יום שני, 08.08.2022 שעה 16:58

קריטריון אירופי למראענה, מכבי חיפה שוב אלופה

השחיין בן ה-19 קבע קריטריון נוסף, אגודת השחייה של הירוקים זכתה בכל שלושת התארים הקבוצתיים - האליפות לנשים, האליפות לגברים והאליפות הכללית

|
אדם מראענה חוגג (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
אדם מראענה חוגג (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

אליפות ישראל בשחייה ננעלה הערב (שבת) בבריכת וינגייט, עם קריטריון נוסף לאליפות אירופה שקבע אדם מראענה ב-100 מטר גב ועם אליפות שנייה ברציפות למכבי חיפה. אגודת השחייה של מכבי חיפה זכתה בכל שלושת התארים הקבוצתיים - האליפות לנשים, האליפות לגברים והאליפות הכללית.

מראענה בן ה-19 קבע כבר בבוקר זמן מהיר מהקריטריון עם שיא אישי מרשים של 54.54 שניות ובערב אשרר אותו כנדרש עם 54.78 שניות, כך שזכה גם בתואר אלוף ישראל תוך שהקדים את מיכאל לייטרובסקי (55.00 שניות). מראענה הוא השחיין ה-14 שמבטיח את מקומו במשלחת לאליפות אירופה שתתקיים ברומא. במשחה המקביל לנשים ניצחה אביב ברזלי עם 1:01.62 דקות.

במשחה ל-50 מטר חופשי הזהב הלך למירון חרותי ודריה גולובטי. מירון ניצח עם 22.19 שניות והקדים את זיו קלונטרוב ומרטין קרטאבי, בעוד דריה ניצחה עם 26.01 שניות, לפני הדר קרפ וג'סיקה שפילקו. ב-200 מעורב אישי הוכתר כאלוף ישראל יעקב טומרקין, עם 2:02.09 דקות, שמונה מאיות לפני איתן בן שטרית. אצל הנשים ניצחה נגה זילברברג, שהקדימה בארבע מאיות את קרן אייזברוך.

מירון חרותי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)מירון חרותי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

במשחה ל-800 מטר חופשי נערך דו קרב מרתק בין אורין גבלן לאווה פביאן, ולאחר שאורין ניצחה ב-400 מטר ואווה ב-1,500 מטר, זה שוב היה תורה של אורין לגעת ראשונה בקיר לאחר 9:01.03 דקות, 18 מאיות לפני יריבתה. אצל הגברים ניצח יונתן אחדות עם 8:12.34 דקות.

לקינוח, מכבי חיפה ניצחה בשליחים ל-4X100 מעורב אצל הנשים והגברים עם 4:19.72 דקות ו-3:44.71 דקות בהתאמה. בסיום התחרות, מכבי חיפה הוכתרה כאמור כאלופת ישראל בניקוד הקבוצתי, כשהיא מקדימה את הפועל בת ים והפועל ירושלים. באליפות הנוער זכתה הפועל כפר סבא, לפני הפועל דולפין נתניה ומכבי כפר המכביה.

בתואר השחיינים המצטיינים של התחרות זכו אנסטסיה גורבנקו ומירון חרותי, כשגורבנקו חתומה גם על התוצאה האיכותית של התחרות על ה-50 חזה יחד עם מיכאל לייטרובסקי ב-50 גב.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו