יום שישי, 19.07.2024 שעה 18:52

המשטרה שינתה את הסעיף שבו סירוטקין מואשם

המאמן שחשוד בדריסת המפגינים מואשם על ידי המשטרה בגרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, כשעל הסעיף הזה אפשר להיכנס למאסר של עד 20 שנה. כל הפרטים

|
חיים סירוטקין (חגי מיכאלי)
חיים סירוטקין (חגי מיכאלי)

כדורגלן העבר והמאמן חיים סירוטקין נחשד בדריסת מפגינים עם רכבו על דרך נמיר שבתל אביב. היום (שני) התקיים דיון בבית משפט השלום בתל אביב להארכת מעצרו של המאמן, בסיומו השופטת אביטל אמסלם-גלבוע הורתה לשחרר את סירוטקין למעצר בית. כעת נודע שהמשטרה שינתה את הסעיף שבו היא מאשימה אותו והוסיפה שהוא חשוד בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, כשבמקרה כזה אם יימצא אשם הוא יוכל למצוא את עצמו במאסר של עד 20 שנה.

עו”ד רועי קרן שמייצג את סירוטקין הגיב לשינוי של המשטרה: “אחרי שכשלו המשטרה והפרקליטות במטרתם לחזק התיק נגד חיים ולהותירו במעצר ורק אחרי החלטת שחרור מהדהדת, ״נזכרו״ אלה להחשידו בעבירה אחרת הנושאת כוונה לגרום לנכות או מום, הכל בהמשך למסע ההפחדה ובניית עלילה נגדו, בה בעת שברור שאלמנט הכוונה לפגוע לא קיים ומדובר בתאונה מצערת ובלתי נמנעת”.

אשתו של סירוטקין, לימור, אמרה בטלפון מחוץ לחדר משפטי: ״מה שמשמח אותי זה שקיבלנו הרבה הודעות התנצלות אחרי היציאה של הסרטון״. לימור דיברה על הסרטון שפורסם אמש על ידי עורך דינו של המאמן מתוך מצלמות הרכב, שמתעדות מה שנראה כמו תקלה מכנית ברכב שהובילה לחוסר היכולת שלו לבלום ולדריסה. 

אירוע הדריסה של סירוטקין

עורך דינו רועי קרן: ״כפי שטענתי אתמול, מדובר במעצר מיותר שאין הסבר אחר למעט ניסיון של המשטרה לרצות פוליטיקאים וגופי תקשורת. כבר בהחלטה אתמול הורה בית המשפט לבצע פעולת חקירה ומבלי לדעת מה הפעולה, אני סמוך שהפעולה הצדיקה את חפותו. ממליץ להעבירו למעצר בית תחת אחד מבני המשפחה שהגיעו פה למשפט, אם לא אשתו אז יש פה את אחותו וילדיו, שאחד מהם חייל״.

השופטת, אביטל אמסלם-גלבוע אמרה: ״בדיון שנערך אתמול נמצא כי קיים חשד סביר לביצוע העבירה בהתאם לחומרי חקירה שהוצגו לבית המשפט. נמצא כי במהלך תהלוכה לא חוקית הגיע החשוד ברכבו לבית ונחסם על ידי מפגינים. שוטר שניגש לחשוד ביקש שיסע לאט ושיסגור את חלון רכבו על מנת להימנע מעימות עם המפגינים, החשד הוא שהחשוד לחץ על דוושת הגז, פגע במספר מפגינים ונעצר מאוחר יותר במחסום.

“החשוד טען כי פגם טכני ברכבו גרם לאירוע. כמו כן, נמצא בנשיפה ריכוז של 240 מיליגרם אלכוהול. בית המשפט הפנה לפעולת חקירה רלוונטית, על מנת לקבל מענה לפעולה זו הוארך המעצר באופן מידתי עד היום. עיינתי במכתב ההשלמות בדו״ח הסודי, במסמכים בתיק החקירה ובפעולות שנעשו על מנת לאשש או לשלול את החשד.

עו"ד רועי קרן לאחר הדיון

“ממה שראיתי יש עוד פעולות רבות לבצע על מנת לבחון את גרסתו, ויתכן שייקח פרק זמן לא מבוטל על מנת להתקדם במסלול זה של החקירה. מבלי להקל ראש באירוע, מדובר כרגע במעצר חשוד לצורך חקירה, והשאלה האם מעצרו דרוש על מנת למנוע סיכון לציבור או שיבוש חקירה. אני סבורה שהתשובה לשני העניינים האלה היא שלילית ואני מורה על שחרורו של החשוד ולחלופת מעצר בתנאים מגבילים. מעצר בית עד יום 11.4 בפיקוח הערבים שלו”.

עו״ד רועי קרן אמר ל-ONE :״חייב לומר שזה תיק המעצר הכי קל שהיה לי בחיים, בית המשפט ישחרר בהחלטה חותכת וחד משמעית, לאחר שכולם נחשפו לאמת, ורק המשטרה בשלה. המשטרה רצה לפרקליטות ומעבירה את התיק ליחידה חוקרת של הונאות שלא קשורים לתיק הזה, מפעילים לחץ ומבקשים עיכוב ביצוע, שזה פשוט לא יאומן, במקום שהמשטרה תרכין את ראשה בפני האמת ותעשה את העבודה, רצים להגיש ערער למחוזי, ממש חבל. דבריו של נציג המשטרה בתחילת הדיון שהם פעלו כדי להפריך את גרסתו היא לא אמירה סתמית, זו אמירה שמראה שהם סימנו כאן מטרה והם רוצים לאכול את הטרף, אבל חיים סירוטקין לא יהיה טרף והגיע הזמן שהוא ומשפחתו ינקו את שמם ושכל המצקצקים שרצו להוציא הודעות גינוי יתנצלו, כי זה חיי אדם, צר לנו על הפצועים אבל זו תאונה בלתי נמנעת”.

“בוחני הרכב עשו עבודה חובבנית, הם פשוט לחצו גז וברקס ואמרו שהאוטו תקין, צריך לשלוח את הרכב למוסך מורשה, לפרק את המחשב כי התקלה מתועדת, ויש גם סרטון שמעיד שחוות הדעת שלהם היא חובבנית, לא ככה מאריכים מעצר של אדם נורמטיבי ובאמת כוח עליון שמר עליו שהסרטון הזה צולם, כי אחרת יכל למצוא עצמו במעצר שנים. ברגע שאדם אומר בזמן אמת, ורואים בסרטון, את מה שאמר, נטל ההוכחה הוא על המדינה ולא על החשוד, כל מי שתלה אותו בכיכר העיר צריך להירגע כי הוא לא צריך להוכיח כלום.״

אסור לפספס
נגןבאמצע הסלון: זהבי והבן מתמסרים עם הראש
באמצע הסלון: זהבי והבן מתמסרים עם הראש
נגןמתיאו מסי רוצה שיגזרו לו חתיכה מהרשת
מתאו מסי מחכה בתור עבור חתיכת רשת
נגןהעקיצה שקיבל אוסקר גלוך מחבריו בזלצבורג
העקיצה שקיבל אוסקר גלוך מחבריו בזלצבורג
נגןאיך עושים תספורת כמו של לאמין ימאל?
איך עושים תספורת כמו של לאמין ימאל?
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */