יום ראשון, 22.05.2022 שעה 08:11

"פסטיבל כחול", "היסטוריה בצרפתית, תודה!"

עיתוני צרפת קמו לבוקר חגיגי אחרי המראות המטורפים ממצעד הזכייה: "הלהקה של גריזמן הביאה את הגביע". לוריס: "שמחים לשים את הכוכב השני על המדים"

|
כותרות העיתונים בצרפת (מערכת ONE)
כותרות העיתונים בצרפת (מערכת ONE)

שני לילות חלפו להם מאז השלימה נבחרת צרפת את זכייתה השנייה בהיסטוריה בגביע העולמי, אך גם הבוקר (שלישי), אווירת החג ברחבי ארץ הטריקולור והטירוף סביב היחידה המובחרת של דידייה דשאן, מסרבים לגווע.

יממה אחרי היום העמוס שעבר על שחקני הנבחרת במהלכו נחתו בצרפת עם הגביע, ערכו את המצעד על גבי אוטובוס החגיגות, הגיעו לארמון האליזה לפגישה עם הנשיא עמנואל מקרון ולבסוף קינחו במסיבת הניצחון המטורפת, איך לא, בשער הניצחון, כלי התקשורת קמו לעוד בוקר חגיגי שהתבטא בכל כותרות העיתונים.

הנבחרת הצרפתית נוחתת בפריז

“היסטוריה בצרפתית” הייתה הכותרת שהתנוססה על שער ה’לאקיפ’ שם גם כתבו: “הלהקה של גריזמן הביאה את הגביע העולמי”, ב-’במידי ליברה’ נכתב: “פסטיבל בכחול”, אך במרבית כלי התקשורת במדינה לא הכבירו במילים ובחרו בכותרת הפשוטה והממצה מכולן כדי להדגיש את התחושות בארץ הבאגט כלפי דשאן ונבחרתו ופשוט כתבו: “תודה”.

“עשינו את המוטל עלינו על כר הדשא, אבל ללא התמיכה שהרגשנו מכל המדינה לא היינו מצליחים ללכת עד הסוף”, אמר הקפטן הנרגש הוגו לוריס והוסיף: “זה רגע טהור של שמחה ואושר. אנחנו שמחים להיות אלו ששמו את הכוכב השני על מדי הנבחרת, הזכייה הזו תירשם בדפי ההיסטוריה, היא מיוחדת לא פחות מהראשונה”.

החגיגות באשנז אליזה (רויטרס)החגיגות באשנז אליזה (רויטרס)

בתוך כל החגיגות, מי שהיה אמור להיות הבלם הפותח לצידו של רפאל וראן, לורן קוסיילני מארסנל, שהחמיץ את מסע הקסם של הנבחרת בשל פציעה קשה שספג בגיד האכילס, החמיא לחבריו אך גם דיבר על תחושת ההחמצה: “אני שמח מאוד בשביל החברים שלי שהפכו אותנו לאלופי עולם, אבל אין ספק שקיימת תחושת החמצה אנוכית בשל הסיבה שלא הייתי איתם ברוסיה”.   

 לורן קוסיילני במדי הנבחרת (רויטרס) לורן קוסיילני במדי הנבחרת (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב