יום שבת, 02.03.2024 שעה 01:11
ליגת העל 23-24
5216-5423מכבי חיפה1
5219-4723מכבי ת"א2
4318-4323הפועל ב"ש3
4128-3423הפועל חיפה4
3129-2523בני סכנין5
3024-2523מכבי בני ריינה6
2939-2923מכבי פ"ת7
2536-2523מכבי נתניה8
2431-2423הפועל ירושלים9
2332-3123בית"ר ירושלים10
2337-2923הפועל ת"א11
2236-1723הפועל חדרה12
2138-1923מ.ס אשדוד13
1735-1623הפועל פ"ת14
לוח משחקים
 • מכבי נתניה
 • שבת, 02/03, 15:00
 • הפועל חיפה
 • בני סכנין
 • שבת, 02/03, 18:30
 • מ.ס אשדוד
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 02/03, 18:30
 • מכבי בני ריינה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 02/03, 19:30
 • מכבי פ"ת
 • מכבי חיפה
 • ראשון, 03/03, 20:00
 • הפועל חדרה
 • הפועל פ"ת
 • שני, 04/03, 20:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ב"ש
 • שני, 04/03, 20:30
 • בית"ר ירושלים

"האיש הנכון בזמן הנכון": המשימה של גל כהן

להתחיל מחדש: כיצד הגיע, ההצטיינות בקורס אצל רוטנשטיינר, החיבור לבית"ר ירושלים, היסודות שבנה עם אבוקסיס והאם השידוך יצליח? הכל על המאמן החדש

|
גל כהן באימון בית
גל כהן באימון בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

לבית״ר ירושלים יש מאמן אחרי העזיבה של אבוקסיס, לא מאמן זמני, לא סותם חורים, אלא מאמן - קבלו את גל כהן. זה סיפור שהתחיל ביוני 2021 בשיחת זום מעבר לים ויגיע לשיאו ביום ראשון בדרבי הירושלמי באצטדיון טדי. 

גל כהן התקבל כעוזר מאמן בבית״ר בשיחת זום. הסיפור הוא כזה: אחרי שמשה חוגג החתים את ארווין קומאן בבית״ר, המאמן ההולנדי נאלץ להגיע לישראל באיחור וזאת בגלל אירוע משפחתי בהולנד. 

בבית״ר לא רצו להמתין עד ההגעה של קומאן לישראל וסוכם שהאחרון יראיין בזום מועמדים למשרת עוזר המאמן. אז אלי אוחנה קבע כי קומאן יחליט בעצמו על זהות עוזרו בצוות האימון. 

גל כהן היה אחד המרואיינים, גם אסי דומב התראיין למשרה. אחרי שיחות הזום שקיים קומאן, צלצל המאמן לאוחנה ואמר לו: ״אני לא רוצה יותר לראות מועמדים, אני רוצה לצידי את כהן״. ככה הגיע גל כהן לבית״ר ירושלים. 

בעל חלק משמעותי בהבאת גל כהן לבית"ר. ארווין קומאן (רדאד ג'בארה)בעל חלק משמעותי בהבאת גל כהן לבית"ר. ארווין קומאן (רדאד ג'בארה)

אחד החברים הטובים של גל כהן הוא אלירז שדה, מנחה טלוויזיה, שדרן רדיו ושחקן מוערך שמספר ל-ONE על חברו הטוב גל כהן: ״כל מסלול החיים של גל הכין אותו לרגע הזה״, אומר אלירז שדה וקובע נחרצות: ״תרשום, גל כהן יהיה בדרג המאמנים הגבוה ביותר בישראל. משחקן בילדים של מכבי חיפה, דרך שחקן בליגת העל בקבוצות כמו בני יהודה והפועל פתח תקווה, עד תפקיד עוזר המאמן בבית"ר כבר כמעט 3 עונות, כמו הקהל הוא כאן כדי להישאר, מבחינתו בית"ר זה בית והקהל משפחה״. 

גל מקבל את בית״ר כמאמן קבוע, זה כבר לא לעמוד על הקווים למשחק בודד כשיוסי אבוקסיס מורחק, לא עוד משחק או שניים אחרי פיטורי מאמן ועד למציאת מאמן חדש, הוא עכשיו עומד בראש המערכת המקצועית של בית״ר ומחכה לו דרבי, עם 10,000 אוהדי בית״ר על הראש שלו. 

גל כהן (אורן בן חקון)גל כהן (אורן בן חקון)

אלירז שדה מבהיר: ״אין לו חשש משום דבר חוץ מהשם יתברך, כהן עבר בחיים האישיים שלו המון מבחנים ועמד בהם בגבורה, עומר בנו הבכור הוא נער עם צרכים מיוחדים עם כל המורכבות, את ההתמודדות וההחלטות שהיה צריך לקבל בחיים האישיים והמקצועיים הוא עשה בגבורה מרגשת, עבר גם מבחנים אדירים בקריירה ותמיד המשיך קדימה עם חיוך ואמונה, כהן מדביק את הסביבה שלו באופטימיות עצומה, אנשים בסביבה שלו מצליחים להגיע ליותר ממה שהם חלמו, הוא מפרגן ובונה קבוצות, זו ההתמחות שלו כבר מילדות כמנהיג, אנשים לידו רוצים להיות יותר טובים בשבילו ובשביל הקבוצה”.

“הדרבי זה מבחן אדיר, הקבוצה עברה טלטלות שלא באשמתו והוא נשאר בסירה כל השנים האחרונות וישאר גם בהמשך בעזרת השם, כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים, אם ייתנו לו את הזמן הראוי שיכבד את המעמד העצום הזה בכדי לתקן ולכבד את המועדון הענק בית״ר ירושלים, ובטח בתקופה הזו כשהעם זקוק לשמחות והצלחות של סמלים גדולים כמו בית״ר, אני בטוח שההצלחות יגיעו, ובעזרת השם גם בדרבי ביום ראשון, הימור שלי 0:2״, הוסיף. 

אלירז שדה (צילום מסך)אלירז שדה (צילום מסך)

לגל כהן תעודת פרו והוא אחד מאנשי הכדורגל המוערכים בקרב אנשי המקצוע. הוא עשה את קורס הפרו אצל וילי רוטנשטיינר שבחר בגל כהן, ביוסי בניון ובאליניב ברדה כמצטייני הקורס. 

בקורס היו ברק יצחקי וגל אלברמן שהפכו למנהלים מקצועיים במועדונים הגדולים: מכבי תל אביב ומכבי חיפה, עצם הבחירה בגל כהן כמצטיין כשלצידו למדו יצחקי ואלברמן, מראה המון הערכה מקצועית כלפיו. 

״הרי כהן לא היה שם היסטורי כשחקן ועדיין רוטנשטיינר הצליח לראות את הכריזמה, הפוטנציאל והפרופיל שלו במשבצת המאמן״, אומר אלירז שדה שמוסיף: ״מדובר במנהיג, מקצוען עם נשמה ענקית, הוא אוהב כדורגל שמח, אבל הוא יודע שרק בהתמדה, במלחמה על הבית, ובשאיפה למצוינות אפשר להביא תוצאות, ויש לו סבלנות״. 

גל כהן (אורן בן חקון)גל כהן (אורן בן חקון)

הנה סיפור: לפני המינוי בבית״ר היו לגל כהן הרבה הצעות, גם לתפקיד מאמן ראשי וגם עוזר מאמן בקבוצות גדולות אחרות והוא דחה את כולן ובחר להצטרף לקומאו בבית״ר. בזמנו גל כהן, אלירז שדה ועוד חברים טובים גייסו כסף להקמת בית כנסת, גל כהן תרם סכום מכובד וביקש ברכה על התפקיד בבית״ר. מבחינתו החיבור לירושלים וקבלת התפקיד דווקא שם, חיזק אותו שזו השליחות שלו, דווקא בבית״ר ירושלים.

אלירז שדה מסכם: ״גל האיש הנכון ובזמן הנכון שיידע לתת את הביטחון לשחקנים ולצוות, מי שמחפש הימור זה מתאים יותר לקזינו, אבל מי שמחפש יסודות ומועדון חזק ייתן לו את כל הקרדיט, האמונה והביטחון להצלחה. הכי קל היה לברק אברמוב ללכת ולהביא מאמן מהגלגל ולשים פלסטר ואני בטוח שכל מאמן בישראל חייג לברק ושלח מקורבים, אבל אולי ברק כמו בעסקים שלו וכמו רוטנשטיינר, רואה בגל את מה שכולנו נראה בעוד 4 חודשים בסיום העונה בעזרת השם. הבחירה של ברק אברמוב מראה את האהבה של ברק למועדון ולקהל, ועל זה מגיע לברק שאפו ענק״. 

עכשיו גל כהן צריך להתחיל הכל מחדש, לבנות את עצמו כמאמן ראשי, להוביל את בית״ר לפלייאוף העליון ולנצח בדרבי את הפועל. להתחיל מחדש עם היסודות שבנה והרכיב יחד עם אבוקסיס בשנתיים האחרונות ביחד. 

יוסי אבוקסיס ועוזרו גל כהן (אורן בן חקון)יוסי אבוקסיס ועוזרו גל כהן (אורן בן חקון)

גל כהן מקבל את הקרדיט מברק אברמוב, את השקט מכפיר אדרי ששיחק איתו בעבר בבני יהודה (תחת יוסי אבוקסיס), הוא זוכה להערכה מקצועית ואישית משחקני בית״ר והוא עבר עם בית״ר את ארווין קומאן, יוסי מזרחי ותקופה משמעותית עם יוסי אבוקסיס, עם כולם הוא לא רק שהסתדר, אלא גם השפיע. 

השידוך הזה בהחלט יכול להצליח, אבל גל יודע כמו כולם שבבית״ר בסוף זה עניין של תוצאות וכדורגל שמח. כמאמן הוא ייבחן על כל דבר, הוא מקבל את הקבוצה הכי היסטרית ולחוצה בארץ, אבל אומרים שהוא יודע לעמוד בלחץ ויותר מכל - יודע כדורגל, איך זה יעבוד בבית״ר? קשה לקבוע, זו חידה שתיפתר בסוף העונה. 

אברמוב נתן לכהן את המפתחות למשרה הכי לחוצה בכדורגל הישראלי, המבחן הראשון יהיה ביום ראשון בטדי מול זיו אריה, בית״ר מול הפועל, אין תסריט טוב מזה בכדי להתחיל מחדש את הקדנציה הראשונה של גל כהן כמאמן ראשי בליגת העל.

המופע של אברמוב: בעלי בית"ר נגד אבוקסיס
אסור לפספס
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
/* LAST / NEXT ROUNDs */