יום שבת, 02.03.2024 שעה 01:22

דניס לוקטב עלה לחצי הגמר העולמי ב-200 חופשי

השחיין סיים אחרי 1:47.37 דקות בדוחא. הערב: גורבנקו תתחרה בגמר ה-200 מעורב ותנסה לזכות במדליה היסטורית. הדואט בשחייה האמנותית יהיה בפאריס

|
דניס לוקטב  (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
דניס לוקטב (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

דניס לוקטב העפיל היום (שני) לחצי גמר אליפות העולם בשחייה במשחה ה-200 מטר חופשי לאחר שסיים את שלב המוקדמות בזמן של 1:47.37 דקות בבריכה בדוחא. הערב השחיין יתחרה בחצי הגמר ואנסטסיה גורבנקו תופיע בגמר ה-200 מעורב. 

לוקטב, שמתחרה בפעם החמישית באליפות העולם, מחזיק בשיא אישי של 1:46.17 דקות במשחה הזה. בשלב המוקדמות של אליפות העולם בקטאר הוא נגע בקיר עם זמן של שנייה שלמה יותר מזה, ועדיין הוא עלה לחצי הגמר העולמי שייערך הערב לאחר שעלה מהמקום ה-16 והאחרון.

בנוסף, הערב ב-19:20 תתחרה בגמר 200 מטר מעורב אנסטסיה גורבנקו, השחיינית הישראלית שתנסה לזכות במדליה היסטורית, לאחר שעלתה מהמקום הרביעי בחצי הגמר. ביחד איתה יתחרו על הפודיום בין היתר גם קייט דאגלס האמריקאית, סידני פיקרם ומריו סטנברחן.

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

חלק מהשחייניות המובילות לא הופיעו לאליפות העולם בגלל שהיא נערכת לראשונה כחצי שנה לפני המשחקים האולימפיים, ולכן יש לגורבנקו הזדמנות להגיע לפודיום. לכן מהמשחה שלה ייעדרו סגנית אלופת העולם אלכס וולש האמריקאית, סאמר מקינטוש הקנדית, קיילי מקיואן האוסטרלית וג’נה פורסטר האוסטרלית.

בתוך כך, הדואט בשחייה האמנותית, שכולל את שלי בובריצקי ואריאל נשיא, הבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים בפאריס 2024 באופן רשמי, כך נמסר בהודעה רשמית על ידי איגוד השחייה העולמי. בעקבות זאת, במשלחת הישראלית יש כעת 49 ספורטאים.

שלי בובריצקי ואריאל נשיא (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)שלי בובריצקי ואריאל נשיא (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

אריאל נשיא, שתתחרה לראשונה בקריירה במשחקים האולימפיים, אמרה: "האולימפיאדה היא החלום של כל ספורטאי. הייתי בהמון אליפויות אירופה ועולם אבל תמיד המטרה הייתה אולימפיאדה. אין גאה ומאושרת ממני שצלחתי במשימה הזו ותהיה לי הזכות לייצג את מדינת ישראל בפאריס".

שלי בובריצקי הוסיפה: "אני מאוד שמחה ונרגשת על קביעת הקריטריון. למרות שכיוונו לשם במהלך כל הדרך, להבין שבאמת התגברנו על כל המכשולים והקשיים שהיו בחודשים האחרונים והצלחנו כנגד כל הסיכויים להגיע להישג הזה – זאת תחושה בלתי נתפסת. אני גאה בדרך שלי ושל אריאל, מתרגשת מאוד בשבילה על האולימפיאדה הראשונה שלה ומתקשה להאמין שבשבילי זאת תהיה אולימפיאדה שנייה – משהו שבחיים לא חשבתי שאגיד".

אסור לפספס
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
/* LAST / NEXT ROUNDs */