לוח שידורים להדפסהגלריית תמונותשלב הנוקאאוטשלב הבתיםהאיצטדיוניםלוח משחקיםראשי

ללא נציגה בשמינית: כישלון הנבחרות האפריקאיות

אחרי שיבשת שלמה החזיקה אצבעות לסנגל, שהודחה בשל צהובים, לראשונה אחרי 32 שנה לאפריקה לא תהיה נבחרת בשמינית. כסף? מנטליות? דרוגבה מנסה להסביר

1 תגובות |
שחקני סנגל שבורים (רויטרס)
שחקני סנגל שבורים (רויטרס)

אמנם מונדיאל 2018 ברוסיה רק מגעי לרגעי השיא שלו, אך הוא היה רע במיוחד עבור הנבחרות האפריקאיות, שלראשונה אחרי 32 שנים שוב לא שלחו אף נציגה לשלבי הנוק אאוט, כשהפעם האחרונה הייתה אי שם במונדיאל 1982, אז קמרון ואלג’יריה הודחו בבתים.

בגביע העולם הנוכחי הסיומת הייתה אכזרית במיוחד עבור הנציגה האחרונה של היבשת כאשר סנגל לא הצליחה להעפיל רק בשל כרטיסים צהובים, לאחר שוויון מוחלט מול היפנים. החבורה של אליו סיסה, שחתומה על ההדחה הראשונה אי פעם בשל צבירת כרטיסים, אמנם הציגה כדורגל התקפי בשני משחקיה הראשונים, אך נתנה את החותמת הסופית לדעיכתו של הכדורגל האפריקאי, שאולי יש בו לא מעט כישרון, אבל הנבחרות לא תמיד ידעו להביא את האופי והטקטיקה הדרושה.

אוהדי סנגל בהלם (רויטרס)אוהדי סנגל בהלם (רויטרס)

מלבד סנגל, גם טוניסיה, מרוקו, מצרים וניגריה כשלו, כשהסופר איגלס היו קרובים דקות ספורות מהיסטוריה ענקית, אך נכנעו לשער מאוחר של מרקוס רוחו, שהשיב את הסדר העולמי על כנו. דידייה דרוגבה, חלוץ לשעבר של חוף השנהב ואחד המוצלחים אי פעם שצמחו באפריקה התייחס לנושא: “זה צעד משמעותי אחורה”.

דרוגבה (רויטרס)דרוגבה (רויטרס)

“אפריקה תהיה מוצלחת במיוחד ביום מן הימים”, אמר דרוגבה והמשיך: “אך אנו צריכים להפיק לקחים ולחשוב מה הפעם לא עשינו בסדר לקראת הטורניר הגדול הבא. אנחנו צריכים אולי לשנות אסטרטגיה, יש לנו את הכישרון הדרוש, אך חסרה לנו גם תמיכה כלכלית ועוד כמה פרמטרים לשדרוג”.

אוהדיות ניגריה. היו קרובות לשמינית (רויטרס)אוהדיות ניגריה. היו קרובות לשמינית (רויטרס)

“אנו חייבים להיות יותר עקביים בכל התהליך של הבנייה הן מבחינה מבנית וגם מצד המתקנים, כפי שעושות היטב הנבחרות האירופיות והנבחרות מדרום אמריקה, שמצליחות להשתדרג ולהשתפר מטורניר לטורניר”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30