יום שני, 27.06.2022 שעה 07:56

הפרקליטות מבקשת מאסר לבלאטר ופלאטיני

השניים שנעצרו ב-2015 בחשד לתשלומים מסתוריים, יגיעו השבוע לבית המשפט הפלילי-פדרלי בשווייץ כשהם חשודים בהונאה, מעילה ואישומי שחיתות אחרים

|
מישל פלאטיני וספ בלאטר (רויטרס)
מישל פלאטיני וספ בלאטר (רויטרס)

עוד כתם שחור על הארגונים המנהלים את הכדורגל העולמי? היום (רביעי) דווח ברחבי אירופה כי נשיאי פיפ”א ואופ”א לשעבר, מישל פלאטיני וספ בלאטר, יואשמו באישומי שחיתות משמעותיים, לאחר שהשניים נתפסו על ידי ועדת האתיקה של פיפ"א לפני כשבע שנים, מוציאים סכום סודי של שני מיליון פרנק שוויצרי.

בלב התיק עומד התשלום הידוע לשמצה, ששולם לפלאטיני עבור שירות ייעוץ שאושר על ידי בלאטר בינואר 2011, מה שבסופו של דבר סיים את הקריירה של שני האנשים החזקים בזמנו בכדורגל. התובעים השוויצרים טוענים כי התשלום "בוצע ללא בסיס חוקי והעשיר את פלטיני שלא כדין". בשל כך, הפרקליטות מבקשת עונש מאסר לשניים.

בלאטר, שהואשם בהונאה, מעילה, ניהול עסקים לא נאמן וזיוף מסמך, מכחיש את כל ההאשמות, כך גם פלאטיני, שהואשם בהונאה, שותף למעילה, ניצול פסולה וכשותף לניהול הכושל לכאורה של בלאטר.

ספ בלאטר והשטרות באוויר (רויטרס)ספ בלאטר והשטרות באוויר (רויטרס)

המשפט שיחל השבוע הוא שיאו של תיק שהחל ב-2015 כאשר תובעים בשווייץ פתחו בהליך פלילי נגד בלאטר לפני פשיטה משטרתית במטה פיפ"א בציריך. הדבר הוביל לכך שבלאטר פרש מתפקידו כנשיא פיפ"א ימים ספורים לאחר שזכה בבחירות חמישיות וסיים את הקמפיין של פלטיני לרשת את המנטור לשעבר שלו.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו