יום שישי, 27.05.2022 שעה 16:23

השופט חשף: זה מה שקרה בין זידאן למטראצי

הוראסיו אליסונדו, ששפט בגמר מונדיאל 2006 בין צרפת לאיטליה, פספס את הנגיחה המפורסמת ובמשך מספר שניות לא ידע מה לעשות. ואז הגיע "המלאך השומר"

|
זידאן נוגח במטראצי. אירוע מכונן (רויטרס)
זידאן נוגח במטראצי. אירוע מכונן (רויטרס)

פסלים נוצרו, תמונות צוירו, ממים עוצבו וכל העולם דיבר על כך – הנגיחה של זינדין זידאן במרקו מטראצי בגמר מונדיאל 2006 בגרמניה הייתה אירוע מכונן בתולדות הכדורגל. כעת השופט הארגנטינאי שניהל את הגמר בין איטליה לצרפת מסר את הגרסה שלו לאירועים.

במהלך הרצאה סיפר הוראסיו אליסונדו את אשר אירע – ומסתבר כי פספס את התקרית הכי מדוברת: “ראיתי את מטראצי שוכב על הדשא. הייתי 30 או 40 מטר ממנו. עצרתי את המשחק ושאלתי את עצמי ‘מה קרה פה’. שאלתי את הקוונים שלי במערכת הקשר מה קרה. באופן מפתיע, הם אמרו שלא ראו דבר”.

איך הגיבו עובדות המלון כשהצרפתים עזבו?

אז איך בכל זאת נשלף אדום לזידאן? אליסונדו הסביר: “בדיוק כאשר חשבתי לעצמי שיש לי בעיה, המלאך השומר שלי, השופט הרביעי לואיס מדינה קנטלחו, הופיע. הוא אמר לי ‘הוראסיו הוראסיו. הייתה נגיחה נוראית של זידאן במטראצי. כשתראה את הווידאו במלון לא תאמין לזה’. הלכתי לזירת הפשע עם המידע הזה וידעתי שאני הולך להרחיק את זידאן”.

איך זה נגמר? כולם יודעים. זידאן, שכבש פנדל במחצית הראשונה, היה חסר בדו-קרב הפנדלים בו הפסידה צרפת והגביע העולמי הלך לאיטליה. האם ההיסטוריה הייתה משתנה ללא השופט הרביעי? חומר למחשבה. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב