יום שבת, 20.08.2022 שעה 09:16

בגלל חרם על ישראל: האליפות העולם בוטלה

בעקבות סירובה של ממשלת מלזיה להכניס ישראלים לשטחה, תחרות הסקווש במדינה בוטלה. ההתאחדות העולמית הבהירה: "ניסינו הכל ונתקלנו בסירוב ממלזיה"

|
סקווש (רויטרס)
סקווש (רויטרס)

בגלל החרם על נבחרת ישראל והסירוב של ממשלת מלזיה להכניס ישראלים לשטחה - אליפות העולם בסקווש שהייתה אמורה להתקיים במדינה, בוטלה - כך הודיעה הערב (שני) התאחדות הסקווש העולמית.

בהתאחדות הסקווש הישראלית הגישו היום באמצעות עו”ד דליה בושינסקי מסמכים ל-CAS, במסגרת הבקשה שלהם לאפשר לישראלים להשתתף בטורניר, ושם ההתאחדות העולמית הגיבה והודיעה כי היא מבטלת את התחרות בגלל שהמלזים לא מאפשרים לישראלים להיכנס לשטחה. “ניסינו הכל ונתקלנו בסירוב מהמלזים. אליפות העולם מבוטלת”, אמרו.

יו”ר התאחדות הסקווש הישראלית, אביב בושינסקי, הגיב: “זה מאכזב להיות אלה שקלקלו את המסיבה, כי מדובר במונדיאל של הסקווש שמתקיים אחת לשנתיים, אבל יחד עם זאת ההתנהלות של איגוד הסקווש העולמי הייתה שגויה מלכתחילה. אנחנו הצענו להעביר את התחרות לישראל או למצוא פתרונות אחרים, שלצערי לא התקבלו. בכל זאת, אני מקווה שמעכשיו אפליה על רקע של גזע, מין או פוליטיקה לא תקרה שוב. אומנם הספורט הפסיד במקרה הזה, אבל העתיד ירוויח”.

טרם הביטול, ל-ONE נודע כי בכירים בוועד האולימפי הבינלאומי שוחחו עם ראשי הוועד האולימפי במלזיה, שהפעיל לחץ על ההתאחדות הסקווש העולמית בניסיון לשכנע את רשויות הממשלה לאפשר לנבחרת הישראלית להיכנס לתחרות. הפנייה נעשתה בגלל לחץ שהופעל על ידי הוועד האולימפי בישראל.

בוועד האולימפי הבינלאומי שלחו מכתב למלזים ובו הם הבהירו להם את עמדתם בנוגע לחרם על הישראלים: “אנו מבהירים בפני המלזים את דעתנו הברורה, שהבענו אותה כבר ב-2019 אחרי אירוע דומה שהשפיע על אליפות העולם בשחייה פראלימפית שהייתה אמורה להיערך במלזיה. מטרתנו היא להוביל את רשויות הממשלה לספק את כל התנאים הדרושים, ללא עיכוב, על מנת לאפשר לנבחרת ישראל להשתתף באירוע, בלי שום אפליה, בהתאם לעקרונות התנועה האולימפית”.

רחלי ברץ ריקס, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, הגיבה להחלטה: “אנטישמיות יכולה להתבטא בדרכים רבות וזו אחת מהן, אך הפעם המלזים פגעו גם בעצמם. במקום להוכיח שהספורט יכול לאחד בין תרבויות ולהתעלות מעל מחלוקות, המלזים בחרו להתמקד בגזענות קטנה ולהוציא את ישראל מהמשחק, רק בשל היותם יהודים. טוב עשתה התאחדות הסקווש העולמית שהחליטה על ביטול התחרות הבינלאומית והוכיחה שיש מי שרואה מעבר לפוליטיקה קטנה. ולכם נבחרת ישראל בסקווש, למרות ביטול התחרות, שדבר לא ישבור אתכם. מדינת ישראל איתכם”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו