יום רביעי, 18.05.2022 שעה 03:09

דיין: לדעתי ממחר יתחיל הליך הפירוק של בית”ר

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE, שחקן העבר דיבר על מצב המועדון הירושלמי: "השחקנים לא יקצצו". התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

|
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

והערב בתוכנית הספורט של ישראל נעסוק במשחקי אמש בליגת העל ובדרבי הכדורסל בו הפועל ת”א ניצחה את מכבי. בנוסף, נתכונן למפגש המסקרן הערב בין בית”ר ירושלים להפועל באצטדיון טדי.

מישל דיין: “היום זה המצב של בית”ר, מחר זה יכול להיות המצב של קבוצה אחרת”

כדורגלן העבר התראיין בתוכנית הספורט של ישראל ודיבר על מצבה של בית”ר ירושלים לפני המשחק מול הפועל תל אביב, ועל האפשרות שהמועדון יתחיל הליך פירוק.

אוחנה קרא לאוהדים להגיע היום למשחק.
”אלי אוחנה לא צריך לדבר, הוא חייב עכשיו. הוא חייב לדבר, אלו הרגעים שהוא חייב לצאת החוצה”.

אלי אוחנה (עמרי שטיין)אלי אוחנה (עמרי שטיין)

אתה היית חותם על קיצוץ אחרי שכבר קיצצו לך בגלל הקורונה?
”אני חושב שלא, אם הייתי שחקן בית אולי כן. אני עברתי פירוק וביקשו מאיתנו לקצץ 50 אחוז מהשכר, ואז היינו הרבה שחקני בית והייתי הקפטן, אספתי את השחקנים והסכמנו לקצץ, אבל זה לא עזר כי החובות היו גדולים. אם אתה נולד למקום מסוים, אתה מסכים לקצץ. אתה מקצץ ואז אחר כך אתה תתוגמל בעתיד”.

מה אתה חושב על הבקרה התקציבית? אולי כדאי לשחקנים לא להופיע?
”לא שומעים את קולה של הבקרה התקציבית. אתם יודעים מה קורה אם השחקנים לא מופיעים? הם יכולים להיות מורחקים לשנה או יותר. אני לא חושב ששחקנים צריכים להשבית את המשחקים. צריך לעשות זעזוע שצריך לשנות את הארגון הזה. יש לנו בעיה במדינה וזה לא רק בכדורגל, מי שטוב לו לא מעניין אותו מה שלום השני. זה צריך להיות מהלך שכל שחקני הכדורגל בארץ צריכים להיות שותפים לו, כי היום זה בית”ר ירושלים ומחר זאת תהיה קבוצה אחרת”.

מישל דיין (שי לוי)מישל דיין (שי לוי)

כמה כסף יש היום בבית”ר ירושלים?
”אין כלום, אין מזומנים בבית”ר ירושלים. בבית”ר, מבחינת צפי ההכנסות, בנו על מספרים אחרים, אבל בגדול אני בטוח שמבחינת הכנסות הם בנו על סכום מסוים, שלא הגיע. חוגג שם ארנק דיגיטלי, אבל צריך קוד בשבילו”.

אז השחקנים יקצצו מחר?
”כל מה שאנחנו אומרים כרגע לא יקרה, רוב השחקנים לא יסכימו לקיצוץ. לרוב השחקנים אין תחושת זהות עם בית”ר ירושלים ולדעתי ממחר יתחיל הליך הפירוק של בית”ר ירושלים. ישחררו שחקנים, לדעתי במשחק של היום זו הפעם האחרונה שנראה את הקבוצה כפי שהיא. לא הרבה שחקנים שנראה היום נראה גם עוד שבוע או עשרה ימים בבית”ר ירושלים. יובנטוס ירדה ליגה בשל שחיתות, מה ההבדל? בית”ר ירדו ליגה על המגרש. איפה האוהדים שלהם ואיפה כל הפוליטיקאים שישבו בתא הכבוד בטדי, איפה הם?”.

כולם ימצאו קבוצה?
”אולי הפועל ירושלים תחתים את בואצ’י. מאמין שכולם ימצאו קבוצה חוץ מג’סי”.

איתן תבריזי: “גם אני הייתי מופתע שלא נשרק פנדל להפועל באר שבע”

שופט העבר והמשבץ הראשי באיגוד השופטים התראיין בתוכנית הספורט של ישראל ודיבר על התקופה האחרונה, בה השופטים מבצעים לא מעט טעויות בליגת העל.

איתן, מה שלומך?
”יש ימים פחות טובים ויש ימים יותר טובים”.

יש המון טעויות לאחרונה, מה יש לך להגיד על זה?
”ברגע ששופט לא פוגע מקצועית, אנחנו יודעים לתת לו את המנוחה, אבל בוא לא נשכח שיש גם שופטים בחול שעושים טעויות. הייתה טעות במשחק העונה בהולנד. אנחנו בתקופה לא טובה, יש בעיה עם שופטים מסוימים. הביצועים לא היו טובים, אם אכנס להופעה אתמול של ארז פפיר, היא לא הייתה טובה”.

איתן תבריזי (עמית מצפה)איתן תבריזי (עמית מצפה)

אתמול היה פנדל ברור שכולם ראו, איך השופט לא ראה?
“אני ראיתי בדיוק מה שאתה ראיתם. לגבי הפנדל הראשון ברור שהיה פנדל. השופט על הדשא לא שרק, שופט המסך היה חייב להתערב והוא העריך את האירוע בצורה הלא נכונה. היה פנדל שנשרק על ידי שופט המשחק לטובת פ”ת, אבל שופט המסך התערב והשופט על הדשא קיבל את ההתערבות. בפנדל הברור על ספורי הוא נקרא ל-VAR, וקיבל הכל על מגש של כסף וגם אני תפסתי את הראש שהוא לא שרק. ארז פפיר יודע שהוא טעה, יש לו ביקרות עצמית גבוהה מאוד. אנחנו עושים כנס בנושא בקרוב”.

ארז פפיר (עמרי שטיין)ארז פפיר (עמרי שטיין)

בארץ מתערבים המון במשחק, הזמן נטו שמחקים הוא מהנמוכים בעולם, יש על זה דגש אצלכם?
“אנחנו מודעים לרף ההתערבות של השופטים, אנחנו דורשים מהם לתת למשחק להימשך. אנחנו רואים תוספת זמן גבוהה על מנת שישחקו יותר זמן”.

יש ביקורת קשה על השופטים, איך אתם מרגישים לגבי זה?
”קשה לי שהשופטים נמצאים בקונוטציה שלילית. צריך להבין מה לא עובד ונראה מה נעשה. אנחנו בתקופה לא טובה”.

אם השחקנים לא טובים, מפטרים את המאמן. מה אם מאמן השופטים?
”יש לשופטים את אחד המאמנים הטובים ביותר”.

אתה שוקל להביא שופטים מחול?
”ממש לא. מי שפוגע במשחק ומי שביכולת לא טובה יורד לשפוט בליגות הנמוכות”.

רמת השיפוט ב-VAR רעה מאוד.
”מהמחזור השביעי לא שמעתם אותנו. מאז שיפוט המסך עבד בצורה טובה מאוד. אתמול הייתה טעות”.

איזה שינוי תעשו כדי לשפר את המצב?
”יכול להיות שנשלב שופטים מהליגה השנייה. רמת השיפוט היא טובה, אתם לוקחים אירועים נקודתיים”. 

בחודש האחרון ארבע או חמש קבוצות שלחו מכתבים נגד השופטים
“אין ספק שיש תלונות של קבוצות, אנחנו בודקים בצורה יסודית ויודעים לעשות צינון בין השופט לבין הקבוצה. לגבי הסיפור עם ליאני, לא היו עוד שופטים, הייתה קורונה וכדומה. השיבוץ פורסם ורק אחר כך נחשפתי לבעיה עם נוף הגליל. לא הייתה בעיה מקצועית. הוא לא שפט את נוף הגליל, הוא היה שופט רביעי. התלונה לא הייתה קשורה למשהו מקצועי. באותו שבוע ארבע שופטים חלו בקורונה והייתי חייב לשבץ אותו”.

לא מפתחים אצלכם דור עתיד?
”אנחנו פועלים בצורה הזאת ודואגים לדור העתיד. שילבנו כבר שלושה שופטים. אתה לא יכול לקחת שופט מליגה שנייה ולזרוק אותו ישר לאש”.

תתנו לשופטים להתראיין?
”אין מה לדבר אחרי אירועים כאלה, אם הוא רוצה לדבר אנחנו נאפשר לו לדבר. אף אחד לא פוסל שופט מלעלות לשידור, ראשי האיגוד יכולים לאשר להם”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב