יום שלישי, 25.06.2024 שעה 20:24
ליגת ווינר סל 23-24
 בית עליון 
86%2310-267029מכבי ת"א
72%2348-266329הפועל ת"א
64%2220-232628הפועל ירושלים
62%2348-242729עירוני רמת גן
55%2321-235729הפועל חולון
45%2493-238829עירוני קריית אתא
 בית תחתון 
48%2588-240329הפועל חיפה
47%2461-246530עירוני נס ציונה
40%2503-244930בני הרצליה
38%2370-232629הפועל עפולה
33%2598-246930הפועל גליל עליון
31%2475-225729הפועל אילת
30%2646-248130הפועל ב"ש/דימונה
לוח משחקים
  • מכבי ת"א
  • 74 - 82
  • הפועל ת"א

אמין סטיבנס: גביע המדינה? המטרה היא לזכות

קפטן קריית אתא בראיון לקראת חצי הגמר היום ב-14:00 מול מכבי: על 7 באוקטובר (“חזרתי כי היה לי חזון לעונה הזו"), הניצחונות על הגדולות ובן שרף

|
אמין סטיבנס (רועי כפיר)
אמין סטיבנס (רועי כפיר)

נדיר לראות שחקנים שנשארים באותה קבוצה מספר שנים, אף אחת כמה וכמה כשמדוברים על שחקנים זרים. בליגת העל יש ארבעה שחקנים זרים שעומדים בקטגוריה זאת: ג'ייקובן בראון (שלוש עונות בהפועל ת״א), כריס ג'ונסון (שלוש עונות בהפועל חולון, כיום הפועל י-ם), ג'יי. פי טוקוטו (שלוש עונות בהפועל ת״א, כרגע מכבי ר״ג), ואמין סטיבנס (שלוש עונות בעירוני קריית אתא).

אמין סטיבנס (33, 2.03) חווה עונת שיא בליגת העל, כאשר רק בעונתו השנייה בליגה, הוא מוביל את קבוצתו למקום השישי. בדרך עירוני קריית אתא ניצחה את שלוש הגדולות (מכבי והפועל ת״א והפועל ירושלים) וגם עלתה לחצי גמר גביע המדינה, שייערך היום (שישי) ב-14:00 מול מכבי ת”א.

סנטר קריית אתא שהוא גם הקפטן העונה, סיפר בראיון ל-ONE לקראת חצי הגמר על שרון אברהמי, שביעי באוקטובר, האחריות כקפטן והמטרות.

שחקני עירוני קריית אתא (איציק בלניצקי)שחקני עירוני קריית אתא (איציק בלניצקי)

איך הגעת לקריית אתא?
״האמת שזאת סיטואציה מטורפת. בגלל שרק עזבתי את צרפת ובעיני זאת הייתה כנראה העונה הכי גרועה שלי אי פעם, חשבתי מה שיהיה שיהיה. לא היה לי סוכן. בקיץ הייתי בבית ואמרתי שמי שיציג לי את ההצעה הכי טובה, לשם אלך. סוכן מישראל יצר איתי קשר והוא דיבר איתי על קריית אתא ושאל אותי מה אני חושב על זה, אמרתי ‘אוקיי אני אקח את זה’. הייתה לי שיחה עם שרון והוא אמר שהוא יחשוב על זה וכל השאר היסטוריה״.

תאר לי את החיבור שלך עם שרון אברהמי?
״כמובן שיש לנו חיבור מעולה, אבל שנינו אנשים שקטים. אנחנו יודעים שהצד המקצועי מטופל. הוא מוודא שאני בסדר. הוא מוודא שאם אני צריך מסאז' אז שאני אקבל אותו, אם אני צריך משהו אחר אז אני מקבל אותו. הוא מוודא שהשחקנים מטופלים כראוי. אנחנו יכולים לדבר אחד עם השני על הכל. אותו הדבר עם שאר אנשי הצוות״.

שרון אברהמי (רועי כפיר)שרון אברהמי (רועי כפיר)

אתם חווים עונה מעולה עד כה, מה גרם לכך?
״אנחנו רק מנסים ללמוד מהטעויות שעשינו בשנה שעברה כי היא הייתה העונה הראשונה שלנו בליגת העל. אני מרגיש שהייתה לנו קבוצה טובה, אך עדיין מספר דברים היו חסרים. בוא נלך ללוח השרטוט, נראה איזה שחקנים חסרים לנו על מנת להצליח. אני מרגיש שהמאמנים עשו עבודה טובה בהבאה של שחקנים שרוצים ויודעים איך לנצח״.

