יום רביעי, 06.07.2022 שעה 11:05

גמר מרגש לאליפות כדורגל החובבים ע"ש אבי כהן

"המקסיקני" ב"ש ניצחה 2:4 את "עמידר FC" מנהריה בגמר. שר התרבות והספורט חילי טרופר: "פרויקט חשוב אשר שם במרכזו ערך מרכזי: בלי אלימות במגרשים"

|
המקסיקני אלופת ה7X7 לשנת 2022 (איציק בלניצקי)
המקסיקני אלופת ה7X7 לשנת 2022 (איציק בלניצקי)

משרד התרבות והספורט בשיתוף עם ארגון “מדינת הכדורגל” ערכו אמש (ראשון) בספורטק עמק הארזים שבירושלים את אירוע הגמר של אליפות “כדורגל הוגן” על שם אבי כהן ז״ל ובו השתתפו 180 קבוצות עם למעלה מ-2,000 שחקנים, במשחקים שנערכו ללא שופטים כל זאת למען ההגינות בכדורגל בהתאם לאופיו ואישיות של אבי כהן ז"ל. 

באירוע הגמר של טורניר השביעיות, ששלביו המוקדמים נערכו בשלל מקומות שונים ברחבי הארץ, מדרום ועד צפון, התחרו שמונה קבוצות חובבניות בשיטת נוק אאוט שהתחילה מרבעי הגמר.

אל משחק הגמר הגיעו “המקסיקני” מבאר שבע ו-“עמידר FC" מנהריה, שתי קבוצות ותיקות שמתחרות באליפות הזו כבר כמה שנים והציגו עליונות על יריבותיהן לאורך כל האליפות. “המקסיקני” הניפה בסופו של דבר את גביע האליפות, לאחר ניצחון 4:2.

טקס הגרלת המשחקים בהשתתפות שר התרבות והספורט חילי טרופר, דורית כהן ומורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל (איציק בלניצקי)טקס הגרלת המשחקים בהשתתפות שר התרבות והספורט חילי טרופר, דורית כהן ומורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל (איציק בלניצקי)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר אמר בטקס הפתיחה:  "האליפות ע"ש אבי כהן, מתקיימת בתמיכת משרד התרבות והספורט כבר למעלה מעשר שנים ואני גאה ושמח על כך.

“זה פרויקט חשוב ששם במרכזו ערכים חשובים ובמרכזם: בלי אלימות במגרשים. שמחתי לראות למעלה מ-180 קבוצות חובבים לוקחות חלק בפרויקט החשוב שקיבל תנופה אדירה מאז הקמתו.

משחק הגמר בין המקסיקני מבאר שבע לעמידר FC מנהריה (איציק בלניצקי)משחק הגמר בין המקסיקני מבאר שבע לעמידר FC מנהריה (איציק בלניצקי)

“כדורגל זה לא רק הליגות המקצועניות, והתחרותיות של ההתאחדות: עשרות אלפים משחקים כדורגל, בשכונות, בפארקים, במגרשים בבתי ספר, במגרשי שחבק, ואספלט, כל יום בכל רחבי הארץ. האליפות הזאת היא בשבילכם".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך הוסיף: "שמחתי לראות את 180 הקבוצות מכל רחבי הארץ אשר השתתפו בטורניר המשוחק על פי חוקי הכדורגל החובבני, ללא שופטים, תוך מתן דגש על ערכי ההגינות, הכבוד ההדדי והספורטיביות. אבי כהן ז"ל היה מודל לחיקוי למצוינות והגינות וכל אלו משתקפים בטורניר זה.

מורן גרא, מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, וסגן ראש מינהל הספורט אבי בנבנישתי (איציק בלניצקי)מורן גרא, מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, וסגן ראש מינהל הספורט אבי בנבנישתי (איציק בלניצקי)

“אני רוצה להודות לשותפנו ארגון מדינת הכדורגל על הובלת הפרויקט, לעובדי מינהל הספורט והרשויות המקומיות על אירוח המשחקים. ברכות לקבוצות הזוכות".

ראש מינהל הספורט, עופר בוסתן וסגן ראש מינהל הספורט, אבי בנבנישתי (איציק בלניצקי)ראש מינהל הספורט, עופר בוסתן וסגן ראש מינהל הספורט, אבי בנבנישתי (איציק בלניצקי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו