יום חמישי, 13.06.2024 שעה 09:20

קלאסיקה אירופית: אנגליה וגרמניה נפרדו ב-3:3

מעצמות הכדורגל נפרדו מליגת האומות עם חגיגת שערים במחצית שנייה משוגעת בוומבלי. שואו, מאונט וקיין הפכו פיגור כפול אך האברץ (צמד) קבע חלוקת נק'

|
הארי קיין מול סרג' גנאברי (רויטרס)
הארי קיין מול סרג' גנאברי (רויטרס)

קלאסיקה אירופית בוומבלי. זו התצוגת כדורגל שהייתה הערב (שני) בלונדון כאשר נבחרת אנגליה אירחה את גרמניה בביתה והשתיים נפרדו בחלוקת נקודות אחרי 3:3 משוגע במסגרת המחזור השישי והאחרון בליגת האומות, דבר שהותיר את המארחים בקמפיין ללא ניצחון אחד אפילו. בנוסף, איטליה גברה בקלות על הונגריה עם 0:2 משערים של רספאדורי ודימארקו וסיימה בראש הבית.

אנגליה – גרמניה 3:3

החניכים של גארת’ סאות’גייט פתחו את המשחק בצורה מבוהלת בשל הלחץ המצוין של האורחים, דבר שהוביל לפאניקה בהגנת המארחים ולטעויות. יותר מאוחר האנגלים השתלטו על המשחק וראחים סטרלינג רשם שתי החמצות גדולות, אלא שבדקה ה-52 אילקאי גונדואן ניגש אל הנקודה הלבנה ודייק פנימה כשגם קאי האברץ כבש שער נהדר בבעיטה מסובבת לקורה ופנימה בדקה ה-65.

המשחק קיבל תפנית גדולה כאשר נבחרת שלושת האריות לא ויתרה ולוק שואו צימק את התוצאה בדקה ה-71, המומנטום המשיך לבליץ ביתי כאשר מייסון מאונט איזן ל-2:2 בבעיטה חדה לחיבורים והארי קיין הפך את התוצאה בדקה ה-83 אחרי שהשופט מצא לנכון לשרוק לפנדל אחרי בדיקת VAR. חשבתם שנגמר? ממש לא, ארבע דקות לאחר מכן קאי האברץ השלים צמד כשעט על ריבאונד בתוך הרחבה וקבע 3:3 בסיום.

בסיום, גרמניה בתום שישה משחקים עם שבע נקודות במקום השלישי בבית (ניצחון בודד, ארבע תוצאות תיקו והפסד אחד) כשאת הטבלה נועלת אנגליה עם שלוש נקודות בלבד, ללא ניצחון והקמפיין שלה כולל שלושה הפסדים ושלוש תוצאות תיקו בסך הכל.

מחצית ראשונה

דקה 1: השופט דני מקאלה הוציא לדרך את ההתמודדות!

גארת' סאות'גייט (רויטרס)גארת' סאות'גייט (רויטרס)

דקה 10: ניקולאס פופ השתהה עם הכדור בצורה מסוכנת וגרמניה חטפה את הכדור קרוב לשערה של אנגליה, ג’מאל מוסיאלה העביר את הכדור לאילקאי גונדואן שעל סף הרחבה בעט מעל השער.

אילקאי גונדואן וג'ושוע קימיך (רויטרס)אילקאי גונדואן וג'ושוע קימיך (רויטרס)

דקה 21: שוב הלחץ של האורחים זורע פאניקה בהגנת המארחים. ג’ון סטונס השתהה עם הכדור ולבסוף החזיר אותו עד לפופ, שברגע האחרון הרחיק ועל הדרך התנגש עם האברץ.

פיל פודן ואילקאי גונדואן נאבקים על הכדור (רויטרס)פיל פודן ואילקאי גונדואן נאבקים על הכדור (רויטרס)

דקה 24: כדור עומק נפלא של פודן עבר ארבעה גרמנים בדרך לראחים סטרלינג, שהעביר מימין לרגל שמאל ובסוף בעט בצורה חלשה לפינה שטר שטגן הדף.

דקה 27: כדור קרן מצד שמאל של פודן הגיע לראשו של קיין, הנגיחה של החלוץ נבלמה אך הכדור חזר אליו ומהריבאונד האחרון שחרר בעיטה חדה ומסוכנת לפינה הרחוקה סמוך לקורה והחוצה.

הארי מגווייר (רויטרס)הארי מגווייר (רויטרס)

דקה 43: שוב חטיפת כדור הגיעה אל ראחים סטרלינג שהוביל את התקפת המעבר קדימה, שחרר להארי קיין שבהמשך חיפש אותו בריצה לשטח ובסופו של דבר גם סיפק את כדור העומק, חלוץ צ’לסי שוב בעט רע לגופו של טר שטגן שהדף ללא בעיה.

דקה 45: התקפה מסודרת שבה גרמניה השתחררה מהלחץ הגבוה של המארחים הובילו למשחקי צירופי שהובילו בסופו של דבר את ג’ושוע קימיך לבעוט מ-22 מטרים לכיוון הפינה השמאלית בצורה חדה, אך זו חמקה החוצה ליד הקורה.

ראחים סטרלינג מחמיץ (רויטרס)ראחים סטרלינג מחמיץ (רויטרס)

מחצית שנייה

דקה 48: עוד התקפת מעבר של אנגליה מצאה את ראחים סטרלינג במרכז ומ-18 מטרים החלוץ בעט לפינה הימנית של טר שטגן, שגם את הבעיטה הזאת הדף.

דקה 52, שער! גרמניה עלתה ליתרון 0:1: ג’מאל מוסיאלה הוכשל בתוך הרחבה של המארחים, השופט הורה להמשיך תחילה אך מאוחר יותר נקרא אל ה-VAR ושם החליט שהיה פנדל. אילקאי גונדואן ניגש אל הנקודה הלבנה ומשיים דייק אל הפינה הימנית. 

דקה 61: ג’מאל מוסיאלה הכניס כדור עומק נפלא לטימו ורנר שעם המהירות שלו הגיע ראשון אל הכדור, החלוץ הגרמני בעט ברגל שמאל לפינה הרחוקה אך פספס את המסגרת.

דקה 65, שער! גרמניה עלתה ליתרון 0:2: טימו ורנר שוב קיבל את הכדור בצד שמאל של המתפרצת אך הפעם בחר למסור ימינה לקאי האברץ שהצטרף מקו שני, קשר צ’לסי הכין לעצמו את הכדור בצורה טובה וסובב את הכדור ישר לקורה הרחוקה ופנימה.

קאי האברץ חוגג (רויטרס)קאי האברץ חוגג (רויטרס)

דקה 71, שער! אנגליה צימקה ל-2:1: לוק שואו הצטרף לרחבה מצד שמאל ומצא את עצמו פנוי לחלוטין, מגן מנצ’סטר יונייטד בעט בצורה חדה שחדרה פנימה למרות הרחקה של הגנת גרמניה וטכנולוגיית עין הנץ קבעה שהכדור עבר את הקו במלואו.

שחקני נבחרת אנגליה חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה חוגגים (רויטרס)

דקה 75, שער! אנגליה השוותה ל-2:2: מייסון מאונט ביצע תנועה נהדרת משמאל למרכז רחבת ה-16 ובסיבוב בעט בצורה מצוינת לחיבורים הקרובים. דרמה גדולה ושער נהדר.

מייסון מאונט ואריק דאייר חוגגים (רויטרס)מייסון מאונט ואריק דאייר חוגגים (רויטרס)

דקה 83, שער! אנגליה הפכה ל-2:3: שלוטרבאק תיקל בחריפות בתוך הרחבה ושלח את השופט להסתכל שוב ב-VAR, במה שהוביל את הארי קיין לנקודה הלבנה וגם הוא דייק לפינה. מהפך ענק.

הארי קיין חוגג (רויטרס)הארי קיין חוגג (רויטרס)

דקה 87, שער! גרמניה השוותה ל-3:3: חשבת שנגמר? ניקולאס פופ הדף רע מאוד בעיטה מרחוק וקאי האברץ היה שם במקום הנכון כדי לגלגל את שער השוויון היחסית מהיר.

קאי האברץ חוגג את השער השני שלו (רויטרס)קאי האברץ חוגג את השער השני שלו (רויטרס)
שחקני נבחרת אנגליה מאוכזבים (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה מאוכזבים (רויטרס)

הרכב נבחרת אנגליה: ניקולאס פופ; ריס ג’יימס, ג’ון סטונס (קייל ווקר, 37’), אריק דאייר, הארי מגווייר, לוק שואו, דקלן רייס, ג’וד בלינגהאם (בראיין הנדרסון 91’), פיל פודן (בוקאיו סאקה, 65’), ראחים סטרלינג (מייסון מאונט, 65’) והארי קיין.

הרכב נבחרת גרמניה: מארק אנדרה טר שטגן; טילו קהרר, ניקולאס זולה, ניקו שלוטרבאק, דויד ראום (רובין אבררדוס, 68’), ג’ושוע קימיך, אילקאי גונדואן, ג’מאל מוסיאלה (תומאס מולר 79’), יונאס הופמן (טימו ורנר, 45’), לירוי סאנה (סרג’ גנאברי 68’) וקאי האברץ (ארמל בלה קוטצ’אפ, 91’).

הונגריה – איטליה 2:0 

רוברטו מנצ’יני יכול להיות מרוצה מהקמפיין הזה של הכחולים, אחרי שסיים בבית הכי קשה במקום הראשון עם 11 נקודות, שלוש ניצחונות, שתי תוצאות תיקו והפסד בודד. מי שעזרו לאזורי לקנח בניצחון די פשוט היו ג’אמוקו רספאדורי שכבש ראשון ודחק בדקה ה-27 את הראשון, כשפדריקו דימארקו הכפיל את היתרון בדקה ה-52. מנגד, ההונגרים יכולים להיות מאוד מרוצים אחרי שסיימו את הקמפיין בהפתעה גדולה במקום השני עם עשר נקודות, שלושה ניצחונות, תוצאת תיקו ושני הפסדים.

דקה 27, שער! איטליה עלתה ל-0:1: חלוץ נאפולי, ג’אקומו רספאדורי, היה במקום הנכון ובזמן הנכון כדי לדחוק את שער היתרון לאורחים אחרי ריבאונד. 

דקה 52, שער! איטליה מכפילה ל-0:2: פדריקו דימארקו מצא את הכדור במרכז הרחבה ונגח לרשת נהדר.

ג'אקומו רספאדורי חוגג את השער (רויטרס)ג'אקומו רספאדורי חוגג את השער (רויטרס)

תוצאות נוספות

גיברלטר – גאורגיה 2:1

צפון מקדוניה – בולגריה 1:0

רומניה – בוסניה 1:4

סן מרינו – אסטוניה 4:0

מונטנגרו – פינלנד 2:0

אסור לפספס
נגןאנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
אנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
נגןניימאר משתף על החיים היפים בערב הסעודית
ניימאר משתף על החיים היפים בערב הסעודית
נגןמוכנים לחיות ככה? החיים של מסי בפרסומת
מוכנים לחיות ככה? החיים של מסי בפרסומת
נגןהציב רף גבוה במיוחד: רפאלוב מפנק את אשתו
הציב רף גבוה במיוחד: רפאלוב מפנק את אשתו
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */