יום חמישי, 07.07.2022 שעה 16:09

"בושה איך שהתנהגו לדמארי, זאת חציית קו"

בהפועל זועמים על היחס לחלוץ: "כאילו שהוא תכנן להיפצע ולא רצה לחזור, לא חוכמה לחבקו ולנשקו אחרי שיצא בוכה מהמתחם". אימון המנודים החל ב-07:30

ליגת העל 22-23
00-0 0הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל ת"א
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי חיפה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בית"ר ירושלים
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מ.ס אשדוד
 • סקציה נס ציונה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • עירוני ק"ש
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי בני ריינה
|
עומר דמארי (נעם מורנו)
עומר דמארי (נעם מורנו)

ביקורת נרחבת בהפועל תל אביב על הצעד של בעלי המועדון לשחרר את עומר דמארי מהקבוצה, שבועיים לפני פתיחת העונה בליגת העל. במתחם חודורוב זועמים על היחס של הבעלים כלפי מי שהיה קפטן הקבוצה, סמל עבור האוהדים ואחד המבקיעים הגדולים בתולדות המועדון, מתביישים במצב ומבקרים.

"בושה מה שהם עשו לעומר, פשוט בושה", אמר גורם במועדון. "תעשו את זה למי שאתם רוצים, אבל למה לעומר? למה לנצל בחור טוב כזה שרק רצה לחזור הביתה, לחזור לעצמו ולקבל אהבה? למה לנצל את התמימות שלו? החתימו אותו על סעיף שערורייתי ולא בטוח שהוא חוקי בכלל. הוא היה מבולבל, לא הבין מה רוצים ממנו והיה מסכים לכל דבר שהיו אומרים לו במצב הנוכחי. כאילו הוא לא רצה לחזור לכושר כמו שצריך או כאילו שהוא נפצע בכוונה, כזה יחס הוא קיבל".

האם הפועל צריכה לשדרג לדגני את החוזה?

בהפועל ת"א למעשה מדברים על כך, שכפי שנחשף ב-ONE בחודש פברואר האחרון, אותו סעיף נועד כדי שלהפועל תהיה האפשרות לא להמשיך עם דמארי לעונה הבאה אם לא יחלים כמו שצריך מאותה פציעה שגרמה לו להיעדר כשמונה חודשים מהמגרשים, כאשר הדד-ליין שסוכם בין דמארי לבעלים היה ה-30.8. 

לכולם במועדון ברור כעת, שכפי שכבר חשדו אז, הסעיף נועד לשמש פתח יציאה מהחוזה שלו, אפשרות להשתחרר מדמארי מאחר שהוא, הלכה למעשה, לא מצדיק את הסכומים שהוא מרוויח על המגרש כביכול (200 אלף דולר). כשהוא התבקש לקצץ בשכרו, הסעיף הזה ריחף באוויר שכן השחקן היה נתון ללחצים גדולים בימים האחרונים, כך סיפרו מקורביו אליו.

עומר דמארי על הספסל (איציק בלניצקי)עומר דמארי על הספסל (איציק בלניצקי)

הוא בעצמו מרגיש בריא וכי הוא מסוגל, רוצה ומאמין שיכול לחזור לכושר משחק ולהחזיר לעצמו את חדוות המשחק, אבל אותם לחצים גרמו להרגיש לא רצוי, דחוי ומי שמעדיפים שיעזוב ולא יהווה נטל כלכלי על המועדון, כשמנגד ניצבים אנשים שלא ממש חוששים ממאבקים משפטיים, ניצחו בכמה לא פשוטים בכלל, כאלו שפיטרו את מנחם קורצקי ואז תהו מדוע לא הגיע לאימון הפתיחה בקיץ בבוררות, כאלו שהציעו לקובי רפואה לחתום על סעיף שמאפשר להם לפטר אותו בהתראה של חודש ומשלא הסכים פיטרו אותו למרות חוזהו שתקף עד לסיום העונה הבאה ומצויים מולו בעיצומו של הליך משפטי נוסף. 

עננת האפשרות שהחוזה יבוטל בהחלט ריחפה מעל כל אחת מהשיחות של דמארי והבעלים וישבה לכל אחד מהם בראש, עד שדמארי נשבר. חיבק ועזב בחיוך את חדר הישיבות אחרי הסיכום עם הבעלים, אבל יצא משער המתחם והחל לבכות. בניגוד לדעתו, הוא התחיל להאמין שהוא לא בריא במאה אחוז ושאולי באמת חוזהו יובטל והוא יישאר גם בלי פיצוי של כמה משכורות. במצב הזה היה די קל לשכנע אותו לקחת פיצוי כספי של כמה חודשים ולשחררו לאלתר. מה גם שהוא הבין שמעמדו המקצועי עומד לרדת בצורה דרסטית. התירוץ למהלך שהחל עוד באמצע העונה שעברה היה בריאותי, אבל השיקול היה מקצועי-כלכלי.

עומר דמארי (שחר גרוס)עומר דמארי (שחר גרוס)

אותו גורם המשיך ואמר: "לא מגיע לעומר היחס הזה. אנחנו עובדים במועדון הזה וסותמים את הפה על אלף ואחד דברים הזויים שקורים פה ביום-יום, אבל עד כאן. זאת חציית גבול לעשות דבר כזה. ככה לא מתנהגים לא רק לסמל, לבן אדם. אתם מחבקים ומנשקים אותו במתחם וחושבים שזה בסדר? לא חוכמה. אף אחד מכם לא ליווה אותו לאוטו כשהוא בכה והיה בהלם לעזוב את המתחם בפעם האחרונה. זאת התנהגות מחפירה, בימים כאלה אני מתבייש להיות עובד מועדון".

"כואב לכולם שהוא הלך, רצינו שהוא יחזור לרגש את האוהדים, שיחזור לעצמו קצת, הוא כל כך חיכה לזה", אמר אחד האנשים היותר קרובים ביותר לדמארי בוולפסון. "גם ככה הוא איבד הרבה ביטחון בשנים האחרונות, עכשיו הם גמרו אותו לגמרי. עם כולם אפשר להתנגח, זה היה צריך להסתיים הכי טוב שאפשר כי עומר הוא סמל, היה צריך להשאיר אותו גם על הספסל מבלי לשחק, צריך היה לתת לו את הכבוד. עם כל הכבוד לכל מי שכאילו היה פה סמל בשנים האחרונות, עומר הוא באמת כזה. זה יום עצוב להפועל ת"א".

עומר דמארי על הספסל עם מאור בוזגלו (דן יידוב)עומר דמארי על הספסל עם מאור בוזגלו (דן יידוב)

בתוך כך, עוד אימון מנודים במתחם חודורוב יצא לדרך הבוקר ויש לציין שהשחקנים נקראו לוולפסון בשעה 07:00, כך נודע להם אתמול בשעות אחר הצהריים לפחות, כאשר הם חזרו הביתה אחרי האימון האחרון מבלי לדעת מתי ישובו למתחם. האימון עצמו תוכנן לשעה 07:30.

עאבד מגיע מנצרת והיה צריך לצאת מביתו בערך בשעה 05:30 כדי להגיע בזמן לוולפסון ואילו פרחאת, שמתגורר בצפון ואף מגיע ללא רכב, צריך היה להסתמך על השעות של רכבת ישראל וכדי להספיק לאימון הזה היה צריך לצאת מהבית בערך שעה לפני עאבד ולעלות על הרכבת עוד לפני השעה 05:00.

אחמד עאבד (אחמד מוררה)אחמד עאבד (אחמד מוררה)

תגובת הפועל ת"א: "השחקנים הנ״ל מקבלים את כל התנאים שמקבל שחקן במועדון שלנו. הם לא זוכים ליחס משפיל או מזלזל, עד לימים האחרונים הם התאמנו עם הקבוצה באופן רגיל, אבל אי אפשר להשתמש בשחקן שאתה לא בונה עליו מקצועית ולצפות שהוא יתרום באימון. במקום להביא אותם ולתת להם לרוץ מסביב למגרש בזמן שהקבוצה מתאמנת, הם מקבלים זמן אימון מסודר, עם כל אנשי הצוות מסביב אם זה מאמן כושר, מעסה ואפסנאי. ארוחות, ציוד רפואי וציוד לאימונים".

הסטורי של אחמד עאבד (אינסטגרם)הסטורי של אחמד עאבד (אינסטגרם)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו