יום שני, 08.08.2022 שעה 16:38

נהדרות: נלסון לוי והרשקו בפסגת הדירוג העולמי

הצלחה אדירה לישראל: לראשונה שתי ג'ודאיות מדורגות ראשונות בקטגוריית המשקל שלהן, מה שנותן עוד הוכחה להתקדמותן. אכזבה למוקי שירד למקום ה-17

|
נבחרת הג'ודו (רויטרס)
נבחרת הג'ודו (רויטרס)

ההצלחה האדירה של נבחרת ישראל לנשים בג'ודו באה לידי ביטוי גם בדירוג העולמי. לא פחות מחמש ג'ודאיות ישראליות מדורגות בין עשר המובילות בעולם בקטגוריות המשקל שלהן, כאשר שתיים מהן תופסות את המקום הראשון, כך על פי הדירוג העולמי בג'ודו שפורסם היום (שני). מנגד, שגיא מוקי מאכזב ויורד בדירוג.

אלופת אירופה במשקל של עד 57 ק"ג, תמנע נלסון לוי, וסגנית אלופת אירופה במשקל של מעל 78 ק"ג, רז הרשקו, עלו למקום הראשון בעולם. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה ששתי ג'ודאיות מנבחרת הנשים מדורגות בו זמנית במקום הראשון בדירוג העולמי, מה שמהווה עוד הוכחה להתקדמות המרשימה שעשתה הנבחרת תחת המאמן שני הרשקו.

ענבר לניר מדורגת במקום השני במשקל של עד 78 ק"ג, גפן פרימו מדורגת חמישית בעולם במשקל של עד 52 ק"ג, גילי שריר תשיעית בדירוג ב-63 ק"ג, ושירה ראשוני במקום ה-11 במשקל של עד 48 ק"ג.

בגברים, התוצאות המאכזבות האחרונות של אלוף העולם לשעבר ב-81 ק"ג, שגיא מוקי, הובילו אותו לרדת עד למקום ה-17 בדירוג העולמי. טוהר בוטבול מדורג חמישי ב-73 ק"ג, פיטר פלצ'יק מדורג חמישי במשקל של עד 100 ק"ג, וברוך שמאילוב במקום השישי ב-66 ק"ג כאשר טל פליקר במקום ה-13 בעולם במשקל זה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו