יום שבת, 21.05.2022 שעה 20:30

לקראת המונדיאל: תיבחן המערכת לזיהוי נבדל

פיפ"א תעשה שימוש בטכנולוגיה החדשה כבר בגביע הערבי בקטאר. קולינה בטוח: "זה יכול לסייע במהירות זמן התגובה ובדיוק, ההחלטה הסופית תהיה של השופט"

|
עוד חידוש בדרך (רויטרס)
עוד חידוש בדרך (רויטרס)

בימים עברו גביע הקונפדרציות היה נערך במדינה שמארחת את המונדיאל שנה לפני הטורניר כחזרה גנרלית, אבל פיפ"א החליטה על שינוי בתוכניות. במקום זאת ייערך החל ממחר (שלישי) הגביע הערבי בקטאר עם חידוש נוסף: התאחדות הכדורגל העולמית תחל לבחון בטורניר את המערכת הטכנולוגית לזיהוי נבדל.

המערכת האוטומטית תעשה שימוש ב-10 עד 12 מצלמות שיאספו עד 29 נתונים על כך שחקן 50 פעמים בשנייה. אם היא תזהה נבדל פוטנציאלי, תישלח התראה לשופט המסך שיקבל החלטה בנושא. הטכנולוגיה הזו עשויה להיכנס לשימוש כבר במונדיאל 2022 שיחל בעוד פחות משנה בקטאר.

מאמן העבר, ארסן ונגר, הוא זה שאחראי על הפיתוח בפיפ"א שמתכוונת להפוך את המערכת החדשה לחידוש הטכנולוגי הגדול הבא בכדורגל. "ל-VAR הייתה השפעה חיובית על המשחק וכמות הטעויות פחתה, אבל עדיין יש דברים שבהם אפשר לשפר והנבדל הוא אחד מהם", אמר שופט העבר, פיירלואיג'י קולינה, שמשמש כקצין השיפוט של פיפ"א.

קולינה הוסיף: "אנחנו מודעים לתהליך קבלת ההחלטה כשמדובר בנבדל, במיוחד כשזה לא חד משמעי. אנחנו גם מודעים לכך שמיקום הקווים (כשיש נבדל) לא מדויק ב-100% ובעקבות זאת פיפ"א מפתחת טכנולוגיה שיכולה להציע תגובה מהירה ומדויקת יותר. הטכנולוגיה תסמן את הקווים, אבל ההחלטה עדיין תישאר של השופט".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב