יום שבת, 13.04.2024 שעה 02:46
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
6621-5828מכבי ת"א1
5621-5728מכבי חיפה2
5221-4728הפועל ב"ש3
4736-4028הפועל חיפה4
4027-3028מכבי בני ריינה5
3634-2828בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
3433-3027הפועל ירושלים1
3049-3127מכבי פ"ת2
2939-2227הפועל חדרה3
2834-3727בית"ר ירושלים4
2844-2927מכבי נתניה5
2639-29 27הפועל ת"א6
2542-2127מ.ס אשדוד7
2040-2127הפועל פ"ת8
לוח משחקים
 • בני סכנין
 • 1 - 2
 • הפועל חיפה
 • מכבי בני ריינה
 • 0 - 1
 • הפועל ב"ש
 • מכבי ת"א
 • 1 - 1
 • מכבי חיפה
 • בית"ר ירושלים
 • שבת, 13/04, 15:30
 • הפועל חדרה
 • הפועל ת"א
 • שבת, 13/04, 20:00
 • הפועל פ"ת
 • הפועל ירושלים
 • ראשון, 14/04, 19:00
 • מכבי פ"ת
 • מ.ס אשדוד
 • ראשון, 14/04, 20:00
 • מכבי נתניה

"קבוצות מישראל התעניינו, אבל אכבד את החוזה"

בורארד, הקשר הבלגי המצטיין של הפועל חדרה, בראיון ל-ONE: "כרגע אני תחת חוזה, החלום? לשחק בנבחרת מרוקו". וגם: המצב הביטחוני והישראליים בבלגיה

|
סמי בורארד (חג'אג' רחאל)
סמי בורארד (חג'אג' רחאל)

סמי בורארד הפך בשנה האחרונה לשחקן המרכזי של הפועל חדרה. תשעה שערי ליגה, עוד ארבעה במפעלי הגביע השונים ועוד מספר בישולים, הפכו אותו למוציא לפועל העיקרי של הקבוצה מהשרון ולכזה שהקבוצה זקוקה לו רבות. אלא שההצלחה הגדולה שלו אשתקד גם הובילה גל של התעניינויות ברכישתו. זה החל בגישושה של סטנדארד ליאז’ הבלגית והמשיך בהצעה רשמית של קוצ’יאליספור הטורקית, כפי שנחשף ב-ONE.

בשלב זה, חדרה דחתה את ההצעה ודורשת סכום גבוה יותר, כאשר לפחות לעת עתה נראה כי הבלגי בן ה-27 ימשיך בקבוצה לעונה נוספת וינסה להשאיר אותה בליגה, תחת המאמן ניסו אביטן. רגע לפני פתיחת העונה ומשחק החוץ מול הפועל ב”ש ולאחר גל שמועות סביבו, בורארד מדבר בראיון מיוחד שהוא מספק ל-ONE. ההצעות, השיחה עם אביטן, הרצון לעזוב, הישראלים בבלגיה ומה הוא אוהב בישראל.

סמי, כולם שואלים למה אתה עדיין כאן, שהיכולת שלך שווה קבוצה גדולה יותר.
“כי אני בחוזה עד שנת 2024 ואני מכבד את החוזה. בסוף השנה פניתי לקבוצה כדי להגיד להם שהחלטתי במהלך הפגרה לעזוב. הגעתי לארץ שלושה ימים לפני פתיחת האימונים ודיברתי עם ניסו. הייתה לי תוכנית לעזוב, אבל כרגע אני תחת חוזה וחדרה צריכה לקבל משהו תמורת העזיבה שלי. הם לא מקבלים את מה שהם רוצים, זה לא מספיק להם הייתי אומר. אבל הם יודעים שרציתי לעזוב”.

סמי בורארד (ניסן עייש)סמי בורארד (ניסן עייש)

ומה קורה עכשיו?
”אני לא יודע, הסיכויים שאעזוב הם 50-50. זה קודם כל תלוי בחדרה אם הם יקבלו את מה שהם רוצים או לא. בנוסף, יש את הצד שלי, אם אראה שזו הזדמנות טובה ומעניינת עבורי”.

אם תישאר, חדרה צריכה לחשוש שהיא תקבל שחקן מאוכזב?
”אני מקצוען. חתמתי פה לשנתיים. התוכנית שלי הייתה לשחק שנה אחת ולעזוב, אבל ברגע שאתה חותם על חוזה לשנתיים, אתה צריך לדעת שיש סיכוי שתצטרך להישאר פה לשנתיים. אז בסה”כ אני מרגיש טוב ואומר תודה לחדרה שנתנה לי הרבה ביטחון. מתייחסים אליי מצוין, אני לא איאבק איתם כדי לעזוב כי זה לא המצב. אבל אני שחקן עם שאיפות ואחרי העונה שעברה שלי, אני עדיין רוצה לעשות צעד אחד קדימה”.

כמה זה היה קשה לקבל את הסירוב או לקבל את זה שתישאר?
“בשבילי זה כלום. אני רוצה ללכת, אבל אם אשאר אתן 100% למען חדרה. יש לי לא מעט משימות עם המועדון וזה לא יהיה פשוט השנה כי הליגה התחזקה. אתן את כל כולי כמו בכל פעם”.

סמי בורארד בטירוף לאחר השער (חג'אג' רחאל)סמי בורארד בטירוף לאחר השער (חג'אג' רחאל)

אחרי ההצעה מטורקיה, אביטן דיבר איתך.
“נכון. לא רציתי להתעסק בהצעה מטורקיה או לדבר עם הקבוצה ההיא לפני שאני יודע מה חדרה מתכננת לגביי. הקבוצה הטורקית לחצה ואז הלכתי לניסו ואמרתי לו שאני רוצה לעזוב ושיש לי פה הזדמנות. הוא אמר לי שהוא רוצה שאשאר, כמו שהוא אמר לי תמיד, שאם חדרה תגיע להסכמה עם הקבוצה הטורקית הוא יקבל את זה ולא יעצור אותי”.

הוא ניסע לשכנע אותך להישאר?
”הוא אמר לי שאהיה שחקן מאוד משמעותי בחדרה, שחדרה צריכה אותי ושאם אעזוב זו תהיה מכה קשה מאוד לקבוצה".

בסופו של דבר, אולי זה יפגע בחדרה שהיא תשאיר שחקן שלא רוצה להיות פה?
”יכול להיות שזו סיטואציה קשה, אבל הם יודעים שאני מקצוען שמכבד את המועדון. בסוף, אני מודה שאני גם צריך להבין את הסיטואציה. אני לא חושב שצריך להתעסק באם אהיה שמח או לא: אם שחקן רוצה לעזוב צריך לנסות להגיע להסכמה, אבל גם אני רוצה שחדרה תקבל משהו טוב עבורי”.

ניסו אביטן (ראובן שוורץ)ניסו אביטן (ראובן שוורץ)

בוא נדבר באמת על ההצעה מטורקיה.
”תשמע, אני בן 27. אני לא בן 20. בגיל 27 אתה חושב אמנם על הצד המקצועי, אבל גם על הפן הכלכלי ופה זה מאוד משמעותי. גם אם אני מסתכל על המועדון, זה מועדון עם שאיפות והרבה אוהדים שרוצה להעפיל לליגה הראשונה. זה לא שאני הולך לאיזושהי חופשה, זו ליגה טובה מאוד גם כן (הליגה השנייה בטורקיה)”.

בחדרה העלו את האופציה שאולי ישדרגו לך את החוזה כדי לתת לך להרגיש טוב או שתאריך את החוזה בתמורה לכך. הרי בטורקיה יכולת להרוויח פי שלושה.
”אפילו יותר מכך, לפי מה שאני ראיתי. אם הייתי הולך לטורקיה הייתי מקבל פי ארבעה ממה שאני מקבל בחדרה. לגבי חדרה, אנחנו פתוחים להכול ואמרתי שיש לי הרבה כבוד למועדון. צריך לבדוק את זה עם הסוכן שלי. אני רוצה שכולם ירגישו טוב ושאם אשאר הדברים ייעשו בצורה חיובית”.

כמה פעמים שמעת מאנשים שחדרה קטנה עליך?
”האמת שאני לא קורא יותר מדי או שומע יותר מדי, אבל אני לא מקבל משפט כזה. שחקן אף פעם לא גדול מהמועדון. ברור שאני שחקן חשוב למועדון ואני יודע את זה, אבל זה הכול. אם אנשים אומרים דברים טובים עליי, זה טוב עבורי אבל גם לחדרה שיש להם שחקן כמוני.

שחקני הפועל חדרה חוגגים (לילך וויס-רוזנברג)שחקני הפועל חדרה חוגגים (לילך וויס-רוזנברג)

“אני שמעתי שאנשים אומרים שיש לי איכויות ואני יכול לעשות את קפיצת המדרגה. הייתה התעניינות גדולה בישראל מלא מעט קבוצות שאפילו פנו בנוגע לאפשרות להחתים אותי בסוף השנה הבאה כשאהיה שחקן חופשי, אבל כרגע קבוצות צריכות לשלם לחדרה ובארבע או חמש השנים האחרונות לא הייתה העברה כמעט בכסף של שחקן מחדרה לקבוצה אחרת. אני חושב שגם חדרה צריכה כסף”.

חדרה יכולה לחלום העונה על יותר מהישארות?
”אני חושב שגם בשנה הזאת אנחנו בסכנה. עדיין לא השלמנו את הסגל למרות שהליגה כמעט ונפתחה, כך שהקבוצה עדיין לא מוכנה. אני חושב שזה משוגע לדבר על משהו שהוא יותר מהישארות. חדרה צריכה להיות מאוד זהירה ואנחנו צריכים למצוא שחקנים שיוכלו להשתלב במהרה ולעזור לנו להישאר בליגה”.

הרבה מוטל על הכתפיים שלך. זה מלחיץ?
”אני לא מרגיש לחץ, אלא אחריות. אני יודע שאני צריך להיות טוב, אבל אני אוהב כדורגל וכשאתה אוהב כדורגל אתה תיתן מכל הלב למועדון שלך. אני יודע מה חדרה הביאה לי ואיך היא העריכה אותי, אז אני רוצה להחזיר להם”.

סמי בורארד מול פלאמן גלאבוב (ראובן שוורץ)סמי בורארד מול פלאמן גלאבוב (ראובן שוורץ)

חדרה עשתה טוב לקריירה שלך.
”לחלוטין. הם נתנו לי את הצ’אנס לשחק בליגה הראשונה בישראל. בנוסף, למדתי לא מעט על החיים בישראל שזה משהו שחשוב לי וחוויה בפני עצמה. הייתי צריך גם ללמוד לעשות דברים נוספים במגרש, אם זה ללחוץ יותר ולדעת להתגונן. לפני שבאתי לחדרה, שיחקתי רק עם הכדור והיום אני שחקן אחר, יותר מגוון. ללא ספק, חדרה שיפרה בי המון חלקים כשחקן.

“אני חושב שצריך לכבד יותר את הקבוצה הזאת. זו קבוצה עם תקציב קטן שנשארת כבר שש שנים בליגה הראשונה וזה לא דבר של מה בכך. היו קבוצות שירדו ליגה בשנה שעברה עם תקציב של 25 מיליון שקלים ואנחנו נשארנו בליגה עם תקציב הרבה יותר נמוך”.

למה שחקנים זרים אוהבים לבוא לישראל?
“לגביי אני יכול לספר שברגע שהייתה לי את ההצעה מחדרה, חשבתי על כך שאחרי חדרה אוכל לעבור לקבוצות הגדולות בישראל, ליוון, לקפריסין או לטורקיה. ישראל היא תחנת מעבר טובה ואנשים מסתכלים על הליגה הזאת. שיחקתי כל החיים בבלגיה או בהולנד ורציתי לשנות אווירה”.

סמי בורארד במזכרת לאוהד (שחר גרוס)סמי בורארד במזכרת לאוהד (שחר גרוס)

סטנדארד ליאז’ התעניינה בך, יכולת להגשים חלום כי נולדת שם.
”הם התעניינו בי בתחילת הקיץ אבל אני לא חושב שזה יקרה כי יש להם בעיות פיננסיות. הם דיברו עם הסוכן שלי אבל לפעמים בכדורגל אתה רק מדבר וזה מסתכם בזה. ברור שהם מכירים אותי, אני לא יכול להגיד לך שזה החלום, החלום שלי הוא לשחק בנבחרת מרוקו”.

אתה כבר שנה בישראל. מה אהבת במדינה?
”אם אדבר על האוכל זה יהיה מובן מאליו, כי האוכל בישראל הוא מדהים. אבל הייתי אומר שאתה מרגיש פה ביטחון ואפילו המשפחה שלי הרגישה את זה כשהיא הייתה פה”.

מרגיש בטוח? עם כל הבעיות הביטחוניות?
”תראה, אני לא גר בתל אביב, ב”ש, ירושלים או בדרום. המקום בו אני מתגורר הוא מקום בטוח, אנשים שקטים וכולם מנסים ללמוד לדבר אנגלית. אני מרגיש מאוד בטוח וטוב. כשאתה עובר למקום כלשהו, הכי חשוב הוא להרגיש בו בבית ובישראל אני מרגיש בבית”.

שחקני הפועל חדרה באימון הפתיחה (שחר גרוס)שחקני הפועל חדרה באימון הפתיחה (שחר גרוס)

יש לך ניסיון בכדורגל הבלגי, אנחנו רואים לא מעט ישראלים לאחרונה שיוצאים לשם ולא משחקים.
”אני חושב שמי שיצא לשם אלו שחקנים צעירים. כשאתה מגיע מהליגה הישראלית לליגה הבלגית כשחקן צעיר יש הרבה הבדלים: טכניקה, מנטליות, פיזיות. הכול הוא פי שלושה ברמה מהליגה הישראלית. אז באופן טבעי, אתה צריך זמן. תראה את קני סייף, אליניב ברדה וליאור רפאלוב. הם חיכו בסבלנות שנתיים או שלוש ולא עזבו, אח”כ הם הפכו לשחקנים מרכזיים שם.

“אם אתה תהיה סבלני, אז תוכל לשחק בשנה השנייה הרבה יותר מאשר בעונה הראשונה. הרי יש גם שחקנים בלגים מאוד מוכשרים וכמו שבישראל ינסו לקדם קודם את הצעירים הישראלים, כך בבלגיה ינסו לקדם קודם כל את הצעירים הבלגים. אתה לא יכול להרוג שחקנים צעירים אחרי משחק אחד וצריך סבלנות”.

אסור לפספס
נגןמופע הכביש הכי טוב שראינו עם כדורגל
מופע הכביש הכי טוב שראינו עם כדורגל
נגןטמטמת: עשה תספורת בצורת אצטדיון כדורגל
טמטמת: עשה תספורת בצורת אצטדיון כדורגל
נגןמה תגידו על הביצוע הזה של דיא סבע?
מה תגידו על הביצוע הזה של דיא סבע?
נגןאיפה שומר הראש? פרצה למגרש והגיע עד מסי
איפה שומר הראש? פרצה למגרש והגיע עד מסי
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */