יום שלישי, 16.04.2024 שעה 00:46

"התנהגות נוראית": מכבי תל אביב תעמוד לדין?

סוער בסדרת הגמר בכדורעף. במטה אשר התלוננו: "אוהדי מכבי ת"א זרקו חרדל ודלי עם מים על שחקנים". דו"ח שיפוט חמור הוגש נגד הצהובים, שהגיבו לאירוע

|
אלכס אוסוקין וגנדי סוקולוב (איטן דהן)
אלכס אוסוקין וגנדי סוקולוב (איטן דהן)

הפועל מטה אשר/עכו ניצחה את המשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף עם 0:3 על מכבי תל אביב באולם הדר יוסף, במשחק שהופסק בעיצומו לאחר שהאוהדים הצהובים התפרעו והפריעו לו להימשך. בקבוצה מהצפון לא מתכוונים לעבור על כך בשתיקה, בעוד שבאיגוד קיבלו הבוקר (שני) את דו”ח השיפוט ובוחנים את העמדת המארחת לדין משמעתי.

כזכור, השופטים עצרו את המשחק לדקות ארוכות לאחר שאוהדי מכבי תל אביב השליכו דלי מלא מים על שחקני מטה אשר במהלך המשחק. אנשי מטה אשר התלוננו על האירועים והציגו לאיגוד תיעוד של האירוע. בעקבות האירועים ולאחר קבלת דו”ח השיפוט החמור, המארחת מכבי תל אביב צפויה לעמוד לדין משמעתי.

השופטים איתי שיקמן ורועי בנסימון כתבו בדו”ח: “לאורך המשחק נרשמו ארבעה אירועים חריגים של השלכת חפצים ו/או מים מכיוון קהל מכבי תל אביב שישב ביציע העליון, אל עבר הפרקט ו/או אוהדי ושחקני הפועל מטה אשר/עכו. כמה מהאירועים גרמו לעיכובים שמשכם המצטבר נמשך יותר מ-49 דקות. נוסף על כך, באחת מהפסקות המשחק נרשם אירוע אלים שבעקבותיו הורחק איש צוות במכבי תל אביב, אסף ליבר”.

אסף ליבר (איציק בלניצקי)אסף ליבר (איציק בלניצקי)

השופטים תיארו את האירועים שונים שהפריעו למשחק: “לפני פתיחת המשחק, כששישיות שתי הקבוצות כבר על המגרש, נזרקה כוס מים מיציע אוהדי מכבי תל אביב לפרקט, באזור קו האורך הקרוב לשופט העוזר. המים נוגבו מהפרקט משך כדקה והמשחק החל”.

השופטים ציינו כי “בין המערכה השנייה לשלישית, נצפו לפחות שלושה אוהדי מכבי תל אביב - כשהם רעולי פנים - מגיעים לאזור ביציע שחולש על מתחם שמאחורי קו הרוחב שבו ישבו אנשי צוות ומספר אוהדים של קבוצת הפועל מטה אשר/עכו. רעולי הפנים נראו שופכים מים וחומר בעל גוון צהבהב אל עבר האנשים שישבו מטה. הנוזלים שהושלכו הגיעו גם לאזור תחום הפתיחה ועל כן המערכה השלישית לא נפתחה עד לייבוש הפרקט. לבסוף, בתום עיכוב של כ-7:30 דקות, המערכה יצאה לדרכה”.

כמו כן, נכתב בדו”ח כי “במערכה השלישית, כשהתוצאה 17:15 לטובת מטה אשר/עכו, שוב הושלכו מים, ומיד לאחר מכן גם דלי, אל עבר שחקני מטה אשר/עכו שעמדו בתחום החימום. שחקן מספר 14 (אנוש שטיפט) של הקבוצה אף טען כי נפגע בידו מהדלי. בשלב זה השופט הראשי הורה לשתי הקבוצות לרדת מהפרקט וירד מדוכן השיפוט. הקבוצה הביתית עודכנה על ידי השופטים כי בפעם הבאה שייזרק דבר מה מהיציע, האוהדים יתבקשו לצאת מהאולם והמשך המשחק יתנהל ללא קהל. גם הכרוז הונחה לעדכן את הקהל בהחלטת השופטים”.

שחקני מכבי תל אביב בכדורעף (עודד קרני, באדיבות מכבי תל אביב)שחקני מכבי תל אביב בכדורעף (עודד קרני, באדיבות מכבי תל אביב)

כמו כן, השופטים טענו כי הרחיקו את אסף ליבר ממכבי תל אביב לאחר שלכאורה התפרע על הקווים: “במקביל, בזמן עצירת המשחק, ובזמן ששני השופטים על הפרקט סמוך לרשת, נראה איש צוות של מכבי תל אביב, אסף ליבר, רץ אל עבר חלקת המגרש של הקבוצה היריבה תוך שהוא מקלל נמרצות. בין היתר נשמע אומר ‘יא בן זונה’. רק התערבות פיזית של השופטים מנעה את המשך האירוע. נציין כי ליבר טען באוזני השופטים כי אחד משחקני מטה אשר/עכו סימן לעברו תנועה של שיסוף גרון ולכן הגיב כפי שהגיב”.

בהמשך, כך נטען על ידי השופטים, “עף חפץ שנראה כמו ראש של מקל תיפוף אל עבר שולחן המזכירות. החפץ נפל בסמוך לרשם שהביא את הנושא לידיעת שופטי המשחק. אנשי הקבוצה הביתית טענו כי החפץ עף בטעות במהלך תיפוף מהיציע ולא במכוון, אך מאחר ומדובר היה באירוע רביעי במשחק, ולאחר שהקבוצה הביתית והקהל הוזהרו באותה הפסקת משחק, ירדו שופטי המשחק ואנשי המזכירות מהפרקט אל חדר השופטים, שם הנחו להוציא את הקהל היושב ביציע העליון בטרם יחודש המשחק”.

מאיגוד הכדורעף נמסר בעקבות האירועים: “ועדת ליגה וגביע של איגוד הכדורעף יחד עם יועמ”ש האיגוד בוחנים את דו”ח השיפוט ויקבלו החלטה בעקבות האירועים אמש”. גורם בכיר באיגוד הכדורעף הוסיף: “נפעל בהתאם לדו”ח השיפוט, כמו בכל אירוע חריג - וזהו בהחלט אירוע חריג”.

שחקני מכבי תל אביב מול מטה אשר (איטן דהן)שחקני מכבי תל אביב מול מטה אשר (איטן דהן)

במטה אשר זעמו על מה שקרה בהדר יוסף ואמרו: “אומנם ניצחנו, אבל כולם מדברים על האירועים האלימים במהלך המשחק. אסור שדבר כזה יקרה. זה לא מתאים לכדורעף הישראלי ואנחנו בטוחים שראשי מכבי תל אביב הרגישו רע מאוד עם האירועים הללו. למשחק הגיעו אוהדי כדורגל שהשתוללו באולם. הם זרקו עלינו חרדל שככל הנראה הגיע מהמזנון ואחר כך אוהד שפך דלי מלא מים על השחקנים שלנו שעמדו לצד המגרש, כך שהשופטים החליטו לעצור את המשחק בסוף המערכה השנייה. המאבטחים לא הצליחו לעצור את האוהד שעשה זאת. זו התנהגות נוראית ולא מכבדת”.

בנוסף, שחקני ונציגי הפועל מטה אשר טענו כי “נציג מכבי תל אביב, אסף ליבר, הסתער לעבר הספסל שלנו במהלך המשחק. השופט ונציגי מכבי עצרו אותו, כאשר מנהל הקבוצה שלנו לקח אותו לצד השני ולא נתן לו להתקדם. מישהו חייב לתת את הדעת על מה שקרה. ככה מארחים משחק? אומנם ניצחנו 3:0, אבל הם מספיק טובים בשביל לחזור מזה גם בלי ההתנהגות הזאת”.

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה: “שום דבר לא נזרק לעבר השחקנים, אלא לעבר אוהדים שישבו רובם על הפרקט בעקבות ויכוח בין האוהדים. מכבי תל אביב מגנה ומוקיעה כל התנהגות בלתי ספורטיבית של קהל אוהדים ותעשה כל שביכולתה למגר תופעות כאלה. באשר לטענות כנגד אסף ליבר, הוא ספג איומים קשים ופוגעניים מהצד שכנגד, ובלהט הדברים התפרץ”. יש לציין כי מסרטון שנשלח לאיגוד הכדורעף, נצפה אוהד משליך מים על השחקנים.

מאמן הפועל מטה אשר/עכו, נועם כץ, אמר אחרי המשחק: “אני יוצא בתחושה מעורבת. מצד אחד, השחקנים נתנו את הנשמה. מצד שני, האירועים שקרו לא היו צריכים לקרות”. על משחק הבית הקרוב הוסיף: “יהיה משחק קשה. ההפסד הזה זה ההפסד הראשון שלהם העונה והניצחון הראשון שלנו עליהם. כדי לנצח אנחנו צריכים לתת אותה התצוגה מהניצחון הזה”.

מאמנה של מכבי תל אביב, גל גלילי, ציין: “לא רצינו להפסיד אבל אם נגיד את האמת אז לא שיחקנו טוב היום ולא היה לנו את האנרגיות המתאימות לגמר הפלייאוף ומטה אשר ניצחו בצדק”.

אסור לפספס
נגןאיראן: השוער ספג מכות רק כי חיבק אוהדת
איראן: השוער ספג מכות בגלל שחיבק אוהדת
נגןמתאו מסי כובש חמישייה לזכותה של מיאמי
מתאו מסי כובש חמישייה לזכותה של מיאמי
נגןחכו לסוף: ג'ורדי אלבה עם דיוק אדיר מרחוק
חכו לסוף: ג'ורדי אלבה עם דיוק אדיר מרחוק
נגןדקה ה-91: עבד כבש שער ניצחון מול ווסטהאם
דקה ה-91: עבד כבש שער ניצחון מול ווסטהאם
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */