לטקס הסיום:

האו"ם הודיע על אימוץ 'הפסקת אש' אולימפית

ההחלטה עברה בהסכמה פה אחד באסיפה הכללית של האומות המאוחדות, כאשר הפסקת האש תצא לדרכה החל משבוע לפני משחקי החורף האולימפיים בבייג'ין בפברואר

0 תגובות |
הטבעות האולימפיות בבייג'ין (רויטרס)
הטבעות האולימפיות בבייג'ין (רויטרס)

ארגון האומות המאוחדות (האו"ם) אימץ ‘הפסקת אש’ אולימפית שתישאר בתוקף עד לאחר משחקי החורף האולימפיים והפראלימפיים בבייג’ין ב-2022 במטרה “לבנות עולם שליו וטוב יותר דרך הספורט והאידיאל האולימפי”, כפי שנאמר באסיפה הכללית של האו”ם לפני העברת ההסכם בהסכמה פה אחד. 

בעקבות כך, הארגון הוציא קריאה לכל המדינות החברות לשתף פעולה עם הוועד האולימפי הבין לאומי והוועד הפראלימפי הבין לאומי במאמצים להשתמש בספורט ככלי לקידום שלום, דיאלוג ופיוס באזורי קונפליקט תוך כדי משחקי החורף ולאחריהם. ‘הפסקת האש’ צפויה לצאת לדרכה החל משבוע לפני תחילת משחקי החורף ב-4 בפברואר ועד שבוע לאחר סיומם של משחקי החורף הפראלימפיים.

תומאס באך (רויטרס)תומאס באך (רויטרס)

כידוע, הוועד האולימפי התמודד בתקופה האחרונה עם ביקורות קשות סביב ההחלטה לקיים את משחקי החורף בבייג’ין על רקע היעלמותה של הטניסאית הסינית פנג שוואי לאחר שהאשימה בתקיפה מינית את סגן ראש ממשלת סין. בהצהרתו של נשיא הוועד האולימפי, תומאס באך, שנמסרה באסיפה הכללית של האו”ם, נכתב: “משחקי החורף הם הזדמנות נהדרת להציג את האירגון הבטוח של אירוע בסדר הגודל הזה עם אסטרטגיית ‘אפס קורונה’, שהוכיחה את עצמה בסין”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30