יום שבת, 22.01.2022 שעה 19:09

המילטון זכה בגראנד פרי הבריטי בתום דרמה גדולה

אלוף העולם הבריטי ביצע עקיפה שתי הקפות לסוף וניצח במרוץ הביתי. עוד קודם לכן היה מעורב בתאונה עם מקס ורסטאפן, שהובילה לפרישתו של ההולנדי

0 תגובות |
לואיס המילטון חוגג (רויטרס)
לואיס המילטון חוגג (רויטרס)

סוף השבוע ההיסטורי בסילברסטון הגיע לסיומו הערב (ראשון) כאשר לואיס המילטון ניצח וזכה בגארנד פרי הבריטי. מנהלת הפורמולה השיקה בבריטניה, פורמט חדש בו לראשונה התקיימו שני מרוצים בסוף שבוע אחד, לאחר שאמש התקיים לראשונה מרוץ הספרינט, (בן 17 הקפות בלבד) שבסיומו נקבע סדר הגריד למרוץ היום.

מי שניצח את מרוץ הספרינט היה מקס ורסטאפן, מוליך טבלת הנהגים, שזינק הערב מעמדת הפול פוזישן כאשר מהמקום השני זינק לואיס המילטון. כבר בהקפה הראשונה הנהג הבריטי פגע בהולנדי שאיבד שליטה ונתקע בגדר הצמיגים. ורסטאפן נאלץ לפרוש בזמן שהמרוץ הופסק זמנית עד שסיימו לפנות את מכוניתו של ההולנדי, המילטון אגב נענש ב-10 שניות בעקבות הפגיעה.

לואיס המילטון (רויטרס)לואיס המילטון (רויטרס)

כאשר המרוץ התחדש צ’ארלס לקלר, נהגה של פרארי, תפס את ההובלה והוליך כמעט עד לסיום, המילטון הלך וסגר את הפער עד ששתי הקפות לסוף הצליח לבצע עקיפה ולקחת את הבכורה. הבריטי שמר על המקום הראשון עד לסיום וזכה בפעם ה-8 בהיסטוריה במרוץ הביתי. לקלר סיים שני וולארי בוטאס סיים במקום השלישי.

נהגה הבריטי של מרצדס, ניצל את פרישתו של ורסטאפן, וצמצם את הפער בטבלה דירוג הנהגים לפער של שמונה נקודות בלבד. גם בטבלת הקבוצות מרצדס עשתה את שלה וצמצמה את הפער מרד בול לארבע נקודות.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30