יום חמישי, 02.12.2021 שעה 18:50

מההפסד לישראל ועד לשיא: זה המלך של דרא"פ

הוא נוצח מול ישראל בדייויס, התקשה לפרוץ וגם חווה טרגדיה, אך השנה האריס, שגבר גם על נדאל ועלה לרבע הגמר בארה"ב, בשיא. וגם: טוטנהאם וארליך

0 תגובות |
לויד האריס (רויטרס)
לויד האריס (רויטרס)

ישראל מול דרום אפריקה, גביע דייויס 2018. דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל, השווה את ההתמודדות ל-2:2 אחרי ניצחון על לויד האריס ובהמשך הנבחרת בכחול-לבן השלימה את הקאמבק הגדול עם 2:3 במפגש כולו. ספטמבר 2021, האריס עם רגע השיא בקריירה שולח הביתה את ריילי אופלקה, התקווה המקומית בארצות הברית, ועולה לרבע גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה.

גם אחד המגישים הטובים ביותר לא מצא תשובות מול הלהיט הדרום אפריקאי, שהשנה נמצא בשיאו ורק לפני כמה שבועות עוד ניצח את רפאל נדאל הגדול. אז מי אתה לויד האריס? ובכן, הכישרון הדרום אפריקאי כבר בן 24, אך מעולם עד לאליפות הנוכחית בפלאשינג מדו הוא לא הצליח להשאיר חותם משמעותי וזאת למרות שבעברו כבר ניצח את תים, דניס שפובלוב ופבלו קארנו-בוסטה.

לויד האריס (רויטרס)לויד האריס (רויטרס)

הוא החל לשחק טניס בגיל 3, מעריץ את שני השווייצרים, רוג’ר פדרר כמובן וגם את סטן ואוורינקה ומכונה “המלך” בנבחרת הדייויס המקומית: “כולם היה כבר מנוסה ובוגרים, בני 27 לפחות ואני באתי, הצעיר שבחבורה, וניצחתי אותם אחד אחרי השני, קראו לי המלך של הנבחרת ומאז אני דבק בכינוי הזה”, סיפר האריס, שבשלב הבא יפגוש במשוכה הרבה יותר גבוהה (לא פיזית) – אלכסנדר זברב, האלוף האולימפי מטוקיו, שגם נמצא בשיאו השנה.

הוא שיחק בצעירותו גם רוגבי, קריקט והשתתף בתחרויות שחייה, אולם סיפר כי לענף הטניס הוא התחבר יותר מכל: “אהבתי את זה, וגם המתקנים והתנאים שהיו לי להתפתח בענף היו מהטובים ביותר”. מאמנו הוא לא איש מקצוע מוכר בעולם הטניס, אנתוני האריס, שבאופן מפתיע והזוי בו זמנית לשניים אין שום קשר משפחתי.

לויד האריס (רויטרס)לויד האריס (רויטרס)

ללויד קשר ישראלי נוסף, בטורניר הזוגות הנוכחי בארצות הברית הוא שיתף פעולה עם אגדת הזוגות המקומית שלנו, יוני ארליך, אולם השניים נוצחו בסיבוב השני של התחרות היוקרתית בגראנד סלאם האחרון של העונה. בעברו הוא גם זכה בטורניר זוגות באוסטרליה (6 בסך הכל במהלך הקריירה) יחד עם דודי סלע. הוא אמנם זכה ב-16 טורנירים בקריירה, אבל במקסימום זה היה טורניר צ’אלנג’ר ולא יותר מכך.

במהלך הקריירה האריס גם חווה טרגדיה אישית, כשיום לפני משחקו החשוב בטורניר פורטוגל, הודיעו לו שאביו ג’ורג’ הלך לעולמו. למרות זאת, האריס התעקש לשחק, ניצח ומאז יצא לדרך חדשה עם רצף ניצחונות מרשים. הדרום אפריקאי הוא גם אוהד מושבע של הליגה האנגלית ושל טוטנהאם בפרט, הוא צופה בכל המשחקים של הקבוצה הלונדונית ומעריץ גדול גם של יונג מין סון.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30