו הדבר בדיוק וניצח גם הוא בעונשים בדרך לשלב הבא. וסרפים קופמנייץ (100+) הפסיד באיפון בסיבוב הראשון להולנדי יילה סניפ. בשמינית הגמר, גורביץ’ ניצח בניקוד זהב את דויד קלאמארט הצ'כי המדורג 21 בעולם עם ווזארי בניקוד הזהב, בעוד שלי קוכמן חווה אכזבה גדולה כשנכנע באיפון למאורו סנשירו היפני.

לי קוכמן (חגי מיכאלי)לי קוכמן (חגי מיכאלי)
לי קוכמן (חגי מיכאלי)לי קוכמן (חגי מיכאלי)
גיא גורביץ' (חגי מיכאלי)גיא גורביץ' (חגי מיכאלי)
אסור לפספס
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
נגןמחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
מחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
נגןספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
ספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
/* LAST / NEXT ROUNDs */