יום חמישי, 30.06.2022 שעה 10:27

לבנת לארדן: תפתח מיד את השידורים בחינם

שרת הספורט במכתב בהול לשר התקשורת בעקבות פניות רבות: "תפעל במיידי לאכיפת החלטת המועצה ותאשר ללא תשלום את מכבי וחיפה"

|
לימור לבנת. רוצה צדק (יניב גונן)
לימור לבנת. רוצה צדק (יניב גונן)

שרת הספורט, לימור לבנת, ממשיכה להילחם בכל הכוח למען חובבי הספורט. בזמן שהיא מנסה לעשות רפורמה בכדורגל הישראלי וליישם את מסקנות ועדות זליכה, היא מתפנה מיידית לטפל בפרשת שידוריהם של משחקי מכבי תל אביב ומכבי חיפה הערב (חמישי) במסגרת הליגה האירופית, משחקים אשר על פי חוק אמורים להיות משודרים ללא תשלום.

רק בזכות לחץ ציבורי כבד, נאלץ שר התקשורת, גלעד ארדן, להתעורר משנת היופי ובמשפט שלמה הוא החליט באופן תמוה ביותר שמכבי חיפה תשודר ללא תשלום ומכבי תל אביב תשודר בתשלום, נושא המעורר זעם גדול ביותר בקרב אוהדי מכבי.      

לידי ONE הגיע המכתב החריף ששלחה השרה לימור לבנת לשר התקשורת גלעד ארדן.   

לכבוד שר התקשורת ח"כ גלעד ארדן

שלום רב,

הנדון: אכיפת החלטת מועצת הכבלים והלוויין בנוגע לשידור משחקי ספורט של קבוצות ישראליות במסגרת 'אירועים בעלי חשיבות ציבורית רבה'.

מכובדי, בימים האחרונים וכן בשעות האחרונות מתקבלות בלשכתי פניות רבות של אזרחים חובבי ספורט, ואוהדי כדורגל הקובלים על כך שבניגוד להחלטת המועצה לשידורי כבלים ולוויין מיום 05.02.09 ישנה כוונה לשדר הערב בערוץ בתשלום משחק של קבוצה ישראלית (מכבי תל אביב) במסגרת הליגה האירופית בכדורגל, ולא בערוץ שפתוח לכלל הציבור.

במקביל פנה אליי בנושא זה גם יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ אמנון כהן אשר מציין כי אין זה המקרה הראשון בעת האחרונה שבו משחקי כדורגל של קבוצות ישראליות במסגרות האירופאיות משודרים בערוצים בתשלום, וזאת בניגוד למה שהיה מקובל עד לפני מספר חודשים.

גלעד ארדן (ONE)
גלעד ארדן. יפעל להזזת המשחקים לערוץ פתוח?
 

יובהר כי בהחלטת המועצה לשידורי כבלים מיום  05.02.09 החליטה המועצה לתקן את מדיניותה בכל הנוגע לאירועי ספורט בעלי חשיבות ציבורית רבה ולהרחיב את רשימת האירועים המוכרזים, אשר יש לשדרם אך ורק בערוצים פתוחים לכלל הציבור.

בהחלטת המועצה שמספרה 22-5.2002: מדיניות המועצה בנושא שידור אירועים בעלי חשיבות ציבורית רחבה, נקבע באופן מופרש שכל משחקי החוץ בהשתתפות קבוצה ישראלית (בשלב המוקדמות) וכל משחק בהשתתפות קבוצה ישראלית בשלב הבתים, הינם אירועי ספורט שהוכרזו על ידי המועצה כ"אירוע בעל חשיבות ציבורית רבה", לפיכך ראוי שישודרו בערוצים הבסיסיים על מנת להבטיח כי הצפייה בהם תתאפשר למרבית אזרחי ישראל, לרבות אלה אשר אין ביכולתם לשאת בתשלום הנדרש לצפייה בשידורים המוספים בתשלום.

אני סבורה כי על משרד התקשורת לפעול באופן מידי לאכיפת החלטת המועצה האמורה כך שכבר הערב יוכלו חובבי ואוהדי הכדורגל בישראל לצפות בערוצים הבסיסיים וללא כל תשלום במשחקיהן של שתי הקבוצות הישראליות (מכבי תל אביב ומכבי חיפה) במסגרת האירופאית.

בכבוד רב, שרת התרבות והספורט, לימור לבנת.

מסכימים עם השרה? היכנסו לדף הפייסבוק של לבנת וכיתבו לה

מה אתם חושבים על ארדן? לחצו כאן כדי להגיע לדף הפייסבוק שלו

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו