יום חמישי, 18.08.2022 שעה 12:56

זברב נפצע ופרש, נדאל עלה לגמר הרולאן גארוס

משחק אדיר שנמשך למעלה משלוש שעות בין השניים נעצר לאחר שהגרמני נקע את הקרסול, נאנק מכאבים ופונה בכיסא גלגלים. הספרדי בן ה-36 חוזר לגמר בצרפת

|
זברב ונדאל בסיום (רויטרס)
זברב ונדאל בסיום (רויטרס)

בנסיבות מצערות ולאחר שאלכסנדר זברב נפצע, רפאל נדאל חוזר לגמר הרולאן גארוס, שם יפגוש (ראשון, 16:00) את קספר רוד. השור הספרדי שיחק היום (שישי) במשך למעלה משלוש שעות מול הגרמני המדורג שלישי בעולם, ובמצב של מערכה לטובת נדאל ושובר שוויון נוסף, הגרמני נקע את הקרסול, נאנק מכאבים, פונה בכיסא גלגלים ונאלץ לפרוש.

נדאל בן ה-36 הפך לטניסאי השני הכי מבוגר אי פעם שישחק בגמר הטורניר בצרפת, כאשר רק וויליאם טידן עשה זאת בגיל צעיר יותר בשנת 1930. הספרדי שמר על הסטטיסטיקה המצוינת שלו, כאשר ניצח ב-270 מ-277 משחקי הגראנד סלאם האחרונים שלו בהם ניצח במערכה הראשונה. הפעם, כאמור, הניצחון הושג דווקא בעקבות פרישה של יריבו הגרמני.

בחזרה להתמודדות. השור ממיורקה לא פתח בצורה טובה את המשחק, ונשבר כבר במשחקון הראשון. הגרמני ניצל את המומנטום וכבר הוביל 1:3, אך נדאל לא ויתר ובהמשך השווה את המערכה ל-4:4. המהפך של רפא הושלם מיד לאחר מכן, אבל זברב לא ויתר והשווה בחזרה. המערכה המשיכה לשובר שוויון מותח במיוחד, כשהגרמני כבר הוביל בו 2:6 (נקודה אחת מניצחון), אך נדאל ביצע מהפך הרואי בדרך ל-8:10 בתום שובר השוויון וניצחון 6:7 במערכה הראשונה.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

המערכה השנייה הייתה מלווה בשבירות של שני הטניסאים. לגרמני היו הזדמנויות יקרות לשמור על ההגשות שלו, אך בכל פעם פספס את ההזדמנות עם טעויות לא מחויבות. מן העבר השני, הספרדי היה נראה מעט עייף, והתקשה לעמוד בקצב של זברב, ולאחר שפיגר 4:2 בדומה למערכה הקודמת, חזר עם המון אופי והשווה ל-4:4. הנדנדה המשיכה, כשהאחד שבר את השני.

הרגע הדרמטי ביותר במשחק הגיע מיד לאחר שנדאל השווה ל-6:6. זברב ניסה לעצור את הכדור שהספרדי חבט, אך פספס ומעד. כתוצאה מכך, נקע בצורה חריפה את הקרסול, נאנק מכאבים ופונה בכיסא גלגלים תוך כדי שהוא ממרר בבכי. לאחר דקות ארוכות של חוסר ודאות, הודיע הגרמני שאינו יכול להמשיך בהתמודדות וכתוצאה מכך השור הספרדי עלה לגמר, שם הוא יפגוש את קספר רוד הנורבגי העולה.

זברב בכיסא גלגלים (רויטרס)זברב בכיסא גלגלים (רויטרס)
אלכסנדר זברב על כיסא גלגלים (רויטרס)אלכסנדר זברב על כיסא גלגלים (רויטרס)

מערכה ראשונה: 6:7 (8:10) לנדאל

פתיחה לא טובה של הספרדי. לאחר שכבר הוביל 0:30, זברב הפך במהירות בדרך לשבירה ראשונה במשחק. הגרמני ניצל את היתרון שהשיג וניצח גם את המשחקון השני עם 30:40. נדאל התאושש במשחקון השלישי וחזר להתמודדות עם 1:2. זברב המשיך לשמור על יתרון השבירה שהשיג וכבר עלה ל-1:3. הספרדי התעורר מעט בהמשך ואת המשחקון החמישי הוא ניצח עם 15:40. הגרמני ניצל את ההגשות שלו ואת המשחקון השישי ניצח על האפס עם 0:40. נדאל ענה באותו מטבע וניצח מיד לאחר מכן במהירות. 

אלכסנדר זברב בפעולה (רויטרס)אלכסנדר זברב בפעולה (רויטרס)
רפאל נדאל מגיש (רויטרס)רפאל נדאל מגיש (רויטרס)
אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

המשחקון השמיני היה צמוד מאוד. הגרמני כבר הוביל 30:40 בדרך להגדיל את היתרון, אך הספרדי ענה בשתי נקודות חשובות, השיג שתי נקודות שבירה, וניצל את חוסר הריכוז של יריבו – שבירה חשובה לרפא, שהשווה ל-4:4. נדאל שמר על ההגשה במשחקון הבא ועלה ליתרון ראשון עם 30:40. רפא הקשה מאוד על זברב במהלך המשחקון העשירי, שאיבד פעם אחר פעם ריכוז דווקא כשהיה רחוק נקודה מניצחון, אך לבסוף השיג את ה-5:5 המיוחל לאחר מאבק עיקש. השור ממיורקה לא איפשר ליריבו לצבור מומנטום ולאחר משחקון עיקש, עלה ל-5:6 ורחוק משחקון אחד מניצחון במערכה הראשונה.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)
אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

את המשחקון ה-12 זברב פתח טוב והגיע ליתרון של 0:30, אך נדאל ענה בשתי נקודות מהירות. הגרמני לא התקשה, ענה גם הוא עם שתיים משלו, השווה ל-6:6 וקבע משחקון שובר שוויון. את המשחקון הקובע של המערכה הראשונה, נדאל פתח עם ‘מיני ברייק’ אך הגרמני ענה בשתי שבירות רצופות משלו בדרך ל-2:6 מבטיח. השור הספרדי לא מוותר, ובעזרת ארבע נקודות רצופות השווה ל-6:6 עם ווינר יפהפה שגרף מחיאות כפיים סוערות מיושבי האצטדיון. נדאל המשיך ועלה ל-7:8, אך הגרמני שבר מיד והשווה. הנדנה נמשכה, הספרדי עלה ל-8:9, אך הפעם שבר בעצמו והשיג ניצחון גדול בדרך לזכות במערכה הראשונה. מהפך מדהים לשור הספרדי.

רפאל נדאל מרוצה (רויטרס)רפאל נדאל מרוצה (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)
אלכסנדר זברב מאוכזב (רויטרס)אלכסנדר זברב מאוכזב (רויטרס)

מערכה שנייה 6:6 (זברב נפצע ופרש)

נדאל המשיך במומנטום הנפלא, והשיג שבירה כבר במשחקון הראשון עם 0:40 מרשים. במשחקון שלאחר מכן, הספרדי כבר הוביל 15:40, אך זברב התעשת ושבר מיד לאחר מכן. במשחקון השלישי הגרמני הצליח להשוות לאחר שפיגר 40:15, אך נדאל הראה עליונות, ניצח בתום מותחן והשיג שבירה נוספת לאחר 44 (!) חבטות. מיד לאחר מכן, גם זברב שבר בפעם השנייה עם 15:40. רפא כבר היה רחוק נקודה משבירה נוספת במשחקון החמישי, אך הגרמני לא ויתר ושמר על הגשותיו בדרך ל-2:3. המשחק הצמוד של השניים נמשך. גם במשחקון השישי, שהגיע לשובר שוויון, היתרון עבר מצד לצד, אך לבסוף היה זה זברב שיצא עם ידו על העליונה, שבר בפעם השלישית ברציפות את נדאל ועלה ליתרון חשוב של 2:4.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)
אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)
רפאל נדאל מתוסכל (רויטרס)רפאל נדאל מתוסכל (רויטרס)
אלכסנדר זברב מרוצה (רויטרס)אלכסנדר זברב מרוצה (רויטרס)

רפא הראה המון אופי במשחקון השביעי, ובתום קרב צמוד הצליח לשבור את הגרמני ולצמק ל-4:3. בניגוד גמור למשחקון הקודם, השור הספרדי איבד ריכוז דווקא ברגע האמת עם מספר טעויות לא מחויבות, שהובילו לשבירה נוספת של זברב. משחק השבירות של שני השחקנים המשיך, הפעם לטובתו של רפא שהצליח בתום שבור השוויון ולצמק ל-5:4. את המשחקון העשירי נדאל פתח לא טוב ופיגר 30:0, אבל המשיך בתצוגת האופי האופיינית שלו, הפך את התוצאה והשווה את המערכה ל-5:5 מותח. זברב בדומה ליריבו לא ויתר, עלה ליתרון 5:6 בזכות ניצחון 40:30 ורחוק משחקון אחד משוויון במערכות.

אלכסנדר זברב חובט (רויטרס)אלכסנדר זברב חובט (רויטרס)
רפאל נדאל חובט (רויטרס)רפאל נדאל חובט (רויטרס)
אלכסנדר זברב מנחית (רויטרס)אלכסנדר זברב מנחית (רויטרס)

רפא הצליח להשוות את המערכה ל-6:6, אך מיד לאחר הנקודה המכרעת שלו, זברב עיקם את הקרסול בצורה קשה, נאנק מכאבים ומירר בבכי. הצוות הרפואי ליווה אותו אל מחוץ לתחומי המגרש בכיסא גלגלים. לאחר דקות של מתח המלווה בחוסר ידיעה האם המשחק ימשיך, זברב חזר למגרש עם קביים, כשהוא לא מצליח לדרוך על רגלו הימנית ובכך המשחק הופסק באופן רשמי. רפאל נדאל עלה לגמר.

זברב נאנק מכאבים (רויטרס)זברב נאנק מכאבים (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו