יום רביעי, 18.05.2022 שעה 10:33

ביננסון התרגש: אתם תובילו את השינוי בחברה

מאמן נבחרת השחייה הפראלימפית הוזמן לדבר בבית הספר 'גליל ים', בו התלמידים כתבו מכתבים מנומקים לנשיא והסבירו מדוע ביננסון ראוי להשיא משואה

|
יעקב ביננסון ואיריס אורן (דוברות עיריית הרצליה) (מערכת ONE)
יעקב ביננסון ואיריס אורן (דוברות עיריית הרצליה) (מערכת ONE)

הספורט הפראלימפי הוא נושא מרכזי בתוכנית הלימוד של ילדי כיתות א-ד בבית הספר הצומח 'גליל ים' בהרצליה. התלמידים מכירים את סיפורם של הספורטאים הפראלימפים, במיוחד את אלה של השחיינים, זוכי מדליות הזהב בטוקיו.

לאחרונה החליטו הילדים לצאת בקמפיין הקורא לנשיא המדינה ולשר התרבות והספורט לבחור במאמן הנבחרת השחייה הפראלמפית יעקב ביננסון, ששחייניו חזרו מטוקיו עם 8 מדליות, 6 מהן מזהב, להשיא משואה בערב יום העצמאות. הילדים כתבו מכתבים מרגשים  לנשיא ולשר, בהם נימקו מדוע ביננסון ראוי להשיא משואה.

הבקר (ראשון) זכו ילדי כיתות ג-ד לפגוש אישית את המאמן, שהגיע לבית הספר בהזמנתם והתקבל בתשואות כאילו מדובר בכוכב רוק. הם הקריאו לו חלק מן המכתבים והוא חילק חתימות, ענה לשאלות והתקשה לעזוב את שטח בית הספר. 

במהלך המפגש הפגינו הילדים ידע רב, ידעו לזהות את כל חברי נבחרת השחיה הפראלימפית, וציינו כי עבורם ספורטאי פראלימפי הוא ספורטאי רגיל, וכי מדליה פראלימפית שווה למדליה אולימפית.

ביננסון סיפר לילדים על עבודת המאמן, ("חופש יש לשחיינים ולי רק ביום כיפור. הנבחרת מתאמנת בין שש לשמונה שעות ביום") וענה לשאלות נבונות, כמו: "איך אתה מצליח לדבר עם איאד שלבי שהוא חרש?" שאל עמית מכיתה ג' 1, ושחר חברו לכיתה אמר "צריך לחשוב על עוד דרך להגדיל את הסיכויים לכך שיעקב ישיא משואה – צריך לערב גם את ההורים שלנו”. תלמידה אחת שאלה "אתה אוהב את העבודה שלך?" ונענתה: "זה כאילו שתשאלי אותי אם אני אוהב לנשום. זה החיים שלי”. 

יעקב ביננסון ואיריס אורן (דוברות עיריית הרצליה) (מערכת ONE)יעקב ביננסון ואיריס אורן (דוברות עיריית הרצליה) (מערכת ONE)

במפגש נכחה גם מ"מ ראש עירית הרצליה איה פרישקולניק הממונה על החינוך בעיר, שאמרה: "בואו נאמץ יוזמה שכבר אימצו אותה ברחבי העולם. לא נגיד אנשים עם מוגבלות, אלא אנשים עם נחישות. נתחיל כאן את השינוי".

מנהלת בית הספר, איריס אורן, שיזמה את תוכנית הלימודים ואת המפגש אמרה: "אתה איש יוצא דופן, אני מודה על הזכות לארח אותך ומלאת אמונה שהנשיא והשר יקשיבו לילדים."

ביננסון הנרגש אמר: "אתם ריגשתם אותי מאוד, קשה להאמין שיש ילדים בני 9-10 שבקיאים בנושא הפראלימפי, זה לא מובן מאליו, והלוואי שהרבה מבוגרים היו יודעים עשרה אחוז ממה שאתם יודעים. אני מקווה שאתם תהיו בעמדות מפתח במדינה בעוד כמה שנים, ואתם תהיו אלה שתובילו את השינוי בחברה. הלוואי שבתי ספר נוספים ילכו בעקבותיכם".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב