יום שבת, 13.08.2022 שעה 02:31

למרות דרישת הפרויקטור: לא תהיה הגבלת קהל

פרופ' זרקא הצהיר בימים האחרונים שתהיה הגבלה על כניסת קהל לאירועי ספורט, ראש מטה שר הספורט: "הגבלת קהל שמגיע עם תו ירוק לא תהיה במצב הנוכחי"

|
אצטדיון בלומפילד (איציק בלניצקי)
אצטדיון בלומפילד (איציק בלניצקי)

במשרד הבריאות שוב ושוב מנסים להטיל הגבלות על התקהלות בגלל היקף התחלואה בנגיף הקורונה. גם השבוע נעשו ניסיונות שכאלה, כאשר פרויקטור הקורונה, פרופ’ סלמאן זרקא, אף מצהיר כי בשלב ראשון יוטלו מגבלות על אירועי תרבות וספורט - אך לעת עתה נראה כי הממשלה נשארת בעמדתה ולא תאפשר לזה לקרות.

בכירים במערכת הבריאות ניסו לשכנע את ראש הממשלה נפתלי בנט להגביל התקהלויות, בראש ובראשונה באולמות ובאצטדיונים, אך בשלב זה לא תהיה הגבלה שכזאת. בדיונים שנערכו השבוע הבהיר בנט לא פעם ולא פעמיים לאנשי משרד הבריאות כי: “אין קשר בין הגבלת קהל במגרשים ובמופעים לבין גל התחלואה הנוכחי. הנזק גדול על תועלת”.

אצטדיון סמי עופר (רדאד ג'בארה)אצטדיון סמי עופר (רדאד ג'בארה)

למרות דבריו של ראש הממשלה בנט בישיבות האחרונות, פרויקטור הקורונה, פרופ’ זרקא, שב והדגיש בימים האחרונים כי ישראל תצטרך להגביל את ההתקהלויות, כולל באירועי ספורט המוניים, על מנת להתמודד עם היקף התחלואה. דבריו נאמרים על אף שמדינת ישראל אישרה כי החל מה-3 באוקטובר התו הירוק יעודכן, כך שרק אזרח שהתחסן בפעם השלישית או אזרח שעברו פחות משישה חודשים מאז החיסון השני שלו יוכל להחזיק בתו ירוק ולהיכנס לאירועי תרבות והספורט.

שר התרבות והספורט חילי טרופר ממשיך לפעול בישיבות על מנת למנוע הגבלת קהל במגרשים, משום שלטענתו מי שנכנסים למשחקים הם בעלי תו ירוק בגלל שאין לזה השפעה על היקף התחלואה. “71% מהחולים קשה הם לא מחוסנים בכלל. 85% מהמונשמים ומהאקמו הם לא מחוסנים, איך זה קשור למי שבא למשחקים ולמופעים ומחזיק בתו הירוק?”, אמרו במשרדו של השר טרופר.

ראש המטה של השר טרופר, גיא גוטמן, מסר בתגובה: “אני מכבד מאוד את הפרויקטור, אבל הגבלת קהל שמגיע לאירועים עם תו ירוק לא תהיה במצב הנוכחי”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו