יום שלישי, 30.11.2021 שעה 11:08

ויגדורצ'יק: נהרוג ספורטאים, יש כבר דיכאונות

קצת לפני שהגיע האישור, המאמנת מחתה על איזור האימונים: "כועסת על המדינה, איפה משרדי הבריאות והספורט", ומודה: "מוציאה את המתעמלות לרוץ בפארק"

5 תגובות |
אירה ויגדורצ'יק (נעם מורנו)
אירה ויגדורצ'יק (נעם מורנו)

עוד לפני שנודע כי משרד הבריאות אישר לספורטאים לשוב לאימונים, לאירה ויגדורצ’יק, מאמנת ההתעמלות האמנותית המוערכת, נשבר מהאיסור לחזור לפעילות, וכמי שאף פעם לא פוחדת להתבטא בצורה חדה וישירה, היא מחתה בראיון ל-ONE על המצב: “אני אוהבת את המדינה, אבל לא יודעת מה קרה לה, איך משרד הספורט בכלל נתן שדבר כזה יקרה?”.

“מי שמייצג אותנו זה משרד הספורט, איך הגענו למצב הזה כשכולם יודעים שנפש בריאה וגוף בריא, מציל את הנפש”, מוסיפה ויגדורצ’יק וזועקת: “הספורטאים האולימפיים שנתנו חייהם והקריבו את הילדות נזרקו לשוליים. למה פקיד או מישהו שמתקן דברים יותר חיוני מספורטאי שנתן את נפשו וגופו, למען המדינה?".

שוטרים עוצרים גולשים כדי לבלום את הנגיף

עוד מוסיפה מי שהובילה את ענף ההתעמלות האמנותית בישראל ללא מעט הישגים בקנה מידה עולמי: "קמו וועדות שדנות במה עושים עם ספורטאי שמפסיק להתאמן ופורש לאחר 10-11 שנים, איך לעזור לו גופנית, נפשית. מישהו עומד וחושב מה עובר על הספורטאים כעת, אלו שרגילים להתאמן 8-10 שעות ביום, דואגים לבריאות שלהם?

רואים שמחלת הקורונה פוגעת בגילאים מבוגרים, במי שיש לו מחלות כרוניות. מדובר בספורטאים צעירים שרוצים לחזור להתאמן. למה אין שיטה? רמת הזלזול בספורטאים מכעיסה. אני מאמנת שנתה את חיי ולמה המדינה מזניחה אותי. אני מאשימה את משרדי הספורט והבריאות".

נבחרת ההתעמלות האמנותית (איגוד ההתעמלות)נבחרת ההתעמלות האמנותית (איגוד ההתעמלות)

"ענף ההתעמלות האמנותית בפרט בנוי על טכניקה ספציפית ולא טבעית. אני שמחה שאני לא חוויתי הפסקה של האימונים לחודשיים ושזה דבר שלא קרה לי עד היום, אני מודה לאלוהים”, המשיכה ויגדורצ’יק והוסיפה: “נצטרך לראות איך להחזיר קואורדינציה, מסירות, זריקות, אקרובטיקה והתמצאות במרחב באולם. תמיד שואלים למה  זה דורש שעות אימון, כי זו טכניקה, לא דבר שבה טבעי לבן אדם. במדינות אחרות שמבינים את הדברים אפשרו להמשיך להתאמן, פה לא יודעת מה יהיה הנזק אחרי הפסקה כה ארוכה".

ויגדורצ'יק גם מודה כי מפעם לפעם, בניגוד להוראות, היא לוקחת את המתעמלות לריצה קצרה בפארק: "באים שוטרים ואני מסבירה להם שאנחנו נהרוג ספורטאים, יש כבר דיכאונות. אני מצילה אותם, העם צריך להבין שפוגעים בספורטאים שמייצגים את המדינה מגיל שש. ספורטאי רגיל לעשות דברים ופתאום נעלת אותו. שוב אני שואלת, איפה משרד הספורט, משרד הבריאות?".

לינוי אשרם, "למה כדורגלנים כן והיא לא?" (חגי מיכאלי)לינוי אשרם, "למה כדורגלנים כן והיא לא?" (חגי מיכאלי)

לסיכום אמרה המאמנת הוותיקה: "מאפשרים ל-19 איש להתפלל יחד, אני מבינה את זה, תפילה זה חלק מהעם. לא הבנתי למה אסור להתאמן, לא מבינה למה. טוב מאוד  שנותנים לכדורגלנים להתאמן, אבל למה  ספורטאי אולימפי לא יכול? כי אין בענף מספיק כסף, מה יש יותר מספורט הישגי? אני פשוט כועסת וכואבת את מה שקורה, זה פשוט לא יכול להימשך ככה".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30