יום חמישי, 27.01.2022 שעה 03:38

קפיטולניק אלוף אירופה עד גיל 20 בקפיצה לגובה

הקופץ בן ה-18 קבע שיא אישי חדש, 2.25 מטרים, וזכה במדליית הזהב: "האמנתי מהרגע הראשון שאצליח". בלסינג אפריפה בן ה-17 במקום הרביעי ב-200 מ'

8 תגובות |
יונתן קפיטולניק (איגוד האתלטיקה)
יונתן קפיטולניק (איגוד האתלטיקה)

הישג לעולם האתלטיקה הישראלי היום (שבת) ליונתן קפיטולניק, הקופץ הישראלי המבטיח, שזכה במדליית הזהב באליפות אירופה עד לגיל 20. קפיטולניק הצליח להגיע ל-2.25 מ’, שיא אישי חדש ותוצאת השנה ביבשת לקבוצת הגיל הזאת, כאשר הוא נפצע במהלך הקפיצה המנצחת.

קפיטולניק התייחס לזכייה ושיתף  לאחר הניצחון: “תחושה מדהימה באמת, אחרי כל האדרנלין וההתרגשות של התחרות, הקרב והמתח שהיה עד הרגע האחרון. האמנתי מהרגע הראשון. מההתחלה היו לי קפיצות ממש טובות וחשבתי שאני אצליח להגיע עד הסוף, היו לי קצת בעיות באמצע אבל ידעתי שאצליח”. על השיא האישי ששבר אמר הקופץ: “זאת עבודה קשה שלי ושל המאמן שלי ואני נורא מתרגש לחזור לישראל עם מדליה ושסיימתי את התחרות בצורה הזאת, זה היה נהדר”. 

יונתן קפיטולניק (איגוד האתלטיקה)יונתן קפיטולניק (איגוד האתלטיקה)

במרוץ ל-200 מטרים בלסינג אפריפה, הכישרון בן ה-17, סיים במקום הרביעי. הישראלי קבע זמן טוב של 21.01 שניות במרחק, מרחק 3 מאיות מהמקום השלישי ומדליית הארד. אפריפה הצליח לשבור את שיא ישראל עד גיל 23 במוקדמות עם 20.94 שניות. בחצי הגמר הוא עלה אוטומטית הודות ל-21.08 שניות, תוצאה איטית יותר מזאת שקבע בגמר, 21.01 שניות שהספיקו למקום הרביעי והמכובד. הוא שבר את שיא ישראל לגילאים הצעירים בכל אחת משלושת ריצותיו בתחרות, והתקרב עד למרחק 8 מאיות שנייה בלבד משיא ישראל, 20.86 שניות.

במקביל, מתן עברי הרשים כשסיים במקום השביעי במרחק ל-3,000 מטרים עם 8:22.31 דקות, כ-4 שניות מהמקום השלישי. מלבדו, אדיסו גואדיה הגיע לתוצאה טובה עם 8:25.32 דקות והמקום ה-11 באותו מרחק. 

יונתן קפיטולניק לאחר הזכייה בזהב
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30