יום שני, 26.02.2024 שעה 09:16

רומנו: עכשיו נוכל לדעת מה באמת קרה במינכן

אחרי שמשפחות י"א חללי מינכן הגיעו להסדר פיצויים עם גרמניה, אילנה רומנו אמרה ל-ONE: "בהתחלה לא רצו לשמוע מאיתנו, עכשיו יפתחו את כל הארכיונים"

|
אנקי שפיצר ואילנה רומנו במהלך הטקס (הוועד האולימפי)
אנקי שפיצר ואילנה רומנו במהלך הטקס (הוועד האולימפי)

אחרי סבל של עשרות שנים ומאבק בלתי מתפשר, ממשלת גרמניה החליטה לקחת אחריות ולהתנצל על מה שאירע במשחקים האולימפיים במינכן 1972, תוך שהגיעה להסדר פיצויים רחב מול משפחות י”א חללי מינכן. בעקבות זאת, המשפחות ייצאו לטקס הרשמי לציון 50 שנה לטבח הנורא על אדמת גרמניה בתחילת השבוע הבא.

בטקס יקחו חלק נשיא המדינה יצחק הרצוג, שר התרבות והספורט חילי טרופר, יו”ר הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך, יו”ר הוועד האולימפי יעל ארד וכמובן האלמנות של יוסף רומנו ז”ל ואנדריי שפיצר, אילנה ואנקי, שהשלימו את משימתן והובילו לכך שגרמניה תתנצל על מה שאירע במינכן, תכיר בהן ותפצה אותן ב-26 מיליון אירו.

אילנה רומנו אמרה ל-ONE: “אני שמחה שהגענו לרגע הזה. אחרי 50 שנה הגרמנים סוף כל סוף לוקחים אחריות על מה שקרה באולימפיאדת מינכן. זה היה מאבק של שנים רבות, אני ואנקי שפיצר הלכנו יד ביד ובהתחלה הגרמנים לא רצו לשמוע מאיתנו, אבל עכשיו ייפתחו כל הארכיונים כפי שהם הבטיחו ונוכל לדעת מה קרה באמת במינכן. זה היה מאמץ גדול של הרבה מאוד אנשים שרצו לעזור אחרי סבל של שנים ואני שמחה שהגענו ליום הזה. נגיע למינכן לטקס הרשמי ואני מאמינה שזה יהיה אירוע מיוחד ומכבד”.

אסור לפספס
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
נגןמחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
מחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
נגןספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
ספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
/* LAST / NEXT ROUNDs */