יום שבת, 02.03.2024 שעה 01:59

סמוטריץ’: אסור לסגור את התאחדות הספורט לבי"ס

ועדת הכספים בכנסת בגזירת הקיצוץ בתקציב המדינה, שר הספורט מיקי זוהר ענה לשר האוצר: "היא לא נסגרת". ח"כ דוידסון: "זה כסף קטן שעושה הכי הרבה"

|
ח
ח"כ סימון דוידסון (יח"צ)

ועדת הכספים של הכנסת דנה היום (שני) בשינויים בתקציב המדינה - ובין היתר, גם בהתאחדות הספורט לבתי ספר. נציגי התלמידים והמורים התייצבו לדיון בניסיון למנוע את סגירת התאחדות הספורט לבתי ספר, בעקבות החשש מההחלטה של משרד התרבות והספורט להפסיק את תקציב התמיכה הבסיסי שלה ולהעביר לארגון תקציבים בדרך אחרת על סמך מקור תקציבי זמני.

יו”ר ועדת המשנה לספורט, ח”כ סימון דוידסון, פנה לשר האוצר בדרישה שלא לסגור את התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל וביקש את עזרתו.

ח”כ סימון דוידסון אמר בדיון: “זה הכסף הכי קטן שיעשה הכי הרבה. זה חשוב לילדים שלנו, במיוחד בתקופה זו. צריכים לחזק את החוסן הנפשי והפיזי שלהם. לפי משרד התרבות והספורט, התקנה להקצבה שהייתה על 14 מיליון שקל היא על 0. עשו פרויקט מדהים, אבל יעלימו אותו כי הוא לא חשוב למדינת ישראל. זה יפגע בעשרות אלפי ילדים ובעשרות אלפי נשים, במיוחד בפריפריה. הכסף הזה משנה חיים של ילדים, והם אלפי מקומות עבודה למורים ומאמנים בישראל. אסור שזה יעבור”. 

סימון דוידסון (שחר גרוס)סימון דוידסון (שחר גרוס)

בתגובה לדבריו, אמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ שהקיצוץ אמנם רוחבי אך לא יאפשר להתאחדות הספורט להיסגר: “אני לא אחראי לתעדוף הפנימי של שר התרבות והספורט. שמעתי את הדברים ואסור שהתאחדות הספורט לבתי ספר תיסגר”.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר הגיב לדבריו והדגיש: “לכן הם לא נסגרים ותקצבתי אותם בחמישה מליון שקלים מכספי המשרד. ברור הוא שמשרד האוצר הוא זה שביקש לקצץ את כל התקציב ואנחנו סירבנו”.

זיו ישראלי, מנכ”ל התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל, ציין: “בתקופה האחרונה נעשו מאמצים רבים להשגת תקציב כדי  להשיב את ההתאחדות לפעילות סדירה לטובת אוכלוסיית הילדים ובני הנוער, אך לצערי, אנו לא מקבלים תקציב, ולו בסיסי. חבל שניאלץ לבטל פעילויות חברתיות יוצאות דופן, במיוחד בתקופה מאתגרת זו, עבור הילדים שהכי צריכים זאת, בניהם גם ילדות וילדים עם צרכים מיוחדים. לא מדובר רק בחשיפה של הדור הצעיר לפעילות ספורטיבית, יש כאן הרבה מעבר, זה מקדם את החוסן הלאומי. השתתפות של ילד או ילדה בפעילות ספורט או טורניר, בטח של מפוני הצפון והדרום שחווים תקופה לא פשוטה, הנה אחד הכלים להתמודדות מיטבית עם המצב”. 

מיקי זוהר (אורן בן חקון)מיקי זוהר (אורן בן חקון)

חברי כנסת נוספים, כמו פנינה תמנו שטה ואחמד טיבי, גם אמרו שאסור לסגור את ההתאחדות לבתי ספר וביקשו להגיע לפתרון למען האוכלוסיות החלשות בחברה והילדים.

אסור לפספס
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
/* LAST / NEXT ROUNDs */