יום ראשון, 05.12.2021 שעה 13:01

סטארט אפ ניישן בדובאי, התאמנה בכחול לבן

היסטוריה: קבוצת האופניים, כולל הישראלי עומר גולדשטיין, תזנק למרוץ באיחוד האמירויות. אדאמס: "השתתפותנו - ביטוי ליכולת הספורט לתרום לשלום"

0 תגובות |
קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה (ישראל סטארט אפ ניישן)
קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה (ישראל סטארט אפ ניישן)

קבוצת האופניים הישראלית המקצוענית ״ישראל סטארט אפ ניישן״ עושה היסטוריה כאשר תזנק היום (ראשון) למרוץ האופניים הגדול ביותר במזרח התיכון – הטור של האמירויות – ובמשך שבוע ימים תחצה את כל שבעת האמירויות מדובאי ועד אבו דאבי לעיני קהל מקומי.

הרוכב הישראלי עומר גולדשטיין יופיע בהרכב הקבוצה עם כמה מהכוכבים הגדולים ביותר שלה במורה מוצהרת לנצח שלב במרוץ. ״להתחרות באמירויות שבמפרץ במדי הקבוצה - זה רגע גדול ומלהיב שלא מזמן נחשב לחלום לא מציאותי״, הודה הכישרון הישראלי בן ה-23 ממשגב. ״האמת היא שאני עדיין מתקשה לעכל אותו אבל כשאתייצב על קו הזינוק – אתמקד רק בדבר אחד – לעזור לקבוצה להשיג ניצחון״.    

קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה

הקבוצה, יחד עם עומר, נחתה בדובאי ביום שישי לפנות בוקר והתקבלה בחום. שעות אחרי נחיתתה היא החלה באימונים מלאים בכביש אופניים בפרברי העיר – עם סמל הקבוצה והשם ישראל בענק על מדיה וכן הכיתוב ״ירושלים תל אביב״ שהיא מקדמת עבור משרד התיירות הישראלי. רוכבים מקומיים שנתקלו בקבוצה נדהמו בתחילה אבל “הפשירו” ואף ביקשו סלפי. גולדשטיין המשיך וסיפר: “הופתעתי מקבלת הפנים החמה. לא ידעתי למה לצפות. אבל הספורט מנצח את הפוליטיקה וזה נפלא״. גולדשטיין נכנס למדינה עם הדרכון הישראלי שלו והקבוצה זוכה לאבטחה על ידי גורמי הביטחון של האמירויות.  

הבעלים-שותף של אקדמי, סילבן אדאמס, שיגיע במיוחד למרוץ כדי להיות נוכח באחד הרגעים המכוננים ביותר של הקבוצה שלו שכבר רשמה לא מעט פרקים בלתי נתפסים, אמר שמבחינתו להשתתפות של ישראל סטארט אפ ניישן במרוץ יש משמעות מרחיקת לכת: ״ההשתתפות שלנו במרוץ הזה היא ביטוי מושלם ליכולת של הספורט לתרום לשלום ולידידות. זוהי אחת המטרות שלנו כקבוצה ואני מאושר וגאה שניתנה לנו ההזדמנות הזו״.

קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה (ישראל סטארט אפ ניישן)קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה (ישראל סטארט אפ ניישן)

״טור איחוד האמירויות״ הוא מרוץ האופניים המקצועני הגדול ביותר במזרח התיכון, והיחיד בסבב היוקרתי ״הוורלד טור״ – סבב התחרויות החשוב ביותר בספורט האופניים המקצועני. ״ישראל סטארט אפ ניישן״ עלתה השנה לסבב הזה כאחת מ-19 הקבוצות הגדולות בעולם וזכתה אוטומטית להזמנה להשתתף במרוץ אליו יגיעו כמה מגדולי הרוכבים בעולם ביניהם מנצח הטור דה פראנס כריס פרום.

הקבוצה הישראלית, שבסוף יוני תעשה היסטוריה נוספת כאשר תהיה הקבוצה הישראלית הראשונה שתשתתף ״בטור דה פראנס״, הגיעה לאמירויות עם הרכב של רוכבים בין לאומיים בולטים ביניהם שני מחזיקי שיאי מהירות עולמיים לשעבר מתיאס בראנדלה האוסטרי, ואלכס דאווסט הבריטי.  

קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה (ישראל סטארט אפ ניישן)קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בפעולה (ישראל סטארט אפ ניישן)

הגרמני ריק זאבל, הספרדי דני נבארו והספרינטר הצרפתי רודי בארבייר משלימים ביחד עם גולדשטיין הרכב שיכול להשיג ניצחון באחד השלבים השטוחים במרוץ בן 7 השלבים. בארבייר שהשיג את הניצחון הראשון של ״סטארט אפ ניישן״ העונה בארגנטינה הוא גם הרוכב שהקבוצה תדחוף לניצחון. ״המטרה שלנו היא לעזור לרודי לנצח״, אמר עומר. ״אני מאמין שיש לנו סיכוי ריאלי למרות שהמרוץ הוא ברמה הכי גבוהה שיש ונתמודד עם כמה מהספרינטרים המובילים בעולם״.

הטור ייפתח ביום ראשון באי המלאכותי המפורסם באבו דאבי, יחצה את העיר הנוצצת ויתנהל בסביבתה לאורך 148 קילומטרים. הוא יסתיים ב״נווה הסיליקון״ שלה. בשלבים הבאים ייצא המרוץ למדבריות האמירויות ויבקר למעשה בכל רחבי המדינה לפני שיגיע לסיומו במרכז אבו דאבי.  

עומר גולדשטיין (ישראל סטארט אפ ניישן)עומר גולדשטיין (ישראל סטארט אפ ניישן)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30