יום שלישי, 30.11.2021 שעה 11:30

רק אוהדים מחוסנים יוכלו להיכנס למונדיאל בקטאר

מארחת הטורניר בנובמבר 2022, תאפשר כניסה רק למחוסנים נגד קורונה ונמצאת במגעים לרכישת מיליון חיסונים נוספים. תהליך בניית האצטדיונים כמעט הושלם

0 תגובות |
בקטאר מתכוננים למונדיאל (רויטרס)
בקטאר מתכוננים למונדיאל (רויטרס)

יורו 2020 בעיצומו אבל טורניר גדול חדש כבר נמצא בפתח, מדובר במונדיאל 2022 שייערך בקטאר. היום (שני) דווח ב’סקיי’ כי ראש ממשלת קטאר הודיע שרק אוהדים מחוסנים יוכלו ליטול חלק במשחקי גביע העולם. הטורניר יצא לדרך ב-21 בנובמבר ויסתיים ב-18 בדצמבר 2022. נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו, אמר כבר בפברואר כי המשחקים ישוחקו באצטדיונים מלאים.

בתוך כך, ראש הממשלה, שייח חאליד בן ח’ליפה בן עבדולזיז אל ת'אני, אישר כי קטאר מנהלת מגעים לרכישת מיליון מנות חיסון. השייח אמר כי בעוד שרוב מדינות העולם צפויות לחסן את אזרחיהן עד תחילת הטורניר, קטאר עדיין נוקטת בצעדים כדי להבטיח אירוע מוצלח. עם זאת, השייח לא חשף את זהות החברה עמה מנוהלים המגעים ואמר: "אנו מנהלים כעת משא ומתן עם חברה שתספק לנו מיליון מנות של חיסונים לקורונה, על מנת לחסן חלק מאלה המגיעים לקטאר”.

ספ בלאטר והפתק שקבע מי תארח את מונדיאל 2022 (מערכת ONE)ספ בלאטר והפתק שקבע מי תארח את מונדיאל 2022 (מערכת ONE)

גורמים רשמיים בקטאר אמרו קודם לכן כי הם מקווים לערוך טורניר ‘נטול נגיף קורונה’ ומתכננים להעמיד חיסונים בפני משתתפים שטרם חוסנו. קטאר מחסנת את אזרחיה בחיסונים של חברות פייזר ומודרנה. לפי הערכות היא רכשה לפחות 2.8 מיליון מנות, המספיקות לחסן כ-50.8 אחוזים מאוכלוסייתה.

שייח חאליד הוסיף ואמר כי טורניר הגביע הערבי 2021, שדוחא מארחת בדצמבר, ישקף את מוכנותה של קטאר לארח טורנירים גדולים. לדבריו, מספר גדול של אצטדיונים כבר הושלמו והעבודה נמשכת בשלושה אצטדיונים בהם אצטדיון לוסייל, אשר יארח את משחק הגמר של מונדיאל 2022 ובנייתו הושלמה ב-90 אחוז.

שחקני מקדוניה הצפונית מציגים: משחק כאפות
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30