יום חמישי, 11.08.2022 שעה 15:42

ג'וקוביץ' גבר על וון בסיבוב ה-1 בווימבלדון

הסרבי התקשה נגד הקוריאני, אך לבסוף ניצח 1:3 ועלה לסיבוב השני בטורניר. הורקאש הודח במפתיע, אלקרס ומארי עלו שלב. בנשים: גא’בור וקונטבייט ניצחו

|
נובאק ג'וקוביץ' מרוצה (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' מרוצה (רויטרס)

המסע של נובאק ג’וקוביץ’ להגנת התואר החל. טורניר הטניס היוקרתי – ווימבלדון, יצא היום (שני) לדרך עם שלל משחקים, כשבמוקד: הניצחון 1:3 של המדורג שלישי בעולם, נובאק ג’וקוביץ’ על סון-הו וון (81) והעפלה לסיבוב השני בטורניר. במשחקים נוספים, קספר רוד לא התקשה מול אלברט ראמוס והעפיל גם הוא לסיבוב הבא, שהוברט הורקאש הודח במפתיע ע”י פוקינה דוידוביץ’ בתום דרמה גדולה ואנדי מארי גבר על ג'יימס דאקוורת' לעיני הקהל הביתי.

הסרבי, שמחפש תואר גראנד סלאם 21, התקשה תחילה נגד הקוריאני שהפגין יכולת משכנעת עם שבירות קריטיות שהובילו לניצחון במערכה השנייה, אך בהמשך ידע לנצל את הניסיון הרב שלו, ניצח 3:6, 6:3, 3:6 ו-4:6, והעפיל לסיבוב השני. במהלך ההתמודדות, שני אנשים מהיציע נזקקו לטיפול רפואי עקב התעלפויות שגרמו פעמיים לעצירת המשחק, שנערך במבול שוטף תחת קורת גג.

המערכה הראשונה נפתחה בצורה מפתיעה למדי, כשבמשחקון השלישי הקוריאני הצליח לשבור את ההגשה של האלוף המכהן, אך ג’וקוביץ’ ידע לצאת מכך עם חמישה ניצחונות רצופים במשחקונים שלאחר מכן בדרך לניצחון 3:6 בתום המערכה. וון עלה נחוש מאוד למערכה השנייה, שמר על הגשותיו לאורך כל הדרך, אליהם הוסיף שבירה על הסרבי במשחקון הרביעי שהסתיימו לבסוף עם בניצחון 3:6 במערכה השנייה ושוויון 1:1 בתום 73 הדקות הראשונות. 

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
סון-הו וון מרוצה (רויטרס)סון-הו וון מרוצה (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' מתוסכל (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' מתוסכל (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' מתוסכל (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' מתוסכל (רויטרס)

המערכה השלישית הייתה צמודה יותר מהשתיים שקדמו לה. שני הטניסאים שמרו על הגשותיהם עד למשחקון השמיני, בו הקוריאני לבסוף לא עמד בלחץ ונשבר. ג’וקוביץ’ הגיש את המשחקון שלאחר מכן, שמר על הגשתו וניצח את המערכה עם 3:6 נוסף. בתחילת המערכה הרביעית, לוון כבר היו שלוש נקודות שבירה עם 0:40, אך הסרבי הוותיק הראה אופי ומיד השווה ל-1:1.

היוצרות התהפכו במשחקון החמישי, עם שבירה של נולא לאחר טעויות לא מחויבות של הקוריאני, כשמיד לאחר מכן ענה עם 15:40 משלו בדרך ל-3:4 בתום שבעה משחקונים. ג’וקוביץ’ המשיך להפגין עליונות בהגשות שלו עם 0:40 מהיר בדרך ל-3:5 במשחקונים, שקירבו אותו משחקון אחד מניצחון במשחק. וון עוד הצליח לשמור על ההגשה שלו במשחקון התשיעי, אך האלוף המכהן רשם 0:40 ללא קושי בדרך לניצחון בסיבוב הראשון בטורניר.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
סון-הו וון חובט (רויטרס)סון-הו וון חובט (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' מרוצה (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' מרוצה (רויטרס)
סון-הו וון ונובאק ג'וקוביץ' בסיום ההתמודדות (רויטרס)סון-הו וון ונובאק ג'וקוביץ' בסיום ההתמודדות (רויטרס)

בתום שעתיים וחצי של משחק ועל אף משחק פושר מבחינתו, הסרבי שזכה שש פעמים בתואר היוקרתי ניצח 1:3 את הקוריאני המדורג 81 בעולם, עלה לסיבוב השני בווימבלדון ויקווה להמשיך במסע האישי שלו להגנת התואר.

במשחקים נוספים שנערכו במקביל, קספר רוד המדורג שישי בעולם, לא התקשה מול אלברט ראמוס וינולאס (39) עם ניצחון 6:7, 6:7 ו-2:6 חלק, פוקינה דוידוביץ’ גבר 6:7, 6:4, 5:7, 6:2 -6:7 מפתיע על הוברט הורקאש בתום מותחן דרמטי במיוחד, קרלוס אלקרס הצעיר ניצח 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 ו-4:6 את יאן-לינארד שטרוף בדרך לשלב הבא כשגם אנדי מארי צלח את המשימה עם 6:4, 3:6, 2:6 ו-4:6 על ג'יימס דאקוורת'.

קרלוס אלקרס מאושר (רויטרס)קרלוס אלקרס מאושר (רויטרס)

רוד ניצח את ראמוס פעמיים בשובר שוויון (1:7 ו-9:11) 6:7(1), 6:7(9) ו-2:6 במערכה השלישית והעפיל גם הוא לסיבוב השני בטורניר. דוידוביץ’ כבר הוביל 0:2 על יריבו, אך הפולני הראה אופי והשווה ל-2:2. הספרדי לבסוף ניצח לאחר 8:10 בשובר השוויון במערכה החמישית. במשחק מותח נוסף שהגיע מכיוונם של אלקרס ושטרוף, הספרדי הצעיר חזר פעמיים מפיגור בדרך לניצחון דרמטי 2:3 על הטניסאי מגרמניה. הבריטי המדורג 52 בעולם הפסיד את המערכה הראשונה, אך עם דחיפת הקהל הביתי ניצח את שלוש המערכות הבאות ועלה לסיבוב השני.

תוצאות נוספות:
לוקאס רוסול – ניקולוס באסילשווילי 3:0
קמרון נורי – פבלו אנדוחאר 0:3
קוונטין האליס – בנואה פר 1:3
מרטון פוקסוביץ’ – אלכסנדר בובליק 3:0

נשים

בגזרת הנשים, אונס גא’בור המדורגת שנייה בעולם, גברה 2:6 ו-3:6 על מרים ברוקלנד בדרך לסיבוב השני בווימבלדון, כשגם אנט קונטבייט (3) ניצחה 5:6 ו-1:6 את ברנרדה פרה ועלתה לשלב הבא.

תוצאות נוספות:
אמה רדוקאנו – אליסון ואן-אוטבנק 0:2
דיאן פרי – קאיה קאנפי 0:2
סורנה-מיכאלה קירסטאה – אלכסנדרה קרוניץ’ 0:2
קריסטינה מלאדנוביץ’ – אנג’ליקה קרבר 2:0

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו