יום שבת, 02.03.2024 שעה 01:21

מזעזע: כדורסלן אוקראיני נדקר למוות בדיסלדורף

ולודימיר ירמקוב, שחקנה בן ה-17 של 'ART Giants', נרצח, חברו לקבוצה נפצע בתקיפה ומאושפז במצב קשה. בהתאחדות באוקראינה טענו: "הותקפו בגלל מוצאם"

|
ולודימיר ירמקוב  (התאחדות הכדורסל האוקראינית)
ולודימיר ירמקוב (התאחדות הכדורסל האוקראינית)

מזעזע. שחקן הכדורסל האוקראיני בן ה-17 ולודימיר ירמקוב נדקר למוות בדיסלדורף בגרמניה על רקע מוצאו, כך על פי ההודעה הרשמית שיצאה היום (שני) מטעם התאחדות הכדורסל האוקראינית. חברו לקבוצת ‘ART Giants’ המקומית, ארטם קוזצ'נקו, נדקר אף הוא ושרד את הפגיעה. 

ירמקוב נולד בשנת 2006 ושיחק עם נבחרת אוקראינה עד גיל 16 באליפות אירופה שנערכה בבולגריה ב-2022. התאחדות הכדורסל האוקראינית טענה בהודעה הרשמית כי בשבת האחרונה השחקנים הותקפו בגלל הלאום שלהם, והחלה באיסוף כספים כדי לשלוח סיוע למשפחת ההרוג.

בהודעה הרשמית של ההתאחדות האוקראינית נכתב: “ולודימיר ירמקוב בן ה-17 וחברו ארטם קוזצ'נקו שיחקו בקבוצת הנוער ART Giants (U-19) מדיסלדורף. לפני המשחק במוצאי שבת האחרונה, אלמונים תקפו את שחקני הכדורסל האוקראינים וגרמו לפציעות סכין”.

כדורסל (רויטרס)כדורסל (רויטרס)

“לפי עדי ראייה, שחקני הכדורסל הותקפו מכיוון שהם אוקראינים. למרבה הצער, הרופאים לא הצילו את ולודימיר ירמקוב, בעוד ארטם קוזצ'נקו עדיין בטיפול נמרץ והרופאים נאבקים על חייו. ולודימיר שיחק בנבחרת אוקראינה עד גיל 16 באליפות אירופה 2022 בבולגריה, והיה בנבחרת המורחבת עד גיל 18”, הוסיפו.

בהודעה הרשמית של דיסלדורף ג’ייאנטס נכתב: “קורים אירועים שלפעמים פשוט לא ניתנים להבנה או לבטא במילים. אנחנו אבלים ונפרדים מהשחקן הצעיר שלנו ולודימיר ירמקוב שנפל קורבן למעשה אלימות במוצאי שבת והלך לעולמו”.

בקבוצתו הוסיפו: “האוקראיני בן ה-17 היה חלק בלתי נפרד מקבוצת ה-NBBL שלנו בבונדסליגה U19, הוא היה מועמד לנבחרת U18 ואף התאמן עם אנשי המקצוע שלנו מדי פעם. כדי להימלט מהמלחמה בארצו, הוא עבר לדיסלדורף ביולי 2023, שם מצא את ביתו החדש. ולודימיר היה מאוד פופולרי בקרב מאמנים, חברים לקבוצה וחברים. מה שנשאר בזיכרון הוא אדם צעיר שחיי היומיום שלו התאפיינו בשמחת חיים צרופה ואמביציה ספורטיבית”.

“גם חברו לקבוצה ארטם קוזצ'נקו היה מעורב במתקפה האכזרית, אך למרבה המזל הוא שרד את הפיגוע וכרגע הוא עדיין מאושפז בבית החולים, נאחל לו החלמה מהירה. בנקודת זמן זו, איננו יכולים להצהיר על הסיבה המדויקת למותו של ולודימיר, הרבה יותר חשוב שנעמוד ביחד בשעה הקשה הזו, לו ולקרוביו שנותרו בחיים. כמועדון, כמשפחה, כחברים - לזכרו של ולודימיר. תנוח על משכבך בשלום”, סיכמו. 

ת"א צהובה: מכבי מפרקת את הפועל בדרבי
אסור לפספס
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
/* LAST / NEXT ROUNDs */