יום שבת, 24.02.2024 שעה 17:13

טרגדיה: 174 איש נהרגו בתגרת ענק באינדונזיה

כאוס מוחלט: אוהדים פרצו למגרש בדרבי בכדורגל, המשטרה לא הצליחה להכיל את ההמון, גם ילדים בין הקורבנות. 180 איש לפחות מאושפזים, הליגה נעצרה

|
האסון באינדונזיה (צילום מסך)
האסון באינדונזיה (צילום מסך)

טרגדיית ענק באינדונזיה. קרב שלא נראה כמותו בכדורגל התרחש באמצע המגרש בין אוהדים והותיר לפחות 174 הרוגים, כולל ילדים, ו-180 פצועים אחרי משחק במדינה, כך נמסר המשטרה המקומית. אוהדי ארמה FC פרצו לדשא לאחר ההפסד 3:2 לפרסבאיה סוריאבה וכאוס מטורף החל.

המשטרה ניסתה להשתלט על ההמון בעזרת גז מדמיע, ללא הצלחה. הרגעים של הפריצה ההמונית לדשא נתפסו על ידי אוהדים מקומיים וניתן לראות שאוהדים זינקו למגרש ושהחל קרב של ממש מול האבטחה, כאשר גם השחקנים, השופטים והמאמנים היו באמצע ההמון.

בין ההרוגים ניתן למצוא גם שני שוטרים. לפחות 34 אנשים מתו בתוך האצטדיון, היתר מתו בדרכם לבית החולים. בזמן שהמשטרה חוקרת את האירוע, הוכרז שהליגה תיעצר לשבוע. הסצנות בהחלט קשות לצפייה, כשרבים מהמתים נלכדו ללא יכולת לזוז ומתו מחנק או שנרמסו על ידי ההמון.

אסון באצטדיון באינדונזיה: מעל 180 הרוגים

קבוצת ארמה לא תשחק עם קהל יותר עד סיום העונה על פי המסתמן. בפרסבאיה צייצו לאחר הטרגדיה: “שום דבר לא שווה את זה, מקווים שהמשפחות שנותרו ללא קרוביהן תישארנה חזקות”.

הכאוס באינדונזיה (צילום מסך)הכאוס באינדונזיה (צילום מסך)

מנכ"ל אמנסטי אינדונזיה, עוסמאן חאמיד, אמר: "אנו מביעים את תנחומינו העמוקים ביותר למשפחות הקורבנות. אף אדם לא אמור להיהרג במשחק כדורגל. אנו קוראים לרשויות לקיים במהירות וביסודיות חקירה עצמאית של השימוש בגז מדמיע באצטדיון ולהבטיח שאלו אשר יימצאו אחראים להפרות זכויות האדם יישפטו במשפט ציבורי, ולא רק ייענשו בסנקציות פנימיות או אדמיניסטרטיביות".

חאמיד הוסיף: "אנחנו גם קוראים למשטרה לבחון מחדש את מדיניות השימוש בגז מדמיע ובשאר סוגי נשק 'פחות קטלניים' ('אמצעים לפיזור הפגנות'), כדי להבטיח שטרגדיה שוברת לב כמו זו לא תחזור על עצמה שנית. אסור שאובדן החיים הרבים הללו ייוותר ללא מענה. המשטרה עצמה הודיעה שמקרי המוות אירעו אחרי שהמשטרה ירתה גז מדמיע לתוך ההתקהלות, מה שיצר את השעטה ההמונית לעבר היציאות מהאצטדיון.  יש להשתמש בגז מדמיע אך ורק כדי לפזר קהלים כשיש אלימות המונית ושיטות אחרות כשלו. חובה להזהיר כיאות לפני השימוש בגז מדמיע ולאפשר לקהל להתפזר. כמו כן, אסור לשגר גז מדמיע בתוך חללים מתוחמים. הנחיות הבטיחות של פיפ"א גם אוסרות על שימוש ונשיאת 'גז לשליטה בקהל' על ידי הסדרנים או המשטרה".  

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */