יום שבת, 02.07.2022 שעה 12:17

הזדמנות אחרונה: תמונת ההעפלה בליגה האירופית

12 בתים, שתי עולות מכל בית ו-24 משחקים מכריעים שייערכו ב-20:00 וב-22:05. מי כבר העפילה, מי זקוקה לנס ומי תלחם על חייה? ONE עושה סדר

הליגה האירופית 21-22
 הליגה האירופית 
136-106אטאלנטה1
117-106לייפציג2
98-106ברצלונה3
64-44סביליה4
55-54פורטו5
32-22שריף טירספול6
13-22זניט סנט פטרסבורג7
16-42דורטמונד8
 בית 1 
2216-2315גלאזגו ריינג'רס1
2110-1910ליון2
79-66ספרטה פראג3
211-26ברונדבי4
 בית 2 
137-88מונאקו1
1011-128ריאל סוסיאדד2
88-96פ.ס.וו. איינדהובן3
210-36שטורם גראץ4
 בית 3 
1115-188נאפולי1
109-106ספרטק מוסקבה2
811-126לסטר3
611-46לגיה ורשה4
 בית 4 
2713-2113איינטרכט פרנקפורט1
912-98אולימפיאקוס2
68-76פנרבחצ'ה3
510-66אנטוורפן4
 בית 5 
135-88גלאטסראיי1
107-108לאציו2
77-66מארסיי3
29-26לוקומוטיב מוסקבה4
 בית 6 
2015-1912בראגה1
148-88הכוכב האדום2
97-76מיטיולן3
28-36לודוגורץ4
 בית 7 
1517-1710בטיס1
139-168באייר לברקוזן2
915-136סלטיק3
312-56פרנצווארוש4
 בית 8 
208-1812ווסטהאם1
139-118דינמו זאגרב2
69-46ראפיד וינה3
510-46גנק4
לוח משחקים
  • איינטרכט פרנקפורט
  • 1 - 1
  • גלאזגו ריינג'רס
|
פאולו סוזה על הקווים (רויטרס)
פאולו סוזה על הקווים (רויטרס)

המחזור האחרון בליגה האירופית יושלם הערב (חמישי) עם משחקי ההכרעה האחרונים לקראת שלב 32 האחרונות במפעל. לצד שמונה קבוצות שיצטרפו משלב הבתים של ליגת האלופות, עוד 24 קבוצות תעפילנה משלב הבתים של הליגה האירופית - שתיים מכל בית.

הקבוצות שכבר הבטיחו את העלייה הן מולדה, ליברפול, קרסנודאר, בורוסיה דורטמונד, נאפולי, ויאריאל, ראפיד וינה, בראגה, לאציו, סנט אטיין, פ.צ באזל, טוטנהאם, שאלקה, ספרטה פראג ואתלטיק בילבאו.

הקבוצות שיכולות להעפיל הן פנרבחצ'ה, אייאקס, סיון, רובין קזאן, מידטיילנד, קלאב ברוז', לגיה ורשה, מארסיי, סלובאן ליברץ, בשיקטאש, לוקומוטיב מוסקבה, ספורטינג ליסבון, פיורנטינה, לך פוזנאן, בלננשש, אנדרלכט, מונאקו, קרבאח אגדם, פרטיגן בלגרד ואוגסבורג.

הקבוצות שכבר הודחו באופן סופי וסיימו למעשה את העונה האירופית שלהן הן סלטיק, בורדו, פאוק סלוניקי, קבאלה, ויקטוריה פלזן, דינמו מינסק, כרונינגן,  דנייפרופטרובסק, סקנדרבאו קורצה, אסטרס טריפוליס, רוסנברג, אפואל ניקוסיה ואלקמאר.

בית 1: פנרבחצ'ה - סלטיק (20:00), אייאקס - מולדה (20:00)
מולדה כבר הבטיחה מקומה בשלב הבא, ותעלה מהמקום הראשון בבית אם לא תפסיד או אם פנרבחצ'ה לא תנצח. לטורקים יש יתרון שערים על אייאקס, אז תיקו או ניצחון יתנו לה את הכרטיס לשלב הבא.

בית 2: סיון - ליברפול (20:00), בורדו - רובין קזאן (20:00)
ליברפול הבטיחה מקומה בשלב הבא ותסיים בראש הבית אם תשיג תיקו. סיון מתמודדת מול קזאן ראש בראש ועדיין תזדקק לנקודה אם הרוסים ינצחו.

בית 3: דורטמונד - פאוק (20:00), קרסנודאר - קבאלה (20:00)
שני משחקים לפרוטוקל בלבד. קרסנודאר תסיים במקום הראשון בבית אם דורטמונד לא תגרוף מולה נקודות.

בית 4: נאפולי - ורשה (20:00), מידטיילנד - ברוז' (20:00)
נאפולי היא הקבוצה היחידה במפעל אשר מחזיקה במאזן מושלם. מידטיילנד תסיים במקום השני אם תנצח או אם תסיים בתיקו ולגיה ורשה לא תנצח. קלאב ברוז' תסיים שנייה עם תנצח ולגיה תעפיל רק אם היא תנצח והמשחק המקביל יסתיים בתיקו.

בית 5: ראפיד וינה - דינמו מינסק (20:00), פלזן - ויאריאל (20:00)
ויאריאל מובילה בהפרש שערים ולכן האוסטרים יוכלו להעפיל מהמקום הראשון רק אם ייקחו יותר נקודות מהצוללת הצהובה.

בית 6: סלובן ליברץ - מארסיי (20:00), כרונינגן - בראגה (20:00)
בראגה העפילה אבל תצטרך נקודה כדי לסיים ראשונה, אם מארסיי תנצח. ליברץ חייבת לנצח את היריבה הצרפתית כדי לסיים במקום השני.

בית 7: סנט אטיין - לאציו (22:05), דנייפרו - רוזנבורג (22:05)
לאציו סיימה את הבית במקום הראשון וסנט אטיין שנייה אחריה.

בית 8: קורצה  - לוקומוטיב (22:05), ליסבון - בשיקטאש (22:05)
שלוש קבוצות נאבקות על המקום בשלב הבא. בשיקטאש תעפיל עם תיקו או ניצחון, כאשר לוקומוטיב מוסקבה תסיים ראשונה אם הטורקים לא ינצחו. אם בשיקטאש תפסיד ולוקומוטיב תסיים בתיקו, המיקום ייקבע על סמך יחס השערים. ספורטינג תעפיל עם ניצחון או תיקו אם לוקומוטיב תפסיד. אם ספורטינג תנצח ולוקומוטיב לא, הפורטוגלים יסיימו ראשונים.

בית 9: פיורנטינה - בלננשש (22:05), לך פוזנאן - באזל (22:05)
באזל תסיים במקום הראשון הודות למאבק הישיר מול פיורנטינה. האיטלקים של פאולו סוזה יעלו אם יסיימו בתיקו בעקבות היתרון שלהם על לך. בלננשש תעפיל רק אם תנצח ולך גם כן, כאשר המיקום ייקבע על סמך הפרש השערים.

בית 10: אנדרלכט - קרבאח (22:05), טוטנהאם - מונאקו (22:05)
טוטנהאם העפילה, אך עדיין תזדקק לנקודה כדי לסיים ראשונה. אנדרלכט תעפיל אם תנצח או אם תסיים בתיקו ומונאקו לא תנצח. מונאקו מצידה, חייבת לנצח ולקוות שאנדרלכט לא תגרוף שלוש נקודות. קרבאח תעפיל אם היא תנצח ומונאקו לא. אם קרבאח תנצח והמשחק המקביל יסתיים בתיקו, היא תעפיל דרך המקום השני.

בית 11: אסטרס - שאלקה (22:05), אפואל - ספרטה (22:05)
ספרטה תסיים ראשונה אם תנצח והקבוצה מגרמניה תסיים בתיקו או תפסיד.

בית 12: אבילבאו - אלקמאר (22:05), פרטיזן - אוגסבורג (22:05)
אתלטיק בילבאו יסיימו ראשונים הודות למאבק הישיר מול פרטיזן. אוגסבורג יכולה להחליף מקומות עם פרטיזן רק אם תנצח בהפרש של שלושה שערים ומעלה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו