יום חמישי, 20.01.2022 שעה 03:41

מגפת סוסים חדשה מדאיגה את הנבחרת לטוקיו

לא רק קורונה: מגפה התפרצה באירופה ופוגעת בחיות. חברי נבחרת ישראל ייצאו לתחרות בסנט גאלן, לאחריה ייבחרו ארבעת הצמדים למשחקים האולימפיים

0 תגובות |
אשלי בונד (איתי כהן)
אשלי בונד (איתי כהן)

לא רק ספורטאים הולכים לייצג את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים הקרובים בטוקיו, אלא גם סוסים שישתתפו בתחרויות קפיצות הראווה לראשונה. אחרי דחיית אירוע הספורט הגדול בעולם בשנה, בנבחרת ישראל יבחנו בקרוב את מצבם של הרוכבים והסוסים שמועמדים להגיע לאולימפיאדת טוקיו בקיץ הקרוב ויפרסמו עד ל-1 ביולי את הסגל הסופי של ארבעת הצמדים האולימפיים. 

נכון לעכשיו ישנם שבעה צמדים פוטנציאליים של רוכב וסוס שיכולים לייצג את מדינת ישראל בקיץ הקרוב ביפן, מהם ייבחרו ארבעה בסופו של דבר. בימים הקרובים יגיעו הרוכבים הישראלים לסנט גאלן שבשווייץ, שם תתקיים בעוד כשבוע וחצי תחרות נבחרת ברמה של חמישה כוכבים, שתדמה את התחרות האולימפית שאמורה להיות בטוקיו. מדובר בתחרות גדולה ואחרונה בסבב העולמי ושם ייבחנו הצמדים הישראלים.

המטרה היא לבחון את היכולות שלהם לקראת ההכרעה לגבי זהות הנציגים שיתחרו בטוקיו. לאחר מכן יתקבלו ההחלטות לגבי מי שיצטרפו למשלחת האולימפית. בתקופה שכזאת, עם מיעוט תחרויות בינלאומיות, יש חשיבות גדולה ליציבות של כל צמד. השאלה היא מי יותר יציב ומי הסוס שלו יוכל לעמוד במעמסה של טוקיו, שם צפויים תנאי חום ולחות קיצוניים. אחרי טוקיו, תתקיים גם אליפות אירופה כך שמדובר בקיץ אינטנסיבי עבור נבחרת ישראל.

מגפה חדשה ומדאיגה (איתי כהן)מגפה חדשה ומדאיגה (איתי כהן)

השנה האחרונה פגעה בחלק מהצמדים המובילים, עקב דחיית המשחקים האולימפיים ומיעוט התחרויות בשל מגפת וירוס הקורונה. לא קל לשמור על כושר טוב בסיטואציה בה יש פחות תחרויות כמובן. אלא שמלבד מגפת הקורונה, בחודשים האחרונים התפרצה מגפה חדשה באירופה בקרב סוסים ובנבחרת ישראל בקפיצות ראווה היו מודאגים מאוד ממנה.

המגפה של הסוסים התפרצה בוולנסיה והתפשטה מהר ברחבי אירופה בחודשים האחרונים, עם גל תחלואה שהחל בחודש פברואר והסתיים באפריל. מדובר במגפת הרפס לסוסים עם מחלה נשימתית מדבקת שפוגעת בתפקודן של החיות בצורה קשה, כך שבעקבות המצב סוסים רבים נכנסו להסגר בדיוק כפי שעשו בני האדם במהלך מגפת הקורונה, תחרויות שתוכננו בוטלו ולוחות הזמנים השתנו.

עד כה, אף אחד לא נפגע מבין הנציגים הישראלים, כאשר רוב הסוסים של נבחרת ישראל נמצאים באירופה ובארצות הברית. אומנם אירופה מתחילה לפתוח את שעריה אחרי החיסון שקיבלו בני האדם לקורונה ובקרוב יגיעו רוכבים וסוסים רבים להתחרות ביבשת, בין היתר גם בשווייץ כאמור, כך שישנו חשש עדיין מהמגפה החדשה. גם ביפן, שנחשבת למדינת אי, יש חשש ממגפת הסוסים החדשה ולכן הוחלט כי כל הסוסים שיגיעו למשחקים האולימפיים ייכנסו להסגר של שמונה ימים לפני הטיסה ליפן במדינה נייטרלית. הסוסים הישראלים, שאמורים לטוס לטוקיו משדה התעופה בליאז’ שבבלגיה, יהיו בהסגר בגרמניה לפני הטיסה, שם הם ישהו בליווי וטרינרים עם ציוד רפואי מתקדם.

מסי במצב רוח טוב חותם לכל האוהדים בכניסה

בואו להרוויח ממרוצי סוסים

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30