יום שבת, 22.01.2022 שעה 23:24

בגלל חרם על ישראל: האליפות העולם בוטלה

בעקבות סירובה של ממשלת מלזיה להכניס ישראלים לשטחה, תחרות הסקווש במדינה בוטלה. ההתאחדות העולמית הבהירה: "ניסינו הכל ונתקלנו בסירוב ממלזיה"

4 תגובות |
סקווש (רויטרס)
סקווש (רויטרס)

בגלל החרם על נבחרת ישראל והסירוב של ממשלת מלזיה להכניס ישראלים לשטחה - אליפות העולם בסקווש שהייתה אמורה להתקיים במדינה, בוטלה - כך הודיעה הערב (שני) התאחדות הסקווש העולמית.

בהתאחדות הסקווש הישראלית הגישו היום באמצעות עו”ד דליה בושינסקי מסמכים ל-CAS, במסגרת הבקשה שלהם לאפשר לישראלים להשתתף בטורניר, ושם ההתאחדות העולמית הגיבה והודיעה כי היא מבטלת את התחרות בגלל שהמלזים לא מאפשרים לישראלים להיכנס לשטחה. “ניסינו הכל ונתקלנו בסירוב מהמלזים. אליפות העולם מבוטלת”, אמרו.

יו”ר התאחדות הסקווש הישראלית, אביב בושינסקי, הגיב: “זה מאכזב להיות אלה שקלקלו את המסיבה, כי מדובר במונדיאל של הסקווש שמתקיים אחת לשנתיים, אבל יחד עם זאת ההתנהלות של איגוד הסקווש העולמי הייתה שגויה מלכתחילה. אנחנו הצענו להעביר את התחרות לישראל או למצוא פתרונות אחרים, שלצערי לא התקבלו. בכל זאת, אני מקווה שמעכשיו אפליה על רקע של גזע, מין או פוליטיקה לא תקרה שוב. אומנם הספורט הפסיד במקרה הזה, אבל העתיד ירוויח”.

טרם הביטול, ל-ONE נודע כי בכירים בוועד האולימפי הבינלאומי שוחחו עם ראשי הוועד האולימפי במלזיה, שהפעיל לחץ על ההתאחדות הסקווש העולמית בניסיון לשכנע את רשויות הממשלה לאפשר לנבחרת הישראלית להיכנס לתחרות. הפנייה נעשתה בגלל לחץ שהופעל על ידי הוועד האולימפי בישראל.

בוועד האולימפי הבינלאומי שלחו מכתב למלזים ובו הם הבהירו להם את עמדתם בנוגע לחרם על הישראלים: “אנו מבהירים בפני המלזים את דעתנו הברורה, שהבענו אותה כבר ב-2019 אחרי אירוע דומה שהשפיע על אליפות העולם בשחייה פראלימפית שהייתה אמורה להיערך במלזיה. מטרתנו היא להוביל את רשויות הממשלה לספק את כל התנאים הדרושים, ללא עיכוב, על מנת לאפשר לנבחרת ישראל להשתתף באירוע, בלי שום אפליה, בהתאם לעקרונות התנועה האולימפית”.

רחלי ברץ ריקס, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, הגיבה להחלטה: “אנטישמיות יכולה להתבטא בדרכים רבות וזו אחת מהן, אך הפעם המלזים פגעו גם בעצמם. במקום להוכיח שהספורט יכול לאחד בין תרבויות ולהתעלות מעל מחלוקות, המלזים בחרו להתמקד בגזענות קטנה ולהוציא את ישראל מהמשחק, רק בשל היותם יהודים. טוב עשתה התאחדות הסקווש העולמית שהחליטה על ביטול התחרות הבינלאומית והוכיחה שיש מי שרואה מעבר לפוליטיקה קטנה. ולכם נבחרת ישראל בסקווש, למרות ביטול התחרות, שדבר לא ישבור אתכם. מדינת ישראל איתכם”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30