יום שני, 30.11.2020 שעה 22:28
ראשי|תוצאות LIVE |ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

התבטא נגד אורן חסון - והורחק לשלושה חודשים

אופיר רגב, יו"ר הפועל לוד מליגה ב', נענש ע"י בית הדין של ההתאחדות על שהתבטא בחריפות נגד היו"ר. רגב: "אולי טעיתי בשפה, אבל נהיינו כמו איראן"

8 תגובות גידי ליפקין | 21/11/2020 19:12
אורן חסון (חגי מיכאלי)
אורן חסון (חגי מיכאלי)

אופיר רגב, יו"ר הפועל לוד מליגה ב', הורחק ע"י בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל לתקופה של 3 חודשים מכל פעילות במסגרת קבוצתו ובמסגרת ההתאחדות לכדורגל, זאת לאחר שהתבטא בחריפות נגד יו"ר ההתאחדות, אורן חסון.

ההתאחדות החליטה להעמיד את רגב לדין בעקבות חלופת מיילים עם חסון, כאשר רגב כעס מאוד על כך שליגות ב' ממשיכות להיות מושבתות מכל פעילות בגלל נגיף הקורונה. בכתב האישום כתב בין השאר תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף: “ביום 16.10.2020 שלח רגב מייל לחסון אשר כותרתו ‘אורן חסון מכרת אותנו, תתפטר יא כלומניק’”.

המייל נשלח על רקע ההחלטה לחידוש משחקי ליגה א', אך לא את חידוש משחקי ליגות ב' וג'. עוד מציין עו"ד רשף כי רגב כתב בין השאר: “אתה יושב הראש הכי חלש וכלומניק. אתה בשבילי אפס מאופס בכל תחום הכדורגל. לך תתבע אותי יא כלומניק". כמו כן מציין התובע כי ביום 17.10.2020 רגב שלח לחסון מייל בו התנצל וביקש סליחה על דבריו ואף כתב: “לא הייתי צריך לשלוח  את המייל ובטח כשאני לא מכיר אישית אף אחד מכם".

אורן חסון (נעם מורנו)אורן חסון (נעם מורנו)

רשף מוסיף כי לא חלפו שבועיים ורגב ביום 30.10.2020 שלח מייל נוסף בתפוצת בעלי תפקידים בקבוצות ליגה ב' ו-ג', כלפי  חסון והסמנכ"ל אבי לוי: “הכול קומבינות של אורן חסון ואבי לוי. תתפטרו, לכו הביתה יא כלומניקים. אתה יושב ראש אוויר ומבקר המדינה כבר יושב עליך. אבי לוי שיחקת משחק מכור, מכרת אותנו יפה”. התובע רשף עוד מציין כי רגב גם ביום 5.11.2020 שלח מייל מאיים אל חסון: “שוב נכללו בו ביטויים מבזים כלפי היו"ר, ‘מכרת אותנו בשקל’, ‘מכרת אותנו לגרוטו’”.

בבית הדין בדיון אמר רגב בין השאר כי: “כל הדברים שנרשמו אכן נאמרו, התובע פספס שאחרי המייל הראשון אורן חסון התקשר אלי באופן  אישי ודיבר איתי במשך 42 דקות ואמר לי שהוא מבין שכלום לא אישי. אמרתי לו שאולי הנוסח שלי לא נכון אבל מבחינת תוכן הדברים לא טעיתי. התכוונתי לומר שהוא כלום עבור ליגה  ב'. הניסוח שלי חד משמעי מגיע מאמוציות, סבתא שלי תמיד אמרה לי, אם לא תצעק לא ישמעו אותך. אם לא הייתי כותב כך, יו"ר ההתאחדות לא היה מתקשר אליי”.

עוד הוסיף רגב: “אתם צודקים שנוסח הדברים היה צריך להיות אחר. אשתי כעסה עלי והבת אמרה לי שנמאס להם ממני שאני כל הזמן רב עם אנשים. היא הכניסה אותי לסוג של פרופורציה ואמרה לי תנשום עמוק. לקחתי בחשבון שסגנון הדברים יביא אותי לבית הדין. חשוב לי להדגיש ששום דבר לא אישי, לא נגד אורן יכול להיות שהוא אדם מדהים, רק שיעדכן אותנו, שנלך איתו. ברור לי שטעיתי בגדול”.

בבית הדין ישבו באופן לא שגרתי צמד דיינים – עו"ד צחי נמירובסקי ועו"ד נעם ליובין שכתבו בין השאר בהחלטתם: “הנאשם עמד לדין בגין אמירות קשות אותן השמיע במיילים בתפוצה רחבה  ואף בהפגנה, כנגד ממלאי תפקיד בהתאחדות ובהם יו"ר ההתאחדות, מר אורן חסון. במהלך הדיון ובכפוף אף לכתב ההגנה אותו הגיש הנאשם, הודה הנאשם במיוחס ואף התנצל על סגנון הדברים שנאמרו לטענתו מתוך אמוציות, אך לא על מהות מחאתו כנגד אי החזרת ליגה ב' לפעילות כדורגל עקב משבר הקורונה, זאת בניגוד, מה שנטען על ידו, כהבטחות שנתנו לו בנושא לחזרתה של הליגה לפעילות סדירה”.

נועם ליובין (שחר גרוס)נועם ליובין (שחר גרוס)

לגבי העונש כותבים הדיינים כי: “יכול וחשוב כי אדם יביע מחאתו, אולם לא יכול אדם לבזות ולפגוע במיילים ולנהוג באופן שבו נהג הנאשם, בוודאי שלא כלפיי נושאי משרה. מחאתו של הנאשם מובנת וכאבו ברור לכל, אולם נכון היה אם היה נוקט בלשון אחרת מן הלשון אותה השמיע, ואין זה אומר כי דבריו לא היו נשמעים".  

מלבד החרקה לשלושה חודשים מכל פעילות, רגב קיבל קנס כספי על תנאי בסך של 15,000 שקל, ועונש על תנאי של הרחקה מכל פעילות במסגרת הקבוצה ובמסגרת ההתאחדות לכדורגל לתקופה של 6 חודשים.  

רגב אמר בתגובה ל-ONE על החלטת בית הדין: “קבלתי הרחקה לשלושה חודשים, יו"ר ההתאחדות החליט להעמיד אותי לדין ובדרך הזאת אולי להשתיק אותי. אני נלחמתי וכל מה שאמרתי לא טעיתי. אולי טעיתי בשפה, הקצנתי או הגזמתי. אבל נלחמתי על האפליה, ובסוף שילמתי מחיר כבד. אבל העיקר שהליגות חזרו. כנראה שבמדינה שלנו כבר אסור להפגין או להגיד מה שאתה חושב. נהיינו כמו באיראן”.

מוציא את העיניים: הרכב החדש של סבע
אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי