יום רביעי, 08.12.2021 שעה 20:43

לראשונה: ספורט משולב לבעלי צרכים מיוחדים

בארגון "ספיישל אולימפיקס" בשיתוף מרכז הפועל יצאו ביוזמה לשילוב ספורטאים עם וללא צרכים מיוחדים, בפעם הראשונה בישראל. המטרה: קבוצה בכל ליגה

0 תגובות |
אביטל נווה, דקל בר ניר, ד
אביטל נווה, דקל בר ניר, ד"ר אבי מויאל ועדי ביכמן (יח"צ הקריה האקדמית אונו) (מערכת ONE)

הקריה האקדמית אונו אירחה היום (שלישי) את הסמינר הבין לאומי הראשון בישראל לשילוב ספורטאים עם וללא צרכים מיוחדים, בהובלת בכירים בארגון “ספיישל אולימפיקס” העולמי ומרכז הפועל.

בסמינר דנו המשתתפים באתגרים הניצבים בפני מנהלי ומאמני קבוצות ספורט בכל הנוגע לשילוב של ספורטאים בעלי לקויות בעולם הספורט. בין המטרות והיעדים שהציבו מארגני הכנס – נבחרת ספורט משלב “לספיישל אולימפיקס” 2023 וכן קבוצה בכל ליגה ובכל ענף ספורט.

השחיינית אביטל נווה והג'ודאי דקל בר ניר, ספורטאי נבחרת "ספיישל אולימפיקס" ישראל, הנחו את הסמינר, בו נטלו חלק בכירים בענפי ספורט שונים. "אנחנו נרגשים לקחת חלק בכנס המשלב הראשון שמתקיים בארץ. כשני ספורטאים עם לקויות שהצליחו להתגבר על המכשולים האישיים שלהם ולהגיע להישגים ומדליות באליפות העולם האחרונה שהתקיימה באבו דאבי, יש לנו מסר חשוב - במגרש כולנו שווים, ומה שמתחיל במגרש עבורנו ממשיך גם בחיים. אנחנו משחקים יחד כדי לחיות יחד. אנו גאים לקחת חלק בנבחרת הישראלית, ואנו שמחים על כל מי שמצטרף למסע שלנו".

אביטל נווה ודקל בר ניר, ספורטאי נבחרת הספיישל אולימפיק (יח"צ הקריה האקדמית אונו) (מערכת ONE)אביטל נווה ודקל בר ניר, ספורטאי נבחרת הספיישל אולימפיק (יח"צ הקריה האקדמית אונו) (מערכת ONE)

ד"ר אבי מויאל, ראש התמחות ספורט ואורח חיים בריא, הקריה האקדמית אונו: "ספיישל אולימפיקס משמשים לנו כמודל ספורטיבי לחיקוי והשראה. מכשולים ניצבים בדרכנו לא כדי לעצור אותנו – אלא כדי לעורר את הכוח הטמון בנו. הקריה האקדמית אונו תפעל כדי לרתום את הידע והאמצעים העומדים לרשותה למען קידום מעמד ספורטאים עם מוגבלויות".

שרון לוי-בלנגה, מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל: "אני רוצה להודות לספורטאים המדהימים שלנו, שמגשימים את חלומם של רבים. היעד שלנו הוא להסתער ע הספיישל אולימפיקס 2023 ולהביא להישג בכל ענף״.

מריוס דמנטקו, המנהל הספורטיבי של ארגון Olympics   Special אירופה ויועץ בכיר בארגון העולמי: "לעבוד עם אוניברסיטאות זה המפתח להצלחה בכל העולם – ולכן החיבור עם אונו יתרום רבות לנבחרת הספיישל אולימפיקס הישראלית. הארגון שלנו מתמקד בספורטאים ולא רק בעצם התחרות  והזכייה. אנחנו תמיד רוצים לנצח – אבל הכי חשוב לנו זה להוביל יחד צמיחה אישית, חיבור לסביבה תומכת וחמה ולא רק תארים ומדליות. המטרה של כולנו היום היא לשים במרכז קודם כל את הבן אדם, ורק אחר כך את התחרות״.

מאחורי ארגון הסמינר עמדה השחיינית האולימפית, עדי ביכמן, שמשמשת כיום ראש תחום ספורט בבית הספר לחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו. כמו כן, נכח גם מנכ״ל מרכז הפועל, יורם אורנשטיין ושחקני עבר בנבחרת ישראל בכדורסל, אפיק ניסים ושמוליק ברנר, שהתאמנו עם נבחרת הספיישל אולימפיקס וקבוצת דור העתיד של קריית אונו.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30