יום שני, 17.01.2022 שעה 08:43

הפרלמנט: לינדנברגר רצה לרוץ מטעם המפלגה

פרוטוקול רשמי של הפרלמנט האוסטרי נותן סימוכין לחשיפת ONE על מאמן השוערים: "רצה לרוץ מטעם מפלגת החירות למועצה הלאומית, אבל הסיר את מועמדותו"

16 תגובות |
לינדנברגר בנבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)
לינדנברגר בנבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)

לאחר חשיפת ONE, מאמן השוערים של נבחרת ישראל, קלאוס לינדנברגר, מיהר להכחיש כי היה חבר ב”מפלגת החירות” האוסטרית (FPO) הימנית קיצונית, שמנהיגה בזמנו היה יורג היידר ומייסדה אנטון ריינתאלר השתייך למפלגה הנאצית.

ההתאחדות לכדורגל הוציאה תגובה כי לינדנברגר הבהיר לה כי לא היה חבר במפלגה של היידר. אולם, פרוטוקול רשמי של הפרלמנט האוסטרי מאשר – לינדנברגר ניסה לרוץ למועצה הלאומית האוסטרית מטעם מפלגת FPO.

קלאוס לינדנברגר (מימין) על ספסל הנבחרת (רדאד ג'בארה)קלאוס לינדנברגר (מימין) על ספסל הנבחרת (רדאד ג'בארה)

בפרוטוקול הרשמי של הפרלמנט האוסטרי מספר 118/84 נכתב: “כדורגלן העבר וסוכן הנדל”ן קלאוס לינדנברגר רצה לרוץ מטעם מפלגת החירות למועצה הלאומית, אבל הסיר את מועמדותו כשהתברר כי קיבל שלא בצדק 44 אלף שילינג בעבור דמי אבטלה”.

יחד עם זאת, גורמים בהתאחדות לכדורגל אמרו היום לאחר חשיפת ONE כי עליהם לבצע בדיקה מעמיקה בכל הקשור למאמן השוערים קלאוס לינדנברגר ולבדוק את כל הנושא הזה לעומק אחרי ששמעו את הגרסה שלו לדברים בשיחה שניהלו איתו היום.

קלאוס לינדנברגר (משמאל) באימון נבחרת ישראל (איציק בלניצקי)קלאוס לינדנברגר (משמאל) באימון נבחרת ישראל (איציק בלניצקי)

בהתאחדות הודו כי לא בדקו ולא עשו הרמת מסך לגבי העבר של מאמן השוערים וגם לא החתימו אותו על מסמך כמו את וילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג, בנוגע להתבטאות בעבר או פעילות פוליטית נגד מדינת ישראל, לאור העובדה כי הוא חתום על חוזה של פרילנס ויכול להשתחרר ממנו בהתראה של 30 יום.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30