יום שני, 20.09.2021 שעה 11:26
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

ציציפאס ניצח את זברב ועלה לגמר הרולאן גארוס

הכוכב בן ה-22 עלה לגמר הגרנד סלאם הראשון שלו אחרי דרמת ענק, בסיומה ניצח 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 3:6. הוא יפגוש ג'וקוביץ' שגבר על נדאל בקרב

0 תגובות |
סטפנוס ציציפאס חוגג (רויטרס)
סטפנוס ציציפאס חוגג (רויטרס)

טורניר הרולאן גארוס נמצא בשלבי ההכרעה והיום (שישי) סטפנוס ציציפאס ניצח את אלכסנד זברב 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 3:6 בסיום דרמה ענקית ועלה לגמר הרולאן גארוס. זהו גמר הגראנד סלאם הראשון של טניסאי יווני אי פעם, וציציפאס ינסה להפוך לזוכה הצעיר ביותר באחד מארבעת הטורנירים הגדולים מאז חואן מרטין דל פוטרו ב-2009. היווני יפגוש את נובאק ג’וקוביץ’ בגמר.

ראינו משחק טניס ברמה גבוהה במיוחד בין ציציפאס החמישי בעולם לזברב השישי. הוא שבר את ההגשה הראשונה של אלכסנדר זברב ועלה ל-0:3 מוקדם, לאחר מכן הצליח לשמור על ההגשות שלו ולנצח 3:6.

סטפנוס ציציפאס (רויטרס)סטפנוס ציציפאס (רויטרס)

המערכה השנייה התחילה עם מומנטום טוב של זברב, השישי בעולם, ששבר את ציציפאס ועלה ל-0:3. היווני העלה הילוך והצליח לנצח את ששת המשחקונים העוקבים, כולל שלוש שבירות, כל הדרך ל-3:6 נוסף ומפתיע במערכה בה זברב עשה 12 שגיאות בלתי מחוייבות.

זברב הראה אופי בפיגור 2:0 במערכות, עצר את הרצף של ציציפאס והצליח לעלות ל-4:6, כשהוא שומר על ההגשה בצורה נהדרת עם 6 שגיאות בלתי מחוייבות בלבד, שהחזירו אותו למשחק ובגדול. 

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

במערכה הרביעית, הגרמני שבר את ההגשה של ציציפאס בתחילת המערכה ועלה ל-0:2. המשך המערכה התאפיין בשמירה יוצאת דופן על ההגשה, כאשר המגיש בכל אחד מהמשחקונים המגיש ניצח בקלילות. זברב ניצח בסופו של דבר, 4:6.

במערכה החמישית, ציציפאס הצליח לשבור את ההגשה של זברב ולעלות ל-1:4. זברב לא הצליח לשבור בחזרה, והמשחק נגמר ב-3:6 לציציפאס, בסיום 3:40 שעות של טניס ברמה הגבוהה ביותר ופרק ביריבות המתפתחת בין שני כוכבי הדור הבא של הענף, בני 22 (ציציפאס) ו-24.

בדרכו לגמר, ציציפאס הדיח את דניל מדבדב השני בעולם (3:6, 6:7, 5:7) ברבע הגמר, את פאבלו קרנו בוסטה הספרדי (3:6, 2:6, 5:7) בשמינית ואת ג’ון איסנר הוותיק בשלב שקדם לכך (7:5, 3:6, 6:7, 1:6). המפסיד זברב, שהגיע לגמר אליפות ארצות הברית הפתוחה ב-2020, הגיע להישג השיא שלו עד כה ברולאן גארוס. 

מערכה ראשונה: 3:6 לציציפאס

ציציפאס הגיש ראשון ועלה ל-0:1 לאחר משחקון צמוד בו זברב הגיע לשובר השוויון. לאחר מכן, היווני הצליח לשבור את ההגשה של זברב ולעלות ל-0:2 והמשיך במומנטום כשעלה בקלילות ל-0:3. הגרמני עלה לראשונה ללוח התוצאות וצמצם ל-1:3 במשחקון העוקב, אך ציציפאס לא איבד את הראש ועלה ל-1:4.

סטפנוס ציציפאס מגיש (רויטרס)סטפנוס ציציפאס מגיש (רויטרס)

זברב ניצח במשחקון העוקב על האפס והוריד ל-2:4. הגרמני הקשה על ציציפאס במשחקון העוקב שהתעלה לרמה גבוהה, אך היווני שמר על הגשתו ועלה ל-2:5. הגשה טובה של זברב הורידה ל-3:5, אך היווני שמר על ההגשה וניצח את המערכה הראשונה, 3:6.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

מערכה שנייה: 3:6 לציציפאס

זברב שמר על הגשתו ועלה בזריזות ל-0:1. הוא הצליח לשבור לראשונה במשחק ולעלות ל-0:2. ציציפאס הקשה על הגרמני במשחקון העוקב, בו השישי בעולם שמר על ההגשה בסופו של דבר ועלה ל-0:3. ציציפאס הצליח לחזור הודות להגשה טובה והוריד ל-1:3. בסיום משחקון ארוך ואיכותי היווני שבר בחזרה והוריד ל-2:3.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

ציציפאס המשיך לשלוט במשחק והשווה ל-3:3, המשחקון השלישי ברציפות שניצח. הוא הצליח לשבור את זברב ולעלות ל-3:4, במשחקון שכלל כמה ראלים ארוכים במיוחד. הטניס של ציציפאס נשאר ברמה גבוהה כשהוא עלה ל-3:5 ומאוחר יותר ל-3:6 בתצוגה עילאית.

סטפנוס ציציפאס (רויטרס)סטפנוס ציציפאס (רויטרס)

מערכה שלישית: 4:6 לזברב 

ציציפאס לא עצר וניצח את המשחקון השביעי ברציפות, 0:1. זברב שמר על ההגשה, בלם את הריצה של יריבו והשווה ל-1:1. מאוחר יותר זברב הצליח לעלות ליתרון עם שבירה שהעלתה אותו ל-1:2. החגיגה של השישי בעולם המשיכה והוא עלה ל-1:3. ציציפאס הצליח, הפעם, לשמור על ההגשה ולהוריד ל-2:3.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

זברב שמר על ההגשה בסיום משחקון ארוך ועלה ל-2:4. ציציפאס צימק ל-3:4 מיד לאחר מכן. זברב שמר על הגשתו ועלה ל-3:5 לאחר שהיה בפיגור 30:0 במהלך המשחקון. זברב התווכח עם השופט במהלך המשחקון העוקב, בו זכה לשריקות מהקהל, וציציפאס שמר על הגשתו כל הדרך ל-4:5. הגרמני מהמקום השישי בעולם לא נרתע והצליח לנצח במערכה, 4:6.

אלכסנדר זברב והשופט (רויטרס)אלכסנדר זברב והשופט (רויטרס)
סטפנוס ציציפאס (רויטרס)סטפנוס ציציפאס (רויטרס)

מערכה רביעית: 4:6 לזברב

זברב הצליח לשבור את ההגשה של ציציפאס כבר בתחילת המערכה ולעלות ל-0:1. הגרמני המשיך לחגוג על המגרש ולעלות ל-0:2. משחקון מושלם של ציציפאס הוריד ל-1:2, אך זברב השיב במשחקון מושלם משלו ועלה ל-1:3. ציציפאס הצליח להוריד ל-2:3, אך יריבו שמר על ההגשה ועלה ל-2:4.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

ציציפאס שמר על ההגשה וצימק ל-3:4. זברב עשה אותו דבר, במערכה שהתאפיינה בדומיננטיות של המגיש בכל אחד מהמשחקונים, ועלה ל-3:5. זברב הצליח לעלות ל-0:30, אבל ציציפאס התעשת והוריד ל-4:5. הגרמני, בסיום משחקון שכלל ראלי של 27 חבטות, הצליח לנצח ולעלות ל-4:6.

סטפנוס ציציפאס (רויטרס)סטפנוס ציציפאס (רויטרס)
סטפנוס ציציפאס ואלכסנדר זברב (רויטרס)סטפנוס ציציפאס ואלכסנדר זברב (רויטרס)

מערכה חמישית: 3:6 לציציפאס

ציציפאס ניצל מ-2 נקודות שבירה פוטנציאליות וניצח את המשחקון הראשון, 0:1. זברב שמר על ההגשה וחזר ל-1:1 מיד לאחר מכן. ציציפאס שמר על ההגשה ועלה ל-1:2. היווני, שהפסיד 2 מערכות ברציפות, חזר בענק עם שבירה יקרה שהעניקה לו 1:3. הוא שמר על ההגשה ועלה ל-1:4 גדול.

סטפנוס ציציפאס (רויטרס)סטפנוס ציציפאס (רויטרס)

זברב השיב מלחמה והוריד ל-2:4.  ציציפאס שמר על ההגשה מנגד ועלה ל-2:5. במצב שבו נקודה מעניקה לו כרטיס לגמר, היווני פספס 4 נקודות שבירה אפשריות. זברב ניצח בסופו של דבר במשחקון ארוך במיוחד, והוריד ל-3:5. במשחקון העוקב, ציציפאס ניצח בנקודת המשחק הראשונה והבטיח מקום בגמר עם 3:6.

סטפנוס ציציפאס ואלכסנדר זברב (רויטרס)סטפנוס ציציפאס ואלכסנדר זברב (רויטרס)
אסור לפספס
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגת החלומות
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
מגזין הספורט לצעירים
פינלנדיה פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2020
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה סינית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
מוקדמות מונדיאל 2022
ליגת האומות
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה ווינר
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
יורופקאפ
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
יורובאסקט