מה המטרות שלכם העונה?
״מבחינה אישית זה פשוט להיות הכי טוב שאני יכול להיות בשביל הקבוצה שלי ולראות לאן זה יכול לקחת אותנו. מבחינת הקבוצה אז ללא ספק המטרה היא  להגיע לפלייאוף ולראות עד כמה רחוק אנחנו יכולים ללכת משם, כי הכל יכול לקרות. מבחינת גביע המדינה, עד שהגענו לחצי גמר, לא באמת חשבתי על זה, אבל עכשיו זה מרגיש טוב ואני מרגיש שיש לנו סיכוי לזכות בו, אז זאת מטרה ללא ספק״.

אמין סטיבנס (לילך וויס-רוזנברג)אמין סטיבנס (לילך וויס-רוזנברג)

בתור קפטן הקבוצה לראשונה, איך אתה מרגיש עם האחריות ואמונה של הקבוצה בך?
״בתור התחלה אני מנסה להוביל על ידי המעשים שלי. אני מנסה לפעול יותר במעשים מאשר בדיבורים, בגלל שכל אחד יכול לדבר, כל אחד יכול לומר איך לעשות את הדבר הנכון, אבל אני מנסה להוביל על ידי באמת לעשות את הדבר הנכון. כמו איך להיות מקצוען, להיות במכון, לעשות הכל בזמן, לשחק קבוצתי ולשחק בשביל לנצח, ואז אחרי שאתה רואה אותי עושה את כל זה, אין לך ברירה אלא להאמין לי. בדרך הזאת אני מנסה שכולם יהיו באותה צורת מחשבה״.

איך אירועי שביעי באוקטובר השפיעו עליך?
״זו סיטואציה משוגעת. כמובן שכשאתה משחק במדינה אחרת אתה אף פעם לא באמת עובר דברים כאלה. אני פשוט הרגשתי רע בשביל חברי לקבוצה והחברים שלי בכל ישראל שהושפעו מכך. זה פשוט היה מבאס לראות אותם נפגעים. כולם עברו הרבה דברים. אני זוכר שהיה אמור להיות לנו משחק נגד מכבי תל אביב בראשון, אז ניסינו להתאמן בשבת. אני לא ידעתי עד כמה עמוק היה המצב.

“כל הזרים הגיעו לאימון ואז הישראלים הגיעו ואז הבנתי עד כמה הסיטואציה רצינית. דיברתי עם כמה מהם והם הסבירו לי כמה רציני זה. אני פשוט שנאתי שכולם צריכים לעבור את זה. המועדון וידא שאנחנו מוגנים, שתהיה לנו דרך להגיע הביתה הכי מהר שאפשר. אני לא עזבתי את הארץ, לא עזבתי לקפריסין או יוון. אני חיכיתי לשמוע מה הליגה החליטה. הייתי בקריית אתא וברגע ששמעתי שדוחים את הליגה, החלטתי לחזור הביתה״.

אמין סטיבנס (לילך וויס-רוזנברג)אמין סטיבנס (לילך וויס-רוזנברג)

מה גרם לך לחזור חזרה לישראל?
״אני חושב שהשחקנים שחזרו חזרה הם שחקנים שיותר מכירים את ישראל. אני הייתי בשלוש השנים האחרונות בקריית אתא ולפני זה גם בקריית מוצקין אז שמרתי על קשר עם אנשים, וכולם אמרו לי שזה בסדר לחזור, אל תדאג. אז קיבלתי המון ביטחון וגם הייתי נורא נחוש כלפי העונה בכל מקרה, בגלל שהיה לי חזון לעונה. הייתה לי תוכנית ורציתי להשלים את התוכנית מבחינת הכדורסל. כל הגורמים האלה עזרו לי להיות מסוגל לחזור בחזרה לישראל״.

זאת העונה הכי טובה שלך בקריית אתא, מה ההבדל בין העונה הנוכחית לעונה שעברה?
״השנה יש לנו שחקנים שרוצים ויודעים איך לנצח. המאמנים מאמינים בי יותר, הם נותנים לי לשאת יותר מהעומס. הביטחון שלי גם עלה, אני מכיר את הליגה יותר טוב משנה שעברה ואני יודע למה לצפות. אני מרגיש שאף אחד ושום דבר לא יכול לעצור אותי חוץ מעצמי. נתתי לעצמי את הביטחון שאני צריך ונשארתי נאמן לעצמי״.

קריית אתא העפילה לחצי גמר גביע המדינה לראשונה, איך ההרגשה?
״זה מרגיש טוב, אני מנסה לגרום לחבר’ה להעביר את האנרגיה הזאת שהייתה לנו במשחקי הגביע לעונה הסדירה, בגלל שאני מרגיש שכרגע יש לנו נפילה בעונה הסדירה, אז זה קצת קשה ליהנות מהפיינל פור״.

הספסל של קריית אתא בטירוף (לילך וויס-רוזנברג)הספסל של קריית אתא בטירוף (לילך וויס-רוזנברג)

מה מרגיש יותר טוב, העלייה לליגת העל או העונה שאתה חווה עד עכשיו?
״זאת שאלה טובה. האמת היא שהעונה הזאת בגלל שהבמה יותר גדולה, התחרות יותר גדולה. אתה יודע לשחק נגד הפועל ת״א ולנצח, לשחק נגד מכבי ת״א ולנצח בתור קריית אתא אני חושב שזה הישג גדול. ההרגשה שהייתה לי אחרי הניצחונות האלה בהחלט עמוקות יותר מהרגשות שהיו לי כשזכינו באליפות בליגה הלאומית אפילו שהייתי ה-MVP, הרגשתי שהייתי אמור לעשות את זה בגלל הרזומה של מה שכבר עשיתי, אבל לעשות את זה על הבמה הגדולה מרגיש הרבה יותר טוב״.

איך הליגה הישראלית ביחס לשאר הליגות ששיחקת בהם?
״הליגה היחידה שאני באמת יכול להשוות לליגה הישראלית, היא ככל הנראה הליגה הגרמנית. חוץ ממנה אף ליגה לא באמת משתווה לליגה בישראל. כששיחקתי בבלגיה היו שם ארבע קבוצות טובות, חוץ מזה זה לא באמת משתווה, אבל זה היה באמת מקצועי. אוסטריה, סלובקיה והליגה השנייה בצרפת הם ללא ספק ברמה יותר נמוכה. ישראל וגרמניה הם הליגות הכי טובות ששיחקתי בהן״.

בן שרף ישחק בעונה הבאה באולם הגרמנית, אתה חושב שהוא מוכן לזה ואולי אפילו בעתיד ל-NBA?
״בהחלט יש לו את הפוטנציאל בשביל זה. אני חושב שהוא מוכן. אני עכשיו רואה אותו משחק נגד מכבי ת״א וכל שאר הקבוצות האלה, ואני חושב שאולם מתמחה בייבוא שחקנים צעירים שהם פרוספקטים גדולים. אני חושב שקיליאן הייז היה שם כשהוא בן 17-18 ונבחר בדראפט אחרי זה. יש להם מערכת גדולה שם, הוא ילך וילמד המון. אני חושב שהם יכינו אותו לכל מה שהוא יצטרך בשביל להגיע לרמות הגבוהות״.

בן שרף (לילך וויס-רוזנברג)בן שרף (לילך וויס-רוזנברג)

מה הרגע הכי גדול שאתה זוכר משלוש השנים האחרונות?
״למרות שזכינו באליפות הליגה הלאומית, אני חושב שהרגע הכי זכור בשבילי הוא כשניצחנו את עירוני נהריה בחצי הגמר, בגלל שהיא הייתה קבוצה מפחידה. הם הפסידו רק ארבע משחקים במהלך העונה עד חצי הגמר”.

רומן: "הגביע הוא אחד המטרות שלנו העונה"
אסור לפספס
נגןלא להאמין: הסינית שמשגעת את העולם! בת 17, מתנשאת לגו
סין גאה להציג: כדורסלנית בת 17 בגובה 220
נגןבאים לים? נטע אלחמיסטר משיקה קרם שיזוף
באים לים? נטע אלחמיסטר משיקה קרם שיזוף
נגןמסקרן: ניימאר מול ג'ימי באטלר בטקבול
מסקרן: ניימאר מול ג'ימי באטלר בטקבול
נגןהשפריץ על זהבי מים קרים וכמעט שילם בחייו
השפריץ על זהבי מים קרים וכמעט שילם בחייו
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */