יום ראשון, 29.11.2020 שעה 00:17
ראשי| תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

המאבק הבא בהתעמלות: מי יהיה בהנהלה?

אחרי המינוי של צינה האריס ליו"ר, בית המשפט יכריע מי יהיה בהנהלת האיגוד. עד אז, ביה"ד העליון לספורט נתן עוד צו מניעה לצירוף חברי הנהלה חדשים

1 תגובות אסי ממן | 20/11/2018 10:45
מתעמלות עם חישוקים (שחר גרוס)
מתעמלות עם חישוקים (שחר גרוס)

לאיגוד ההתעמלות יש יושבת ראש חדשה, אבל המאבקים הפוליטיים ככל הנראה עדיין לא הגיעו לסיומם. עו”ד דליה בושינסקי ועו”ד אמיר רוזנברג השיגו הבוקר (שלישי) מבית הדין העליון לספורט הסכמה לכך שלא יצורף חבר ההנהלה חדש עד למיצוי ההליכים המשפטיים שידונו בעתירה שלהם, שעוסקת בשאלה האם ניתן לצרף חבר הנהלה חדש לתוך האיגוד מבחוץ. בשבועות הקרובים בית המשפט יצטרך להכריע מי יהיו חברי ההנהלה החדשים של איגוד ההתעמלות.

כזכור, כל הסיפור החל כאשר נציגי סיעת מכבי ניסו למנות את אבי אורטל לתפקיד יו”ר איגוד ההתעמלות. אורטל לא נבחר להנהלת האיגוד אלא היה אמור להגיע מבחוץ ולהתמנות במקום חבר הנהלה אחר. נציגי הפועל בתגובה פנו לנתיב המשפטי, הגישו עתירה וביקשו לדעת האם זה אפשרי בכלל למנות מישהו מבחוץ אל תוך ההנהלה.

הדיון בעתירה הגיע לפתחו של בית הדין העליון לספורט לפני כשבוע, שם השיגו אנשי הפועל צו מניעה למינויו של אורטל עד לקיום דיון מעמיק בסוגיה - ובינתיים התקיימה ישיבת הנהלה, בה אנשי הפועל קיבלו החלטה חד-צדדית למנות את חברת ההנהלה צינה האריס לתפקיד היו”ר, בהיעדרם של אנשי מכבי שלא הגיעו לישיבת ההנהלה. למעשה, היה זה תרגיל פוליטי שהשאיר את אנשי מכבי בהלם.

על אף שהאריס כבר נבחרה לתפקיד היו”ר, אתמול התקיים הדיון בעתירה של נציגי הפועל, עו”ד דליה בושינסקי ועו”ד אמיר רוזנברג, בבית הדין העליון לספורט, שלבסוף נמנע מלנקוט עמדה בכל הנוגע לשאלה האם ניתן למנות חבר הנהלה מבחוץ או שיש למנות את חברי הנהלה הבאים לפי סדר תוצאות הבחירות שנערכו לפני כשנתיים. הדיינים עמנואל סלע ואסתר וינדר סיכמו כי הדיון יעבור לפתחו של בית המשפט בתוך 14 ימים ובינתיים נתן בית הדין העליון לספורט צו מניעה לצירופו של חבר הנהלה חדש. “מוסכם שעד להגשת תובענה לבית המשפט, לא יעלה על סדר היום של הנהלת האיגוד נושא צירוף חבר הנהלה חדש”, כך נכתב בפרוטוקול.

המצב בהנהלת האיגוד נמצא במובן מסוים בקיפאון. בחודשים האחרונים האיגוד התנהל עם שני יושבי ראש, אחד ממכבי ואחת מהפועל, כאשר בהנהלה יושבים 12 חברי הנהלה, שישה של מכבי ושישה של הפועל - כך שמדובר למעשה בשוויון מוחלט בין הכוחות באיגוד, ואיתו קשה לקבל החלטות. בשלב זה עדיין לא ברור כיצד יגיבו אנשי מכבי למהלך הפוליטי האחרון עם מינויה של האריס, אבל על פניו נראה כי מאבקי הכוחות הבאים יהיו באשר לזהות חברי ההנהלה שיצורפו בהמשך.

עו"ד אמיר רוזנברג (שחר גרוס)עו"ד אמיר רוזנברג (שחר גרוס)

באי כוח העותרות, עו”ד אמיר רוזנברג ועו”ד דליה בושינסקי, מסרו: “העותרות בשתי העתירות - הבאות בתור ברשימת בחירות 11/2016, שמבקשות להיכנס להנהלת האיגוד כפי סדר בחירתן, וכן 11 האגודות חברות האיגוד, מברכות על הצעת בית הדין כי הדיון בשאלות החוקתיות יוכרע על ידי בית המשפט ולא על ידי בית הדין. זאת, בפרט, משהוחלט שעד להכרעה - האיגוד לא יוכל לפעול למינוי חבר הנהלה מבלי להיות חשוף לביקורת שיפוטית”.

אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי