יום שני, 15.07.2024 שעה 20:38

הפטריוט האחרון: דוראנט בדרך לעשות היסטוריה

הכוכב הגדול בתולדות נבחרת ארה"ב ינסה להוביל אותה לזכייה רביעית ברציפות ולשבור מספר שיאים חלומיים. ב-15:00 מול צרפת, המסע לזהב האולימפי מתחיל

|
קווין דוראנט (רויטרס)
קווין דוראנט (רויטרס)

נבחרת ארצות הברית בכדורסל היא כל מה שחובבי הענף יכולים רק לחלום עליו. שילוב בין כוכבי ה-NBA הטובים ביותר בעולם שזללו במהלך ההיסטוריה כמעט כל תואר אפשרי. למרות זאת, הנבחרת האמריקאית יצאה לטוקיו עם לא מעט נורות אזהרה אחרי שני הפסדים במשחקי ההכנה (מול אוסטרליה וניגריה). ב-15:00, ה’דרים טים’ פותחת קמפיין אולימפי מול נבחרת צרפת החזקה ומה שבטוח – זה הולך להיות מעניין מאוד.

נבחרת ארה"ב עם הזהב האולימפי בריו (רויטרס)נבחרת ארה"ב עם הזהב האולימפי בריו (רויטרס)

אבל בתוך כל ההתלהבות מהנבחרת האמריקאית, היו המון בעיות במהלך השנים האחרונות. שחקנים רבים, כולל הכוכבים הגדולים ביותר, תמיד היו חלוקים לגבי השתתפותם בנבחרת, מה שלא פעם גרר זעם אצל האזרחים והפרשנים במדינה. העונה הקשה שעוברת עליהם בליגה הטובה בעולם מקשה עליהם, וחלקם חיפשו תירוצים כאלה ואחרים כגון פציעות כדי להתחמק, לנוח ולא לקחת חלק בטורנירי הקיץ השונים, בראשם אליפות העולם.

למרות הכל, ישנו שחקן אחד, שבעיניי רבים הוא נחשב לטוב בעולם, ואותו הדבר הזה מעולם לא עניין - קוויון דוראנט שמו. הסמול-פורווד הקטלני של ברוקלין נטס נחשב לאחד מהספורטאים הפטריוטים בתולדות ארה”ב.

קווין דוראנט במדי נבחרת ארה"ב (רויטרס)קווין דוראנט במדי נבחרת ארה"ב (רויטרס)

בקבוצה האמריקאית ישנו כישרון בשפע, אך הבעיה היא הניסיון. דוראנט הוא השחקן המנוסה ביותר בסגל ויחד איתו ישנם רק עוד שני שחקנים שהשתתפו בעבר במשחקים האולימפיים, כך שאין ספק שהוא אמור להיות האיש שלה בטוקיו 2020. 

קווין דוראנט, כרמלו אנתוני וקובי בראיינט באולימפיאדת לונדון 2012 (רויטרס)קווין דוראנט, כרמלו אנתוני וקובי בראיינט באולימפיאדת לונדון 2012 (רויטרס)

נוסיף לכך את הביטחון העצמי המטורף שיש לו הן על המגרש והן מחוצה לו, את העובדה כי הוא אחד מקלעי השלשות המובילים בעולם הכדורסל, את משחק ההגנה יוצא הדופן, גם מבחינת חסימות וגם מבחינת חטיפות כדורים, שכן הוא נחשב לאחד משחקי ההגנה הטובים ביותר.

קווין דוראנט (רויטרס)קווין דוראנט (רויטרס)

שלא נדבר על הניסיון האדיר והאתלטיות יוצאת הדופן, ונקבל שחקן שאמור להיות הטוב ביותר בטורניר האולימפי בטוקיו. גם העובדה שהנבחרת השתנה מקצה לקצה לא אמורה להפריע לו, שכן דוראנט ידוע כאחד מהשחקנים שיודעים טוב יותר מכולם להשתלב היטב בכל קבוצה שעבר אליה.

ג'רי קולנג'לו, מנהלה של נבחרת ארה"ב, סיפר שמאז ומתמיד התחרותיות שהייתה בדוראנט הפכה אותו להתאמה מושלמת לנבחרת: "אני זוכר שפגשתי אותו בפיינל פור של הקולג’ים והזמנתי אותו להגיע למחנה האימונים שלנו. עיניו היו גדולות והוא כל כך התרגש ואמר 'אני אהיה שם'. תמיד הייתה לו את ההתלהבות הגדולה הזו לשחק כדורסל בנבחרת ארה"ב. לדעתי הוא לוחם אמיתי”.

קווין דוראנט במדי נבחרת ארה"ב (רויטרס)קווין דוראנט במדי נבחרת ארה"ב (רויטרס)

וזה לא בכדי. דוראנט, שיחגוג בספטמבר את יום הולדתו ה-33, החל את הקריירה שלו בנבחרת ארה”ב בשנת 2010 כשהיה בן 21 בלבד. כבר בטורניר הראשון שלו באליפות העולם הוא הוכיח לעולם איזה כוכב ענק הוא כשסחב את ארה”ב על גבו לזכייה בזהב, סיים כ-MVP של הטורניר ונכנס לחמישייה המצטיינת. בלונדון 2012 הוא שוב נקרא אל הדגל ושוב זכה בזהב כשהוא קלע לא פחות מ-156 נקודות (הכי הרבה בטורניר).

קווין דוראנט עם מדליית הזהב בריו (רויטרס)קווין דוראנט עם מדליית הזהב בריו (רויטרס)

גם בריו כוכבה של ברוקלין הוביל את הנבחרת לזהב וכעת יש לו מטרה - לזכות בזהב השלישי עם הנבחרת במשחקים האולימפיים, להפוך לשני בהיסטוריה לעשות זאת יחד עם כרמלו אנתוני ועל הדרך להביא זהב רביעי ברציפות עבור ארה”ב.

גם מבחינת ההופעות במשחקים האולימפיים דוראנט נכנס להיסטוריה, כשהוא ירשום את ההופעה השלישית שלו במשחקים האולימפיים עבור ארה”ב, כשעד היום רק שלושה שחקנים עשו זאת לפניו – כרמלו אנתוני, לברון ג'יימס ודייויד רובינסון. זה לא נגמר כאן – דוראנט קלע 311 נקודות במדי ה’דרים טים’, יש רק שחקן אחד שקלע יותר ממנו ב-25 נקודות בלבד, ואם לא יקרה משהו יוצא דופן הוא ישבור עוד שיא שלו, ניחשתם נכון – כרמלו אנתוני.

קווין דוראנט וכרמלו אנתוני (רויטרס)קווין דוראנט וכרמלו אנתוני (רויטרס)

הרי זה ברור שלדוראנט לא נותר מה להוכיח כשמדובר על נבחרת ארה”ב, ובוודאי שאף אחד לא היה כועס עליו אם הוא היה מסרב להזמנה לשחק בטוקיו לטובת מנוחה אחרי עונה קשה בגילו המתקדם. אבל עבור יליד וושינגטון הבירה, השתתפותו במשחקים האולימפיים מעולם לא הייתה מוטלת בספק.

“התחייבתי עבור נבחרת הכדורסל של ארה"ב כשיצאתי מהקולג' וכל עוד אני בריא והמוח שלי נמצא במקום הנכון לשחק כדורסל - אני יוצא ומשחק. אני בר מזל להיות סביב השחקנים הטובים בעולם וגם סביב הספורטאים הטובים ביותר, אז רק רציתי לקחת חלק בחוויה". סיפר קווין דוראנט באימון של הנבחרת בלאס וגאס בתחילת יולי.

קווין דוראנט עם מדליית הזהב בריו (רויטרס)קווין דוראנט עם מדליית הזהב בריו (רויטרס)

למרות שהנבחרת ספגה לא מעט ביקורות לפני הטורניר האולימפי, הכוכב הגדול שלה ממש לא מתרגש: “אנחנו נגיע מוכנים. קל לבקר אותנו אחרי שני הפסדים בהכנה. יש לנו את השחקנים הטובים בליגה, אבל אם ננתח את זה לעומק - לשאר הקבוצות גם יש טאלנטים מה-NBA שמשחקים ביחד באופן רציף. זה קל להם יותר, אבל זה ממש לא תירוץ”.

“אנחנו עדיין מסתגלים כקבוצה ועדיין מחפשים את הזהות שלנו. לא ציפינו להפסיד, אבל מפסידים משחקים, זה משהו שקורה. ידענו שזה לא יהיה קל ואנחנו מוכנים לעבוד קשה. המטרה שלנו היא לזכות בזהב וזה לא השתנה. נגיע מוכנים”. הבטיח דוראנט. 

קווין דוראנט באימון נבחרת ארה"ב (רויטרס)קווין דוראנט באימון נבחרת ארה"ב (רויטרס)

כעת, לכוכב האדיר נותר לעמוד בהבטחה שלו ולזכות בטורניר אולימפי אולי אחרון בקריירה יחד עם הנבחרת האמריקאית. דוראנט מחפש זהב אולימפי שלישי שיכניס אותו עמוק לספרי ההיסטוריה כשחקן הגדול ביותר בתולדות נבחרת ארצות הברית. יצליח לעמוד במשימה?

אילנה ואנקי אלמנות מינכן אחרי הטקס המרגש
אסור לפספס
נגןהצגה: מכוניות היוקר של שחקני נבחרת בלגיה
בום: מכוניות היוקרה של שחקני נבחרת בלגיה
נגןאוהדים פרצו לגמר הקופה דרך מערכת המיזוג
האסון הגדול שכמעט התרחש בגמר הקופה
נגןספיד מנסה להוציא את זלאטן מהארון ונכשל
האם ספיד הצליח להוציא את זלאטן מהארון?
נגןכריסטיאנו נכנס לים וכל המשפחה רצה אחריו
כריסטיאנו נכנס לים וכל המשפחה רצה אחריו
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */