יום שני, 08.08.2022 שעה 17:34

ענקית: לונה סלפטר זכתה בארד באליפות העולם

גאווה: המרתוניסטית סיימה במקום השלישי באורגון, לאחר שחצתה את קו הסיום אחרי 2:20:18 שעות, והביאה מדליה רביעית בהיסטוריה לישראל באליפות העולם

|
לונה צ'מטאי סלפטר (אחר)
לונה צ'מטאי סלפטר (אחר)

הישג ענק בכחול לבן. לונה סלפטר זכתה היום (שני) במדליית ארד באליפות העולם בריצת מרתון שנערכה באורגון שבארצות הברית, כאשר עצרה את השעון על 2:20:18 שעות. במקום הראשון סיימה גטיגום גברסלאסי האתיופית ואת מדליית הכסף לקחה ג’פטום קוריר מקניה.

זוהי המדליה הרביעית אי פעם של ישראל באליפויות העולם באתלטיקה. לפניה, אלכס אברבוך זכה במדליית הארד ב-1999 בקפיצה במוט ולאחר מכן זכה גם במדליית הכסף ב-2001. בנוסף, חנה קנייזבה מיננקו זכתה במדליית הכסף ב-2015 בקפיצה המשולשת. סלפטר היא האתלטית הישראלית השלישית שהגיעה לפודיום העולמי מישראל.

התגובה של לונה לזכייה במדליה העולמית

מבחינה אישית, קודם להישג הזה סלפטר זכתה כזכור במדליית הזהב באליפות אירופה בריצת 10,000 מטר, מה שהיה ההישג הגדול ביותר שלה עד היום. דווקא במרתון היא התקשתה בתחרויות הגדולות, הרי שאת ריצת 42.2 הקילומטרים באולימפיאדת ריו, באליפות העולם בדוחא ובאולימפיאדת טוקיו היא לא הצליחה לסיים בין המובילות.

לונה סלפטר עם גטיגום גברסלאסי וג’פטום קוריר (איגוד האתלטיקה)לונה סלפטר עם גטיגום גברסלאסי וג’פטום קוריר (איגוד האתלטיקה)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו