יום רביעי, 19.06.2024 שעה 19:14
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
8525-7536מכבי ת"א1
7428-7536מכבי חיפה2
6140-5536הפועל ב"ש3
5947-4836הפועל חיפה4
4444-3836מכבי בני ריינה5
4446-3936בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
4339-3833הפועל ירושלים1
4057-4433מכבי פ"ת2
3848-3633מכבי נתניה3
3745-2933מ.ס אשדוד4
3640-4533בית"ר ירושלים5
3649-2833הפועל חדרה6
3351-3533הפועל ת"א7
2451-2533הפועל פ"ת8
לוח משחקים
  • בני סכנין
  • 1 - 4
  • הפועל ב"ש
  • מכבי חיפה
  • 2 - 0
  • הפועל חיפה
  • מכבי ת"א
  • 0 - 2
  • מכבי בני ריינה

"גולים של כיתה ג', שחקנים עשו במכנסיים"

בזמן התפרעות האוהדים הכתומים בבלומפילד, אברמוב במסע"ת אחרי הירידה בפועל של בני יהודה: האישיות והביקורת על השחקנים, המחאה, הטעויות והכישלון

|
עומר ניראון ואליסון דוס סאנטוס מאוכזבים (נעם מורנו)
עומר ניראון ואליסון דוס סאנטוס מאוכזבים (נעם מורנו)

בני יהודה תיפרד בקרוב מליגת העל ותרד באופן רשמי לליגה הלאומית. אחרי עוד הפסד מרסק בתוספת הזמן, עוד נפילה מנטלית ברגעי האמת, השחקנים של יוסי אבוקסיס נכנעו 3:2 להפועל חדרה באצטדיון בלומפילד אמש (ראשון) וחרצו למעשה את גורלם בעונה הקשה והרעה הזאת שעוברת על הקבוצה משכונת התקווה.

"מה יש להגיד?", תהה בייאוש הכרוז של בני יהודה, בין אם התכוון לומר זאת עם המיקרופון דלוק או שלא, אחרי שפאטוס בצ'יראי, שהשווה את התוצאה ל-1:1 ושמר על תקווה קטנה, עשה זאת שוב ואיזן ל-2:2 ומיד אחר כך אמיר רוסתום כבש שער עצמי וחתם את תוצאת המשחק באצטדיון ביפו. התגובה שלו ביטאה "היטב" את התחושות על כר הדשא וביציעים. 

אברמוב: אני אשם אבל השחקנים עשו במכנסיים

נאמר כבר הכל על בני יהודה של העונה. חילופי המאמנים, התקופה ללא מאמן קבוע, הסגל הלא מאוזן, ההון האנושי הבעייתי בחדר ההלבשה, היכולת הרעה, סף השבירה הנמוך, מחאת האוהדים ומה לא. ועדיין, למרות שזה היה צפוי לקרות, השחקנים של אבוקסיס שוב נשכבו על כר הדשא, שבוע שני ברציפות, המומים מעצמם ומהחוסן המנטלי הלא קיים שלהם. שחקני חדרה נאלצו להרים אותם וניסו לעודד, אבל זה לא הלך. רגע לאחר מכן, אוהדי בני יהודה מחאו כפיים לקבוצה של מנחם קורצקי, הריעו לשחקנים וקראו להם להתקרב אליהם.

מחוץ לכותלי האצטדיון, העצבים רק עלו ועלו. כ-150 אוהדים, שנעו בין יציאות השחקנים ורצו בתקיפות אליהם בכל פעם, קיללו כל אחד מהם, כולל אנשי ההנהלה. דן מורי ניסה להרגיע את הרוחות ולדבר ללבם ובמקום זה חטף יריקות ונדחף, האוהדים חסמו את יציאת החנייה וניסו לסגור עליו, עומר ניראון ברח לרכבו אחרי שאוהדים רדפו אחריו, ממש כך, במטרה לחתור למגע. רועי בן שמעון ספג גם הוא עד שעזב עם רכבו וגם שאר השחקנים, בזה אחר זה. מי יותר ומי פחות. אך מי שספג את רוב הביקורות והקללות, בזמן שיצא מיציאה צדדית, הוא כמובן הבעלים, ברק אברמוב, שהתייצב למסיבת העיתונאים בסיום המשחק במקומו של אבוקסיס, ודיבר על ירידת הליגה.

ברק אברמוב (שחר גרוס)ברק אברמוב (שחר גרוס)

"בתקופה שלי בבני יהודה, יש קללות מהיום הראשון", פתח הבעלים את דבריו, בזמן שאוהדי הקבוצה מקללים אותו מבעד לחלון בבלומפילד. "זו הפעם הראשונה שאני גם נוטה להסכים עם הקהל כי צריך באמת גם לדעת איך לרדת ליגה. השחקנים, כמו שנאמר, עשו במכנסיים. האוהדים באים ורוצים לראות לפחות מלחמה וקבוצה שרוצה. זה לא שהשחקנים לא רצו ולא נלחמו, אבל עשו במכנסיים, בואו נקרא לילד בשמו, והאוהדים מביעים את זעמם, זה בסדר. אני בתור אוהד כדורגל הייתי מגיב אותו דבר.

"אף בן אדם לא אוהב להיכשל ובטח שאני לא אוהב להיכשל, כל החיים שלי אני יחסית נקרא מצליחן וגם בקבוצה מאוד הצלחתי. השנה, קרה מה שקרה. החוכמה היא להחזיר את הקבוצה לליגת העל ואת זה אני מאמין שאעשה בעונה הבאה. הטעות הכי גדולה שלי? אני לא יכול להגיד דבר כזה או אחר, אבל אני חושב שהבנייה של הסגל הייתה בנייה לא נכונה ואני הייתי שותף לה. זו ליבת הסיבה של הירידה”.

ברק אברמוב (שחר גרוס)ברק אברמוב (שחר גרוס)

"מפה, זה מכלול של הרבה דברים, אבל הבנייה הייתה לא נכונה. לאו דווקא מבחינת איכות השחקנים, אלא מבחינת האישיות של השחקנים. הצעירים שהשנה ניסינו לתת להם צ'אנס לא סיפקו את הסחורה בלשון המעטה, בחירת הזרים הייתה לא טובה וגם עם המאמנים לא הייתה לנו יותר מדי הצלחה, אז זו קבוצה שיורדת ליגה".

התקופה ללא מאמן קבוצה: "אני לא חושב שזה נכון, כפיר אדרי ויעקב אסייג הם מאמני כדורגל. אם יש או אין להם פרו, זה לא העניין. קח אותי אחורה, לאותו זמן נתון, שלא היה אף מאמן שאני חושב שהוא ראוי לבני יהודה, הייתי עושה אותו דבר. חשבתי שהם הראויים ביותר. זה לא שחיפשתי מאמן בובה, חיפשתי מאמן ראוי ועובדה שהבאתי את יוסי אבוקסיס, ברגע שיכולתי להביא אותו. הם לא הסיבה לירידה".

יוסי אבוקסיס (נעם מורנו)יוסי אבוקסיס (נעם מורנו)

על אבוקסיס: "זה הדבר הטוב שקרה לנו העונה, למרות שירדנו, אבל יוסי איתי ובסוף, כשאנחנו ביחד אנחנו יודעים להצליח. יוסי לא בנה את הקבוצה הזאת. אם אני יכול להגיד בשמו, כי אני לא יודע אם הוא יגיד את זה, אבל לפחות מחצית מהשחקנים בכלל לא היו משחקים אצלו, לא היה בכלל מחתים אותם. לאו דווקא מבחינת הכישרון שלהם, אלא מבחינת האישיות.

"יוסי בוחר יותר לפי האישיות ופחות לפי הכישרון והוא הוכיח את זה גם בקבוצות אחרות, ובפרט בבני יהודה. ההצלחה שלו עם שחקנים אלמוניים ושחקנים שלא כל כך הכירו אותם – הוא ידע איך להוציא מהם את המיטב כי באישיות הם התאימו לו. אנחנו, אני, אלישע לוי, כפיר אדרי ויעקב אסייג, בנינו סגל ולא חישבנו את מה שיוסי כן מחשב ולצערי זה עלה לנו בירידת ליגה". אם הוא ימשיך בלאומית? "יש לו חוזה ומשיחות לי איתו אנחנו אמרנו מראש שממשיכים ביחד".

יוסי אבוקסיס (עמרי שטיין)יוסי אבוקסיס (עמרי שטיין)

הדחיפה של ניב זריהן את רועי בן שמעון: "אמרתי, השנה בחרנו שחקנים - ואני לא מדבר על בן שמעון וזריהן ואי אפשר לשפוט אותם באמוציות של המשחק, אלא באופן כללי – נכשלנו איתם, לא באיכות, אלא יותר בפן האישיותי שלהם ופה נצטרך לתת את הדעת בפעם הבאה.

חלון ההעברות הקשה שעבר על הקבוצה בינואר: "ינואר השנה היה מאוד קשה. אני חושב שהפועל תל אביב הגיבו ועשו את השינויים הנכונים ועל זה כל הכבוד לאחים ניסנוב, שהם מקבלים הרבה ביקורת, אבל הם עשו את הדברים הנכונים, הגיבו בזמן והצליחו להשאיר את הקבוצה בליגה. אנחנו, אני לא יודע אם נרדמנו כי היו לנו כמה שחקנים שאמורים לחזור אחרי פציעות אז אמרנו רגע, הם חוזרים אז לא נביא על הראש שלהם עוד שחקנים. זה נכון שרצינו את אורי מגבו ומשה חוגג לא הסכים לשחרר אותו בשנייה האחרונה ורצינו עוד מספר שחקנים שזה לא הסתדר איתם, וזה המצב".

שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)

הטעויות הניהוליות שבוצעו העונה: "אין פה עניין של ניהול. בסוף הקבוצה הזאת ירדה ליגה והאשמה היא שלי, כראש המועדון, אבל מי שמשחק הם השחקנים. בהצלחות שלנו תמיד אמרתי שההצלחה היא של השחקנים והכישלון הוא גם של השחקנים. אי אפשר להתנער מזה. כשאתה מוביל 0:2 בטדי בדקה ה-90 ואתה מקבל 2:2 – אז זה לא ברק אברמוב עם הניהול הכושל שלו, זה לא יוסי אבקוסיס עם ניהול המשחק הכושל שלו, זה נטו שחקנים שעשו במכנסיים וקיבלו שני גולים וזה עלה לנו בירידת ליגה.

"בסוף, עם כל הטעויות שלנו, יכולנו להישאר בליגה. גם היום קיבלנו גולים של כיתה ג', אבל אני לא מאשים את השחקנים. המערכת היא מערכת אחת, כמו שהצלחנו ביחד ככה אנחנו גם נכשלים ביחד, אני רק אומר מה שעל לבי כי בסוף גם אני בן אדם. אני משלם פה השנה באמת הרבה מאוד כסף, זו השנה עם התקציב הכי גבוה בהיסטוריה של בני יהודה ודווקא השנה ירדנו ליגה וזה מה שכואב".

שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)

מחשבות על עזיבה? "אני בחיים לא אמרתי שאני רוצה לעזוב, אמרתי תמיד שאם יבוא בן אדם ראוי ממני שיידע לעשות תקציבים גבוהים, אז אני אתן לו את המועדון כדי שהמועדון זה יצעד קדימה. אבל בגלל שאני לא רואה את המצב הזה, אני נשאר ואני פה להעלות את הקבוצה בחזרה ולהחזיר את המועדון לתקופה שלפני שלוש וארבע שנים, שעשינו חיל".

העונה שעברה עליו מבחינה אישית עם מחאת האוהדים שהלכה והתגברה מתחת לביתו, ולא רק: "אני לא האישיו, אני לא זה שמשחק. אני זה שמנהל את המועדון וזה שמתווה את הדרך. האוהדים רוצים להפגין? שיפגינו. רוצים למחות? שימחו, זכותם. אנחנו במדינה דמוקרטית ומוחים גם נגד ראש הממשלה שלנו ונגד נשיאת בית המשפט העליון, מוחים נגד כולם. מותר לאנשים למחות. כל עוד אני במערכת אני מנהל את המועדון כראות עיני. נכון שכרגע העיניים שלי כנראה לא היו מספיק טובות וירדנו ליגה, אבל אם ניקח את כל המכלול של חמש שנים, אני חושב שעדיין בני יהודה זו הצלחה אדירה.

שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)

"אם תיקחו מועדונים אחרים, אני לא רוצה להגיד שמות ולא רוצה להגיד אנשים ספציפיים, אבל יש אנשים שלא לקחו תארים בחיים שלהם בכדורגל, 30 ו-40 שנה, והם המציאו פה את הכדורגל והם עולם הכדורגל, אבל לא לקחו תואר ואני לקחתי שניים. בקושי עשו פלייאוף עליון, אולי אחד עכשיו אחרי 15 שנה ואומרים איזה גאונים הם. אז אנחנו עשינו את בארבע שנים, פעמיים פלייאוף עליון, שני גמרים, ניצחנו בהם, חצי גמר, אירופה שהיינו פיפס משלב הבתים של הליגה האירופית שזו בכלל הצלחה כבירה. המועדון עשה הצלחה אדירה, אי אפשר לקחת את זה ממנו. כרגע, אנחנו נכשלנו, אנחנו צריכים לתקן, לחזור בשנה הבאה לליגת העל ולהתחיל מחדש".

שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)
אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה חוגגת לרונאלדו ג'וניור יומולדת
ג'ורג'ינה חוגגת לרונאלדו ג'וניור יומולדת
נגןקרבות האוהדים ביורו: אלימות וגם צחוקים
קרבות אוהדים ביורו: גם אלימות וגם צחוקים
נגןספיד נחת בגרמניה וכבר מחולל מהומות ברחוב
ספיד נחת בגרמניה וכבר מחולל מהומות ברחוב
נגןמה עשו קאובוי וגיישה במשחק בליגה היפנית?
מה עשו קאובוי וגיישה במשחק בליגה היפנית?
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */