יום שני, 27.06.2022 שעה 23:06

קמפיין יוצא דופן לקידום הספורט האולימפי המיוחד

לקראת האולימפיאדה, עמותת ספיישל אולימפיקס, שמתעסקת בקידום ספורטאים בעלי לקות שכלית, החליטה לקדם את הנושא בעזרת תמונות מיוחדות

|
ספורטאי ספיישל אולימפיקס מתוך הקמפיין
ספורטאי ספיישל אולימפיקס מתוך הקמפיין

לקראת אולימפיאדת לוס אנג'לס, עמותת ספיישל אולימפיקס, עמותה לספורטאים בעלי לקות שכלית עולה עם קמפיין יוצא דופן לעידוד וקידום הספורט האולימפי המיוחד.

לצורך הקמפיין צולמו ספורטאי נבחרת ישראל כשהמדליה האולימפית מונחת על צוואריהם כבר על קו הזינוק, עוד פני ההתחלה על מנת להדגיש את המאמץ הרב וההישג הגדול בעצם ההגעה אל מעמד המשחקים האולימפיים.

הכותרת שמובילה את הקמפיין היא: ההשתתפות היא הניצחון הראשון שלנו, אבל אנחנו כאן בשביל הרבה יותר! ואכן ספורטאי ספיישל אולימפיקס כווינרים אמיתיים ממש לא מסתפקים בהשתתפות וקוטפים עשרות מדליות זהב, כסף וארד בתחרויות בינלאומיות, רק באולימפיאדה האחרונה זכו ספורטאי ספיישל אולימפיקס ב-66 מדליות!

אליפות העולם האחרונה התקיימה לפני שלושה חודשים בבלגיה וגם משם הנבחרת הישראלית חזרה עטורת מדליות. בין הספורטאים של ספיישל, טל גולני, אורן עוזיאלי וסשה רזניק שנטלו חלק בצילומי הקמפיין.

ארגון ספיישל אולימפיקס (SO) נוסד מתוך אמונה כי אנשים עם לקות שכלית יכולים בעזרת הנחיות נכונות ותמיכה, ליהנות ולהיטיב עם עצמם מהשתתפות בספורט יחידני וקבוצתי ללא קשר למוגבלותם ולמגבלותיהם.

ארגון SO דוגל בכך שדרך אימוני ספורט עקביים והשתתפות בתחרויות, אנשים עם לקות שכלית מפתחים יכולות בתחומי ספורט שונים ומקדמים את עצמם מבחינה בריאותית, מנטאלית וחברתית.

בעצם השאיפה לנצח, הספורטאי עם לקות שכלית אינו שונה במאומה מהספורטאי הרגיל. העיסוק בספורט בכלל ובספורט התחרותי בפרט מאפשר לאוכלוסיה "הרגילה" לקבל ולכבד אותם כשווים לצידה.

הארגון מקדם את שילוב הספורטאי השונה בחברה הרגילה דרך פרויקט Get Into It המשלב תלמידים מבתי-ספר רגילים בפעילויות SO. בדרך זו נחשפת האוכלוסייה הרגילה לקבלת הספורטאי השונה תוך כדי כבוד והערכה אליו בגלל המאמץ הנדרש מהספורטאי השונה כדי להגיע להישגים.

הפעילות ב- SO פתוחה לכל אדם עם לקות שכלית מגיל 8 ללא הבדל במגבלות שלו מלקות שכלית קשה המלווה בפגיעה מוטורית ועד לקויות שכליות קלות.

התחרויות בכל ענף נערכות על פי קטגוריות מקצועיות ולא על פי היכולות השכליות, בדיוק כמו בתחרויות האולימפיות המקבילות, כך שהאתגר מולו ניצבים ספורטאי ספיישל אולימפיקס, הן בספורט היחידני והן בספורט הקבוצתי גדול אף יותר.

ארגון ספיישל אולימפיקס חרט על דיגלו את השבועה "תן לי את האומץ לנסות ואת הכח לנצח"/ עזרו להם להמשיך לנצח ולייצג את ישראל בכבוד גם באולימפיאדת לוס אנג'לס.
   

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו